آموزش جامع کراتین مو در منزل + معرفی مواد طبیعی مناسب کراتین – مجله داروپلاس

در این روش بسته به نوع مواد و همچنین میزان تبحر و تکنیک اپراتور، موی افراد ممکن است از سه ماه تا یکسال صاف بماند. این ماسک میتواند یکی از بهترین نرم کنندههای مو برای موهای رنگ شده و آسیب دیده باشد. سر خود را با یک پلاستیک ببندید و پس از یک ساعت توسط شامپوی ملایمی موهای خود را با آب سرد بشویید. البته برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است از این کراتینه طبیعی مو در طولانی مدت استفاده شود تا از تاثیرات بسیار آن بهرهمند شوید. برای کراتینه طبیعی مو حداقل هفتهای یکبار این ماسک را به مدت یک ساعت روی سر خود بگذارید. پس از مواد گذاری اگر موهای معمولی دارید بین ۳۰ تا ۵۰ دقیقه مکث کنید اگر موهای فر و وز دارید ۴۰ تا ۶۰ دقیقه صبر کنید .در طول این مدت باید هر ۱۰ دقیقه موها را با شانه از بالا به پایین شانه کنید و موها را با کلاه نایلونی بپوشانید.

ترکیب تخم مرغ و ماست یکی از بهترین ماسکهای مو برای موهای آسیب دیده و یا تقویت کننده فوق العاده برای انواع جنس مو است. در غیر این صورت اتوکشی سخت یا حتی غیرممکن است. البته باید این را خاطر نشان کنیم که استفاده از سشوار و یا اتوی مو به طور پیوسته برای کسانی که میخواهند موهایی صاف داشته باشند نیز آسیبرسان است. تخم مرغ خام؛ آنزیم در سفید تخم مرغ باعث پاک کردن طبیعی مو و پوست سر از باکتری ها و روغن اضافی میکند. ۱/۲ قاشق غذا خوری روغن زیتون یا روغن نارگیل؛ مو را تغذیه و صاف و براق میکند. ماسک مو با ترکیب روغن زیتون با عسل یا تخم مرغ، روشی ۱۰۰% تضمینی برای از بین بردن خشکی و زبری مو است. کراتین لونیکس فاقد هرگونه بو و گاز می باشد و استفاده از آن را بسیار راحت تر می سازد. صبح موهایتان را با یک شامپوی کراتین بشویید. قبل از انجام هرکاری باید بدانید که اگر میخواهید به نتیجه مطلوبی برسید، نباید از مواد گفته شده به مقدار زیاد استفاده کنید، بلکه طبق دستور و با توجه به اندازه موهایتان، قدم به قدم تمامی مراحل را انجام دهید.

دقت داشته باشید که مواد کراتین را به ریشه مو و پوست سر نزنید و برای اجتناب از این کار خطرناک، مواد کراتین را از یک تا یک و نیم سانت مانده به ریشه، به موهای خود بمالید. سرم موی کراتینه آی پلاس یکی از جمله محصولات فوقالعادهاست که با خواص ویژه خود موجب تقویت ساقه مو و حفظ پروتئین کراتین در فلسهای مو میشود.سرم موی آی پلاس حاوی کراتین هیدرولیز شده است که بدین سبب به راحتی جذب فلسهای مو شده و اثرگذاری دوچندانی نیز خواهد اشت.سرم موی آی پلاس علاوه بر خاصیت ترمیمی خود، یک لایه محافظ در برابر عوامل آسیبزای خارجی روی ساقه مو به وجود میآورد. حتی اگر در بهترین سالن ها و با بهترین تجهیزات، عملیات کراتینه کردن مو برای شما انجام شود، همچنان مهارت و دانش کافی در استفاده از این ابزار حرف اول را می زند. نکته: توجه داشته باشید که از آب گرم استفاده نکیند چون تخم مرغ با حرارت کم میتواند پخته شود. مانند روش قبل پس از گذشت ۱۵ دقیقه روی موهایتان، موهای خود را آبکشی کنید. روغن زیتون؛ رطوبت طبیعی به موهای شما میدهد.

روش اول: ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون و ۲ عدد تخم مرغ را با یکدیگر مخلوط کنید. روش دوم: مخلوط عسل و روغن زیتون نیز روشی بسیار مناسب است. میتوانید ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید و به موهایتان بمالید. سپس ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۱ و نیم قاشق روغن زیتون به آن آضافه کرده و همه مواد را با یک همزن دستی مخلوط کنید تا یکدست شود و تکههای موز در آن دیده نشود. عسل طبیعی؛ شامل ویتامینها، مواد معدنی و مرطوب کننده طبیعی است. بهتر است پیش از استفاده از این تکنیک همه چیز را در موردش بدانید. خیر ، ولی باعث کم شدن دوام کراتینه موی شما می شود به عنوان مثال اگر قرار باشد با شامپوی سولفات فیری کراتین موی شما 6 تا حتی 9 ماه دوام داشته باشد با استفاده از شامپوهای معمولی این بازه زمانی نصف می شود و کراتینه موی شما زودتر از بین می رود. با وجود مشغله های این روزهای بشر و نیاز به استحمام بیشتر در جهت رعایت بهداشت فردی، اگر ما بعد از کرتینه مو از شامپوی سولفات فیری استفاده کنیم هیچگونه محدودیتی در زمینه تعداد دفعات استحمام هفتگی وجود نخواهد داشت.