آموزش – فیلم آموزشی و دوره آموزشی آنلاین

آلاء پنجره ای است رو به دور نمای آموزش کشور که می کوشد با اساتید کار بلد و مخاطبان پر تعداد و متعهد خود آموزش همگانی را در چهار گوشه ی این سرزمین در دسترس فرزندان ایران قرار دهد. بیاید بیاموریم که چگونه می توانیم بک لینک هایی با کیفیت و ارزش بالا بسازیم. در صفحاتی که هدف آن ها ارائه اطلاعات آموزشی است، سعی کنید در همان عنوان و پاراگراف ابتدایی، این موضوع را مشخص کنید تا کاربری که برای یادگیری وارد سایت شما شده است، در آن باقی بماند و یا صفحه را اسکرول کند تا کیفیت آموزش شما را ارزیابی کند؛ همین مسئله سبب می شود تا time-on-site شما به شدت افزایش پیدا کند. در نتیجه، اولین قدم برای اینکه یک صفحه از سایت را درک کنید، این است که هدف آن صفحه را شناسایی کنید (این متنی بود که گوگل در سال 2019 منتشر کرد). می توانید از این نوع صفحات به سایت خود اضافه کنید، اما لطفا به خاطر داشته باشید که در حال حاضر هزاران نفر در سراسر دنیا از این موارد در سایت یا وبلاگشان استفاده می کنند.

اگر قصد ندارید خط به خط مقاله دیگری را کپی کنید، آرام باشید. در این بخش قصد داریم تا شاخصه هایی که گوگل (High-Quality Characteristics of a Web Page) آن ها را برای شناسایی صفحات باکیفیت به کار می برد معرفی کنیم. به عنوان مثال زمانی که کلمه کلیدی “دستور پخت پیتزای خانگی” را جست و جو میکنید، قطعا قصد خرید پیتزا را ندارید. زمانی که گوگل در دهه 1990 pagerank را معرفی کرد، از تعداد لینک دهنده ها به عنوان یک معیار مهم در رتبه بندی کلی استفاده شد. در این حالت به یک فرد سوپر موفق در حرفهی خود تبدیل خواهید شد و میفهمید که صنعت کاری شما به کدام سمت و سو در حرکت است. فیلم ها می توانند نرخ تبدیل را 80% افزایش دهند. رنک برین به گوگل کمک می کند هدف از هر جستجو را درک کند و به لطف سیستم یادگیری ماشینی، مرتبط ترین نتیجه را نمایش دهد. شهرت منفی وب سایت شما از افزایش رنک صفحات با کیفیتتان جلوگیری خواهد کرد. مدت بازگشت سرمایه برای مثال در بخش ۱ با سرمایه گذاری ۵ ترون تا ۵۰ هزار ترون سود روزانه شما ۵ درصد محاسبه میشود و با دریافت ۲۰ روز سود ۵ درصد، دریافتیهای شما میشود ۱۰۰ درصد، یعنی اندازه سرمایهگذاری که انجام دادید و از روز ۲۰ به بعد سود واقعی شما شروع میشه که به صورت مادامالعمر است، یعنی تا پایان فعالیت سایت.

همینطور که در بالا اشاره کردم”مدت بازگشت سرمایه”یعنی برای مثال در بخش ۱ با سرمایه گذاری ۲ ترون تا ۲۰۰۰ ترون سود روزانه شما ۲.۵ درصد محاسبه میشود و با دریافت ۴۰ روز سود ۲.۵ درصد، دریافتیهای شما میشود ۱۰۰ درصد، یعنی اندازه سرمایهگذاریی که انجام دادید و از روز چهلم به بعد سود واقعی شما شروع میشود که به صورت مادامالعمر است یعنی تا پایان فعالیت سایت. یادتان باشد هیچ کس به اندازه شما برای سایت شما دلسوزی نمی کند. شاید با خود بگویید که صفحات سایت من هیچکدام از این مشکلات را ندارند اما باز هم در بین رتبه های برتر گوگل قرار نگرفته اند؛ نکته بسیار مهمی که می خواهیم در این آموزش سئو رایگان به شما بگوییم این است که اگر صفحه ای هیچکدام از این مشکلات را نداشته باشد، اما در عین حال چیز خاصی هم برای ارائه نداشته باشد، نمی تواند در جایگاه یک نتایج جستجو قرار بگیرد و شما را در میان همان صفحات سوم تا چهارم، می چرخاند.

محتوای بهینه سازی نشده رنک نمی گیرند و در نتیجه میزان ترافیک سایت بسیار کم خواهد بود. البته این تنها یکی از دلایلی است که ممکن است یک وب سایت اسپم شناخته شود؛ دلایل زیادی وجود دارد که سبب می شود وب سایت شما از نظر گوگل به صورت اسپم شناسایی شود که در ادامه این مطلب آموزش سئو بیشتر به این مسئله خواهیم پرداخت. شما باید از همین الان به برنامه ریزی های خود بنگرید و ببینید که قرار است هزینه و وقتتان را صرف چه صفحاتی کنید؛ صفحاتی که قرار است به دلیلی که در بالا بیان کردیم، رنک خوبی دریافت نکرده و از نظر گوگل اسپم نیز شناخته شوند، آیا ارزش این همه وقت و هزینه را دارند؟ اگر صفحات زیادی با انکرتکست های مشخصی لینک شوند، ممکن است به رتبه بندی سایت شما در گوگل در زمینه آن عبارت کلیدی خاص کمک کند. پس اگر در روند سئو سایت خود حس کردید که دارید درجا می زنید، این نکته مهم را به یاد بیاورید.