آموزش گام به گام کراتینه مو

برای موهای هایلایت شده و قدری اسیب دیده باید از کم ترین حرارت ممکن استفاده کرد. برخی از پسران از موهای وز کرده و مجعد خود خسته شده و دوست دارند که موهایی صاف و لخت داشته باشند. داشتن موهای صاف آرزوی اغلب خانم ها است زیرا موهای صاف و لخت ، زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند. یعنی هر چقدر اندازه موهای شما بلندتر باشد، قیمت کراتین نیز بیشتر خواهد شد. در حالت کلی هیچ گزارشی مبنی بر عوارض جدی از کراتینه کردن موها وجود ندارد اما آن دسته از محصولاتی که به دلیل ارزانی و کیفیت پایین با ترکیبات نامناسب مورد استفاده قرار میگیرند، یا آن دسته از آرایشگرانی که به اندازه کافی مجرب نیستند باعث به وجود آمدن لطمه هایی برای موها می شوند که به بررسی آنها میپردازیم. به طور کلی کراتین در گروه پروتئین ها قرار دارد و همه غذاهای حاوی پروتئین، دارای کراتین نیز هستند.

پیش از کراتینه کردن مو، مواردی وجود دارد که بهتر است آنها را به ترتیب، یاد بگیرید. آقایان بهتر است کراتینه کردن موی خود را به آرایشگر ماهر بسپارند تا نتیجه بهتری از کار خود بگیرند. طبق نظر آرایشگر و بعد از سپری شدن زمان مورد نظر موهای خود را بشویید و خشک کنید. تا آرایشگر مواد لازم و روند کار را بر اساس نیاز شما تنظیم کند. فقط هنگام اتو کشیدن مو توصیه می کنیم درجه حرارت را روی 200 تنظیم کنند؛ چراکه مقاومت موهای مردان از خانم ها کمتر است. دقت داشته باشید که مواد کراتین را به ریشه مو و پوست سر نزنید و برای اجتناب از این کار خطرناک، مواد کراتین را از یک تا یک و نیم سانت مانده به ریشه، به موهای خود بمالید. بنابراین اولین موردی که در آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید در نظر بگیرید خرید برندی مورد اطمینان از این لحاظ است. در مراحل پایانی آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو، بدون اینکه موی خود را شست و شو آن را با سشوار خشک کنید.

برای آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو بهتر است زمانی که کراتینه را به موهای خود زدید با دست و شانه به موهای خود فشار نیاورید زیرا کراتین به ساختار مو نفوذ میکند و پلهای گوگردی آن را میشکند. بعد از هر بار که مو را میشویید و دوش میگیرید موهای خود را با سشوار خشک کنید. چون همانطور که حتما در کامنتها دیدید و از اطرافیان خودتون شنیدید، دوستان تجربیات ناخوشایند و ناموفق زیادی دارند که در بهترین حالت، موهاشون بعد از چند بار شستشو به حالت اول برگشته و در اکثر موارد موهاشون دچار سوختگی شده و نوع سوختگی ناشی از مواد کراتینه مثل سوختگی با مواد دکلره است و چه بسا بدتر که متاسفانه تنها راه علاج ان قیچی هست. با کمال تاسف مویی که با کراتین بسوزد برای آن هیچ چاره ای نیست جز قیچی! 5. بانوانی که در دوره عادت ماهانه هستند. کراتینه کردن مو در منزل را به کمک دوست خود انجام دهید؛ چراکه مانند رنگ کردن مو به کمک نیاز دارید و بهتر است دوست شما مواد کراتینه را به دقت به موهایتان بزند و در مراحل کراتینه مو کمکتان کند. کراتینه کردن مو، یک کار تخصصی است و از عهده یک نفر برنمیآید.

ولی عمر مفید کراتین همه جای دنیا تا شش ماه میباشد.نکته ی قابل توجه اثر کراتین به مرور زمان از روی موها کم میشود ولی اینطور نیست که به فاصله یک شب تا صبح ببینید کراتین از روی موها رفته! برای این کار از یک نفر کمک بگیرید زیرا شما نمیتوانید به طور کامل نسبت به موهایتان، دید مسلط داشته باشید. این روش این روزها بیشتر از همیشه مورد توجه قرار گرفته است و هزینههای نسبتا بالایی هم دارد. کراتین در این روش به صورت سرم بر روی موها قرار داده شده و توسط اتو موی سرامیکی، به موها نفوذ داده میشود. برای این منظور پس از آنکه رطوبت موها توسط حوله جذب شد، می توانید آن را با باد ملایم سشوار خشک کنید و با شانه دندانه درشت به آرامی شانه کنید. در اینجا منظور از انواع مو، موهای بلند، متوسط و کوتاه است. از شامپوهایی که سولفات ندارند برای شستن موهای خود استفاده کنید و تا سه روز بعد از کراتینه کردن موهای خود آنها را نشوئید. در مرحله بعد آموزش تصویری کراتینه و احیا کردن مو در خانه، موهای خود را از پشت سر به چهار قسمت تقسیم کرده و با برس رنگ مو، شانه و یا اسفنج آنها را به صورت لایه لایه به موی خود بزنید.