آموزش گام به گام کراتینه مو

به هیچ عنوان نباید دوش بگیرید، اگر در شرایط خاصی قرار دارید که مجبور به دوش گرفتن هستید باید از کلاههای استاندارد دوش استفاد کنید. پر واضح است که در این متد کراتینه کردن مو با توجه به اینکه دو روش مورد استفاده قرار میگیرند، مدت زمان بیشتری لازم دارد و وقت بیشتری میگیرد. شاید بتوان گفت کراتین کردن مو فقط برای عدهای توصیه میشود که موهای بسیار وز آنها اصلا قابل شانه شدن نیست. این ماسک مو را یک بار در هفته تکرار کنید و در کمترین زمان نتایج قابل مشاهده ای را خواهید دید. اثرات ديگر این ماده شیمیایی در دوز های بالا، شامل قرمزی یا سوزش چشم، عطسه، درماتیت و واکنش های آلرژیک میشود. انجام این روش معمولاً در سالن های زیبایی، تقریبا 120 دقیقه یا بیشتر طول می کشد که البته این زمان کاملا بستگی به میزان بلندی موهای شما دارد و تأثیر آن کاملا بسته به کیفیت مواد کراتین مو دارد که در صورت با کیفیت بودن مواد کراتین مو ، تا 6 ماه باقی می ماند. کراتینه مو بانوان در صورت مراقبتهای بعد از کراتینه تا شش ماه نیز باقی میماند. ولی عمر مفید کراتین همه جای دنیا تا شش ماه میباشد.نکته ی قابل توجه اثر کراتین به مرور زمان از روی موها کم میشود ولی اینطور نیست که به فاصله یک شب تا صبح ببینید کراتین از روی موها رفته!

کراتین لونیکس عمیقا کوتیکول مو را تحریک می کند و باعث جذب شدید و درخشش قابل توجه موها می شود و بر خلاف سایر کراتین های چینی موجود در برخی سالن های آرایشی که صرفا با مواد شیمیایی زیاد سطح مورا لخت میکنند ، در این نوع سیستم درمانی کراتینه بیشتر به عمق موها نفوذ میکند و یک درمان عمقی به موهای شما میدهد . حالت موهای مختلف شامل موهای صاف و لخت، فر، مجعد، وز و شکننده و حالت های دیگر است. شما می توانید در همان روز موهایتان را بشویید و حالت دهید. برای درست کردن آن کافی است همه ی این موارد را با هم ترکیب کنید و مخلوط به دست آمده را به مدت ۲۰ دقیقه به موهایتان آغشته کنید و بشویید و هفته ای ۲ یا ۳ بار آن را استفاده کنید. موزها را قبل از اضافه کردن مواد دیگر به آن خوب له کنید و مطمئن شوید که تکههای موز له شده به شکل گلوله به هم نچسبیده باشند. هم زنان و هم مردان می توانند موهای خود را کراتینه کنند.

کراتین همچنین موهای مجعد را کمتر وز می کند، حالت دادن به آن را آسانتر میکند و از نظر ظاهری صافتر میشود. اگر شما برای حالت دادن به موهایتان مرتب از لوازم حرارتی استفاده میکنید ممکن است به پیوند بین ساختار کراتین موی شما آسیب برسد و منجر به شکستگی و موخوره شود. موهایتان یکی از روش هایی که قبل تر گفتیم را که مناسبت بیش تری با این موارد دارد را انتخاب کنید. از بستن موهایتان خودداری کنید. برنامه ریزی برای کراتینه مو بسیار مهم است، چرا که اگر نکات قبل و بعد از کراتینه را به خوبی رعایت نکنید، درمان شما بهترین عملکردش را نخواهد داشت و ممکن است شما از کراتینه مویتان ناراضی باشید. شما باید مطمیین شوید که بعد از کراتینه برنامه شما تا 72 ساعت خالی باشد. اما همیشه انطور نیست و گاهی ممکن است این انتظار شما برآورده نشود! اما به طور کلی نمی توان به برچسب های روی محصولات اعتماد کرد. با این وجود که روغنها برای لطافت بخشیدن به مو عالی هستند، اما شستن آنها دردسر بزرگی است.

ای محصولات به شکل کپسول و پودر در دسترس هستند و میتوانید آنها را از هر داروخانهای تهیه کنید. برای اعمال هر گونه ماسک یا محصول زیبایی باید اول آن را با شامپو بشویید. بعد از اینکه ماسک با مو به خوبی ترکیب شد آن را با استفاده از یک شامپوی ملایم بشویید. سپس آن را با یک شامپوی ملایم بشویید. با آب سرد و شامپوی ملایم این کراتینه مو را به طور کامل پاک کنید. محصولات شیمیایی مجلل را دور بریزید و یک شیشه سس مایونز و یک آووکادو بخرید تا با هم یک معجون معجزه آسا درست کنیم. بقیه مواد را اضافه کنید و از آن خمیر یکدستی درست کنید. به همین علت، بهتر است بهجای آنکه صرفاً مواد اصلی کراتینه را بخرید، نسبت به خرید پک کراتینه مو اقدام کنید. بنابراین بهتر است در این مورد خود را با شخص دیگری مقایسه نکنید. محققان در سال ۲۰۱۳ به این نتیجه رسیدند که کراتین یک ماده بسیار عالی برای افرادی است که به دنبال موهای محکمتر و در عین حال زیباتر هستند که این ماده را میتوانند با انتخاب شامپوی مناسب برای موهای خود به دست آورند. پس از انتخاب یک کراتینه مناسب و دارای اصالت ؛شما مصرف کننده عزیز یا سالن دار محترم یه کار کراتینه مو عالی و با کیفیت خواهید داشت .