آموزش گام به گام کراتینه مو

به عنوان نمونه ما قصد داریم شیوه تهیه و ماسک تخم مرغ، عسل و روغن زیتون را به شما آموزش دهیم! هم چنین اگر شما قصد دارید که از کراتین به عنوان روش ترمیمی برای احیای موها استفاده کنید، بهتر است که در این مرحله موها را به صورت کامل (100%) خشک کنید.4. در حالی که برخی از تولیدکنندگان، محصولات خود را به عنوان فاقد فرمالدئید تبلیغ می کنند اما پژوهش ها نشان داده است که بسیاری از آنها، حاوی این ماده شیمیایی هستند. کراتین ساختار بخش عظیمی از مو و ناخن را در پستانداران تشکیل می دهد. لازم است پس از انجام کراتینه مو، از ماسک مو و شامپوهای مخصوص استفاده شود تا موها تقویت شوند.موهایتان را تا ۴۸ ساعت بعد از کراتینه کردن با گیره و یا کش نبندید و هم چنین آن ها را پشت گوشتان نیز نیندازید. سرم های مو که عمدتا ماده اصلی تشکیل دهنده ی آنها سیلیکون می باشد خاصیت براق کننده و نرم کننده دارند مقاومت موهای شما در برابر گرما و آلودگی بالا می برند و البته از خشکی و وز شدن موها جلوگیری می کنند. البته با داشتن کلاه هیچگونه محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت. البته اگر قادر به پیدا نمودن آن ها در منزل نبودید بهتر است آن ها را تهیه کنید.

ماسکی که با استفاده از آن می تواند در منزل به سادگی فرایند کراتینه نمودن موها را انجام دهید. اسپری ترمیم کننده را قبل از مصرف تکان داده و بعد از فرم دهی مناسب از فاصله 20 سانتی متری به آرامی و به صورت یکنواخت بر روی مو اسپری کنید. دقت کنید که درصد گفته شده به نسبت دستورالعمل درج شده بر روی بدنه مواد، تغییر می کند. دقت کنید که مقدار محلول باید به اندازه ای باشد که کل موهای شما را پوشش دهد و مرطوب کند و بیش از آن نباید روی موها قرار دهید. ابزار کار بسیار مهم هست از اتو موی مخصوص کراتین و شانه چوبی مخصوص کراتین استفاده نمایید. اتو موی مورد استفاده باید دارای سرامیک مخصوص کراتینه باشد و هم چنین باید قابلیت تنظیم تا 400 درجه سانتیگراد را نیز داشته باشد. حتی اگر در بهترین سالن ها و با بهترین تجهیزات، عملیات کراتینه کردن مو برای شما انجام شود، همچنان مهارت و دانش کافی در استفاده از این ابزار حرف اول را می زند. توجه داشته باشید اگر این کپسول اگر در رنگ مو ریخته شود باعث می شود بوسیله فرچه ای که برای رنگ کردن موهایتان از آن استفاده می نمایید راحت تر و نرم تر روی موهای سرتان کشیده شود و همچنین باعث می شود که رنگ مو روی سرتان بهتر نشان داده شود.

این روش که با استفاده از روش کراتین برزیلی که کراتینه نامیده میشود، شامل چندین مرحله است. موها را پس از شستن و آبکشی کردن، توسط سشوار به خوبی خشک کنید. برای آن که بتوانید این ماسک را تهیه کنید، بهتر است 2 قاشق غذاخوری عسل و 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کرده و بر روی موهایتان قرار دهید، این ماسک را به خوبی به تمامی سطح موی خود پخش کنید و پس از گذشت 15 دقیقه آن را به صورت کامل آبکشی کنید. رشته کراتینه مو از رشته های صافی و احیای مو است که در دسته خدمات مو قرار دارد. نکتهای که لازم است برای رنگکردن و کراتینه کردن مو در نظر بگیرید این است که ترجیحا پنج روز قبل از کراتینه و حدود سه ماه بعد از کراتینه میتوانید از رنگ و مش استفاده کنید. این پکها علاوه بر کراتین، شامل شامپو قبل و ماسک تثبیت هستند که استفاده از آنها بعد از کراتینه کردن، میتواند در ارتقای کیفیت موهایتان و ماندگاری کراتین تأثیر به سزایی داشته باشد.

بعد از اینکه موهای خود را کراتینه کردید، بهتر است تا مدتی از شامپوهای کراتینه برای شست و شوی سر استفاده کنید و در حمام از ماسکهای مخصوص کراتینه استفاده کنید. حتماً یادتان باشد پیش از شروع کردن کراتینه مو به بروشور محصول مراجعه کنید و دستور روی محصول را مطالعه نمایید. به دلیل وجود عوارضی که کراتینه کردن مو دارد، برخی افراد از انجام آن برای صاف کردن موهای خود اجتناب میکنند. قبل از انجام کراتینه، ابتدا در خصوص مرکز زیبایی که عمل صافی مو را انجام می دهد، اطلاعات لازم را کسب کنید. این کار می تواند به کمک قلم مخصوص و شانه دندانه درشت، بهتر انجام شود. اگر موهایی معمولی دارید، بعد از مواد گذاری حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید ولی اگر موی فر و زبر دارید بهتر است حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه صبر کنید تا مواد کراتینه به خوبی روی موهایتان اثر بگذارد.در طول مدت زمان توصیه شده، باید هر ۱۰ دقیقه تمام موهایتان را از بالا به پایین شانه کنید و بعد موها را توسط کلاه نایلونی مخصوص رنگ بپوشانید تا مواد جذب موها شوند.8. برخی از انواع کراتین ها دارای فرمالدئید هستند که به محض گرم شدن موها آزاد می شوند.