آیا کراتین برای موهای مجعد و وز هم موثر است ؟

ال سیستئین (یک آمینو اسید ضروری) و تخم مرغ در مایونز با پروتئینهایی که دارند برای کمک به تولید کراتین در مو بسیار پر قدرت هستند و به شما کمک میکنند تا موهایی براق برای خودتان بسازید. مخلوط را با کمک یک برس روی سرتان بمالید و بگذارید 30 تا 45 دقیقه بماند. بعد از اینکه ماسک با مو به خوبی ترکیب شد آن را با استفاده از یک شامپوی ملایم بشویید. بدون استفاده از شامپو موهایتان را بشویید و مطمئین شوید که چیزی از ماسک کراتینه روی موهایتان نماند. در این مقاله سعی داریم یکی از روش های متداول و پرطرفدار در صافی مو را به شما معرفی کنیم. بهتر است در انتخاب روش کراتینه موی خود، نظر متخصصان را پرسیده و با آنها مشورت کنید تا آسیب کمتری متوجه موهای شما شود؛ زیرا همانطور که اشاره کردیم هرگونه عملی از قبیل استفاده از مواد شیمیایی و یا به کاربردن اتوی مو ممکن است به موهایتان آسیب برساند. اضافه کردن یک لایه از کراتین که خود نوعی پروتئین مفید محسوب میشود، باعث مستحکم شدن موها و از بین بردن بی نظمی و شلوغی در موها میشود و همچنین کراتینه کردن موها باعث میشود راحتتر از قبل با موهایتان کار کنید.

بقیه مواد را اضافه کنید و از آن خمیر یکدستی درست کنید. برای اثر بخشی بهتره این کراتین مو میتوانید روغن بادام را مقداری گرم کنید و سپس به این مخلوط اضافه کنید. سپس قبل از اینکه آب به طور کامل تبخیر شود به آن شیر نارگیل نشاسته ذرت و آرد برنج را اضافه کنید. از این تکنیک طبیعی شگفت انگیز استفاده کنید و در کمترین زمان موهای خود را به طور طبیعی براق و صاف خواهید دید. یا یک ماسک کراتینه طبیعی از فروشگاهها تهیه کنید یا اینکه به طور دستی خودتان آن را تولید کنید. ای محصولات به شکل کپسول و پودر در دسترس هستند و میتوانید آنها را از هر داروخانهای تهیه کنید. به همین دلیل موهایی صاف و درخشنده که نیاز چندانی به فرم دهی ندارند و به همان شکل زیبا هستند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی دیگر برخی از افراد دارای موهایی وز بوده و در ساختار موهای آنها فضاهایی خالی از این پروتئین به چشم می خورد. موها به صورت ژنتیکی و یا بدلیل شرایط بد آب و هوایی و یا استفاده از مواد مختلف رنگ مو و دکلره به مرور دچار آسیب شده و ساختار کوتیکول ساقه موها دچار تخریب میشود که نتیجه آن خشکی و وز شدن موها و ثبات کم رنگ مو خواهد بود.

نحوه کار کراتینه مو به این صورت است که با خاصیت محافظتی که دارد کوتیکول مو را میپوشاند و از بروز موخوره جلوگیری میکند و به موهای شما ظاهری صاف و درخشنده میبخشد. سعی کنید کراتین را به طور طبیعی و از غذاهایی همچون گوشت قرمز و ماهی سالمون تامین کنید. اگر از آرایشگران مو سؤال کنید به شما خواهند گفت که پس از کراتین مو، رنگ موهایتان یک تا دو درجه روشنتر خواهد شد. همه چیز به مهارت آرایشگر، نحوه استفاده از مواد، درجه حرارت اتوی مو، میزان تخلخل مو و جنس موهایتان بستگی دارد. نتیجه بستگی به نوع و بافت موی شما و هم چنین به اینکه موهای شما چقدر سالم یا ضخیم است بستگی دارد. مدتزمانی که برای انجام کراتینهتراپی لازم است به فرمولی که آرایشگر استفاده میکند و همچنین به بافت و میزان موی شما بستگی دارد. کراتینه برزیلی همانطور که قبلا گفته شد دو اثر مهم دارد ، اولا رفع سوختگی و آسیب مو در اثر مواد شیمیایی دوما اثر صاف کنندگی . اگر نگران معایب کراتین مو هستید باید بدانید که یک آرایشگر ماهر که از مواد مرغوب برای کراتین مو استفاده کند تا حد زیادی خطرات این درمان را کاهش میدهد.

همانطوری که قبلا اشاره کردیم سولفات کراتین را در خود حل میکند و اثر کراتین مو را از بین میبرد. از شامپوهای بدون سولفات سدیم استفاده کنید؛ زیرا شامپوهای حاوی سولفات سدیم، کراتین موهای شما را از بین میبرد. اگر در مورد خطر قرار گرفتن در معرض فرمالدئید نگران هستید، راههای دیگری وجود دارد که می توانید به جای کراتین مو از آن استفاده کنید و همان نتیجه را بگیرید. 3.از معایب کراتین مو، برای افرادی که در مناطقی که آب شستشو ناخالصیهای زیادی دارد هم نمیتوان چشمپوشی کرد، ناخالصیهای آب ممکن است سرعت ازبینرفتن مواد کراتین مو را افزایش دهند و سریعتر به تمدید نیاز پیدا کنید و این به معنی هزینه بیشتر است! نادیده گرفتن موهای ریز و عدم اتوکشی آنها باعث می شود که به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست پیدا نکنید. این امر سبب می گردد که افراد مختلف حساسیت خاصی نسبت به موهای خود داشته باشند. کراتین نسبت به دیگر پروتئینها در برابر خراشیدگی و کشش مقاومتر است و باعث میشود موهای شما علاوه بر شادابی بیشتر در برابر موخوره نیز مقاوم باشد. این ماده یکی از شگفتانگیزترین تحولات در صنعت زیبایی امروز است که بسیار موردتوجه واقع شده است. تاثیر اصلی این کراتین مو بر روی ریشه مو است.