اصول مراقبت از موهای کراتینه – کلینیک زیبایی پوست و مو دکتر مسعود جعفری

قرار گیری در محیط های نامناسب و یا استفاده از شامپو ها و یا نرمکننده های بیکیفیت و یا استفاده مداوم از مواد رنگ و مش می تواند، باعث کاهش و از بین رفتن دوام کراتینه بر روی موها شود. همچنین این روش برای هر کسی که قصد دارد سشوار یا صاف کردن مو های خود را با وسیله های آرایشی داغ قطع کند و از طرفی موخوره را کاهش دهد یا باعث تقویت درخشش بیشتر موی خود شود؛ توصیه می شود. اگر قصد کراتین مو دارید، ابتدا در مورد برندهای مختلف تحقیق کنید و ترکیبات هر یک را مد نظر قرار دهید. نکته: رنگ موی مهر و موم شده با کراتین باعث ماندگاری و روشن تر شدن رنگ می شود. همچنین از طرفی این روش درمانی و زیبایی موجب نرم شدن موهای آن ها می شود و به راحتی می توانند موی خود را شانه بزنند. موهای آن ها پس از کراتین درمانی نرم و بسیار لخت می شود. در واقع مواد حاوی کراتین روی ساقه مو قرار می گیرند و با کمک حرارت اتوی مو، این مواد به داخل ساقه موها تزریق می گردد. اپلیکیشن بیوتایل اطلاعات و نمونه کارهای آرایشگران منطقهتان را در اختیارتان قرار میدهد تا پس از مقایسه و مشورت با آنها، وقت آرایشگاه خود را رزرو کنید.

همچنین آن ها می گویند موهای فر به راحتی نسبت به موهای صاف نور را منعکس می کنند؛ بنابراین پس از درمان کراتینه متوجه درخشش بیشتری خواهید شد. از طرف دیگر نکته ی جالبی که در مورد کراتین کردن مو وجود دارد آن است که موهای رنگ شده زمانی کراتین می شود مدت زمان طولانی رنگ خود را حفظ می کنند و همچنین باعث زنده شدن مو ها خواهد شد. جالب است بدانید این صاف شدن مو بخاطر کراتین نیست. همچنین درمان های کراتین موجب براق و ابریشمی شدن مو های وز خواهد شد. به قول این کارشناسان کراتین کردن مانند یک آرام بخش برای مو است که برای صافی کمی خشن با مو رفتار می کند. این مرحله تنها تفاوت مکانیسم کراتینه کردن مو به روش احیایی و برزیلی میباشد که رعایت کردن آن برای رسیدن به نتیجه مورد انتظار بسیار مهم است. برای جلوگیری از این کار و احیای آن روشی که وجود دارد و این روزها بسیار متداول و پرطرفدار شده است، کراتینه کردن مو می باشد. کراتین با صاف کردن سلول هایی که روی هم قرار می گیرند باعث ایجاد رشته موهای نرم می شود.

به همین دلیل است که ممکن است، هزینه کراتین مو برای دو مو به بلندی یکسان متفاوت باشد. اما درمان کراتین مو به طور متمایزی با ریباندینگ متفاوت است. برخی از افراد معتقدند که مکمل ها، محصولات و روش های درمانی کراتین می توانند به تقویت موها کمک کرده و باعث زیبایی موهای شما شوند. زیرا سالم بودن موها منجر به افزایش ماندگاری رنگ مو و زیبایی آن میشود. شاید این روند مانند قبل وقتتان را نگیرد اما برای ماندگاری بیشتر کراتین موهایتان باید آن را انجام دهید. در این میان روش کراتین گرم که پرمصرف تر از روش کراتین سرد است، علاوه بر یکدست نمودن موها می تواند به احیاء موهای آسیب دیده نیز کمک قابل توجه ای کند. در روش کراتینه مردانه، موها نرم شده و خشکی موها نیز برطرف میشوند. همچنین امروزه محصولات آرایشی و مراقبتی مو زیادی را در بازار و تبلیغات می بینیم که ادعا دارند از این پروتئین در ترکیبات خود برای تقویت و زیبایی بیشتر استفاده کرده اند. آرایشگر هایی که کراتین درمانی انجام می دهند همچنین ادعا می کنند افرادی که دارای موهای فر هستند پس از انجام این لاین درمانی فر موهای آن ها بسیار کم می شود.

آرایشگران ادعا می کنند که می تواند موهای وز ، موج دار و غیر قابل کنترل را تا سه ماه صاف و براق کند. لایه های سلول ها که کوتیکول مو نامیده می شوند از نظر تئوری کراتین را جذب می کنند و در نتیجه شاهد موهایی پر و براق خواهید بود. زیرا فرمالدهید ملکول های کراتین را کنار هم قرار می دهد. این مواد باعث می شوند پیوند های مو شکسته شود و در موقعیت صاف تری قرار بگیرند. با استفاده از مواد کراتینه می توان تارهای موی آسیب دیده را تحت درمان قرار داد. از طرفی آن ها می گویند مواد شیمیایی با کراتین نسبت به سایر روش هایی صاف کننده ضرر کمتری برای مو خواهد داشت. همانطور که میدانیم، کراتین کردن مو، بهعنوان یکی از روشهای ترمیم، احیا و زیباسازی، محبوبیت زیادی نزد خانمها و آقایان دارد. بنابراین، افرادی که دارای موهای سالم هستند، لزومی به کراتین کردن موها وجود ندارد. کارشناسان زیبایی و مو در این باره توضیح می دهند درمان کراتین در مقایسه با سایر روش های صاف کننده مانند صاف کننده های قوی خشونت کمتری با مو دارند. مواد های مختلفی در دنیا وجود دارند که بهترین مواد ها برزیلی هستند که دوامشان بین ۴تا ۶ماه و در برخی موها تا ۱سال ادامه دارد که شخص فقط برای ترمیم ریشه مراجعه میکنه.