این قسمتها کورتکس مو نامیده میشوند

این ماسک دارای مواد اولیه ای است که به سادگی در تمامی خانه ها می توانیم آن را پیدا کنیم! همین تفکر باعث شده تا روش هایی مانند کراتینه مو، اولاپلکس تراپی، پروتئین تراپی، خاویار تراپی و ریباندینگ مو طرفداران زیادی پیدا کنند. 8. برا آن که بتوانید مدت زمان زیادی موهایتان را در فرایند کراتینه نمودن موها قرار دهید بهتر است از شامپو های مخصوصی استفاده کنید که این نوع از محصولات عموما دارای قیمتی بالا هستند. نکته مهمی که در ارتباط با صاف کردن مو باید بدانیم این است که نتیجه این فرایند، تا حد زیادی به انتخاب موادی که از آنها برای صاف کردن استفاده میشود، بستگی دارد. در این روش صاف کردن موها اولویت دارد. این روغنهای ضروری میتوانند موها شما را تقویت و سالمتر کنند. 6. یکی از مهم ترین خطراتی که استفاده از کراتین برای سلامتی شما دارد، عامل فرمالدهید است. پس از انتخاب محصول مورد نظر ابتدا باید موها را با شامپوی قبل کراتین ۳ بار بشویید .پس از شستن و آبکشی کردن مو ها را با کمک سشوار خشک نمایید معمولا اگر قصد کراتین به منظور ترمیم مو را دارید بهتر است موهارا کامل خشک کنید اما اگر به منظور صاف و لخت شدن کراتین میکنید تا ۸۰% موها را خشک نمایید.پش از ان موهارا تقسیم بندی کنید برای اغشته کردن مو به مواد کراتین باید لایه های بسیار نازک مو را بردارید و با شانه مخصوص کراتین مواد را به مو ها بزنید .مواد کراتین باید از فاصله یک سانتی متری ریشه زده شود.

توجه کنید که از مواد بیش از اندازه استفاده نکنید.در این مرحله، محلول کراتینه را در ظرفی مناسب بریزید و به وسیله قلم رنگ و یا شانه محلول کراتینه را با فاصله ۱.۵ سانتی از ریشه مو، به موهایتان بمالید. اگر تمامی نکات مراقبتی بعد از کراتین را رعایت کنید، موهای شما تا مدتها صاف میماند و فقط قسمتهایی که به تازگی از ریشه رشد کردهاند حالت طبیعی موهای خودتان را دارند. در این روش آرایشگر، موی شما را از ریشه تا نوک، با مواد کراتینه مو میپوشاند. در هر صورت شما طبق خواسته و سلیقه خود میتوانید مواد کراتینه را به بخشی از مو و یا کل موهای خود بزنید و سپس آن را شسته و از خنثی کننده استفاده کنید. برای آن که بتوانید در منزل خود به راحتی فرایند کراتینه نمودن موها را دنبال کنید، باید اقدام به تهیه ماسک کراتینه کنید! در این روش که با استفاده از مواد طبیعی و گیاهی صورت می گیرد، خطرات صاف نمودن موها به شدت کاهش می یابد. 1. کراتینی که به صورت طبیعی در موها وجود دارد، به صورت شیمیایی بوده و وجود آن در بدن هیچ گونه آسیبی به سایر اندام های حیاتی آن وارد نمی کند اما کراتینی که با استفاده از آن می توان موها را صاف و خوش حالت نمود، در واقع ماده ای مصنوعی است که در برخی از موارد می تواند باعث ایجاد حساسیت های پوستی شود!

بلکه پس از انجام فرایند کراتینه نمودن موها، نوبت به خرید شامپو کراتینه است که می تواند این فرایند را برای مدتی طولانی تر بر روی موهایتان نگهداری و حفظ کند. بله، کراتین توانایی خارج کردن خشکی مو را دارد و موهایتان را شاداب، زنده و سرحال می کند. بعد از کراتینه کردن، موهایتان به راحتی حالت می گیرد. از دیگر روش های کراتین مو که به راحتی می توان آن را در منزل نیز انجام داد، روش کراتین مو است که در این روش دیگر خبری از اتو نیست. اما بخش دیگری از آن نیز بدون شک صرف خرید مواد مورد نیاز برای انجام فرایند کراتینه نمودن موها می شود که خود این موضوع بسیار مهم است! با این حال تا به امروز هیچگونه گزارشی مبنی بر این موضوع به دست ما نرسیده است. قیمت کراتینه ی مو چقدر است؟ آیا کراتینه مو با ریلکسرها یا صافکنندههای شیمیایی متفاوت است؟ یکی از دیگر از معایبی که برای کراتین موقت و دائمی مو وجود دارد، هزینه ی بالای آن است. 2. از دیگر معایب استفاده از کراتینه نمودن مو ها، می توان به قیمت بالای آن ها اشاره نمود. یکی از اصلی ترین سوالاتی که در این زمینه عموما از ما پرسیده می شود، این است که آیا می توان در منزل اقدام به کراتینه نمودن موها نمود؟

8. روش کراتین مو یکی از بهترین روش های حال حاضر در دنیا است که تا به امروز به هیچ عنوان گزارشی مبنی بر بروز عوارض جانبی از سوی افراد ذکر و اعلام نشده است. 5. عموما موها در سلامت کامل به سر می برند اما این خودمان هستیم که با استفاده از روش های همچون سشوار کشیدن، اتو کشیدن، مالیدن انواع ژل به سر و.. بهتر از قبل از سشوار کردن موها از اسپری هایی که مو ها در برابر حرارت حفاظت میکند استفاده کنید. این محصول کوتیکولهای مو را خم میکند تا لایههای کراتین از بین بروند، درست همانطور که تجمع و سموم را از روی مو پاک میکند. ماسک موی کراتینه مای یک محصول لازم و ضروری جهت صیانت از موهای کراتینه شده است. بسته به بلندی موهای شما ممکن است این کار 90 دقیقه یا بیشتر طول بکشد. 5. اگر در دوران بارداری قرار دارید و به فکر کراتین نمودن موهایتان هستید، لطفا از این روش استفاده نکنید چراکه این روش در نهایت می تواند سلامت کودک شما را به خطر بیاندازد. 11. این روش همانند سایر روش های سنتی نیست! 9. در کراتینه مو، ویتامین های مورد نیاز مو وجود دارد، از این رو در صورت استفاده از این روش می توانید ساقه مو را تقویت کنید.