این قسمتها کورتکس مو نامیده میشوند

بعد از ۲۰ دقیقه موها را با حرارت ملایم خشک میکنند. ابتدا موها رو دو بار با شامپو قبل بشوئید و بعد با حوله کاملا آب موها رو بگیرید. در نهایت اگر این دو عامل در حالت ایده آل خود قرار داشته باشند، دوام کراتین مو به مراقبت های بعد از کراتین بستگی دارد. دقت کنید شامپو قبل و بعد بسیار مهم هست. توجه داشته باشید که برای احیا موها نیازی به مراجعه به مراکز زیبایی نیست و می توانید کراتین خالص را با برند های معروف و بسیار معتبر از داروخانه ها تهیه نمایید،و طبق دستورالعمل ارائه شده برای کراتین کردن موها اقدام نمایید. سالنهای زیبایی و آرایشگاههای معتبر هر شهر نرخ مخصوص خود را برای هر خدمتی دارند، و هزینه کراتینه مو زنانه و مردانه نیز، از این موضوع مبرا نیست. علاوه بر این با کمی بررسی متوجه خواهیم شد که معایب آن می تواند از مزایای آن بیشتر باشد و شاید بهتر است از خود بپرسیم که آیا کراتینه مو در نهایت به زیبایی ختم می شود؟

کراتینه مو باعث می شود تا کنترل شما بر روی موهایتان بیشتر شود ، مخصوصا اگر موهای شما زیاد ضخیم و یا وز باشد. مخلوط سه قاشق روغن زیتون و دو قاشق عسل را قبل از حمامکردن به مدت پانزده دقیقه بر موهای خود گذارده و سپس بشویید. یک فنجان روغن نارگیل و دو قاشق روغن زیتون و سه قاشق چایخوری نشاسته ذرت و چهار قاشق آبلیمو را مخلوط و با دمای متوسط ترکیب کنید. اگرچه اینطور به نظر میرسد که کراتین یکی از مواد شیمیایی و مضر برای موهاست اما لازم است بدانید که محصولات کراتین مو که امروزه تولید می شوند دارای فرمولاسیون ویژه ای بوده و یک درمان شیمیایی بدون خطر برای مراقبت از مو هستند که به طور طبیعی فرموله شده و هدف آن ارائه نتایج بهتر است . بخش عمده ای از نگرانی ها در مورد استفاده از کراتین مو را فرمالدئید در بر می گیرد. در سال 1987، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، فرمالدئید موجود در کراتین را به عنوان ماده ای که می تواند در صورت طولانی مدت موجب بروز آسیب های جسمی و سرطان باشد، طبقه بندی کرد. عناصر بسیار دیگری نیز در مواد کراتین مو وجود دارد که از جمله آن ها می توان به متیلن گلیکول، فرمالین، متاندیول و متانال اشاره کرد که سرطان زا بوده و ترکیبات مضر خود را در هنگام ترکیب با آب آزاد می کند.

انجام عمل کراتینه مو طرفداران بسیاری داشته و در خانمها و آقایان واکنشی یکسان دارد. بنابراین تابستان فصل مناسب استفاده از کراتینه برای بسیاری از افراد است. از این رو بهتر است همیشه برچسب روی محصول که شامل مواد تشکیل دهنده و نحوه استفاده است را بخوانند. بنابراین پیش از این که روش کراتین درمانی را برای صافی دائم موهای خود انتخاب کنید، ابتدا از مواد تشکیل دهنده آن سر در بیاورید و از عدم وجود فرمالدئید اطمینان حاصل کنید. همچنین از متخصصان مو بخواهند لیست مواد تشکیل دهنده روی محصولات سالنی را با دقت مطالعه کنند تا در صورت وجود هر گونه مواد مضر، از مصرف آن خودداری نمایند. و هر قسمت را بین ٥ تا ٧ بار اتو کشی کنید دقت کنید اتو حتما دیجیتال باشد و دما بین ٢٠٠ الی ٢١٠ درجه باشد . موها را سه بار با شامپو قبل بشویید . قبل از کراتین موها رو ٢ بار با شامپو قبل ( DEEP ) بشویید.

کراتین باید ۴۸ الی ۷۲ ساعت بعد از اتمام کار روی موها باقی بماند. و سپس با شامپو بعد شسته شود . و سپس آب موها رو با حوله بگیربد و سپس موها رو کراتینه کنید. کراتین موها در آرایشگاه از متدهای متدوال صاف کردن مو و باعث برطرف کردن وزی موها میشود در حالیکه مواد شیمیایی مضری برای انجام آن به کار می رود، همانند : فرمالدئید که یک ماده سرطان زا است و تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. این کار برای تمام قسمت های مو آقایان انجام می شود. کراتینه مو می تواند موهای شما را صاف و براق کند. قبل از روی آوردن به کراتینه مو سعی کنید یک محصول موی حاوی کراتین را امتحان کنید تا ببینید آیا میتوانید موهای خود را به روشهای ایمنتر براق و زیبا کنید و کراتینه را به عنوان آخرین روش برای خود لحاظ کنید. برای کراتینه کردن می توانید محصول مناسب کراتین مو را از فروشگاه خریداری نمایید. اگر موهای شما بر اثر استفاده مداوم رنگ مو یا وسایل حرارتی مانند اتومو آسیب دیده است یا موهای فر و وز دارید که تمایلی به صاف کردن روزانه آن ها ندارید، کراتین برای شما بهترین گزینه است.