این قسمتها کورتکس مو نامیده میشوند

بیشتر موارد سوختگی مو به خاطر کراتینه کردن مو به دلیل وجود ماده ای به نام فرمالدئید در ترکیبات مواد آرایشی است. اما باید این را به خاطر داشته باشید استفاده سرخود و از اندازه این خوراکی ها می تواند موجب تجمع پروتئین بیش از حد در بدن شما شود. پس از استفاده از این درمان زیبایی مو شما باید به مدت چند روز موهای خود را اصلا خیس نکنید تا مواد کراتین کاملا به خورد موهای تان برود. برای خیس کردن و یا شستن موهایتان باید 3 تا 4 روز پس از کراتینه درمانی صبر کنید ، بنابراین اگر فردی هستید که هر روز موهای خود را می شویید کراتینه ممکن است راه حل خوبی برای شما نباشد. این را در نظر داشته باشید این این بوی سمی نه تنها برای تکنسین آرایشگاه خطرناک است بلکه برای شما نیز خطر زیادی را به همراه دارد اگر بارها بخواهید این کار را در محیط بسته ی آرایشگاه انجام دهید. اگر به دنبال یک درمان با آی سی کمتر و واقعاً بدون فرمالدئید هستید از آرایشگر خود بخواهید که از درمان های حاوی گلیوکسیل اسید استفاده کنند. به همین دلیل افرادی که دارای موهایی بد حالت و آسیب دیده هستند، به دنبال روشی برای صاف و درخشان نمودن موهای خود می باشند.

مواد کراتین بر روی موهایتان باعث آزاد سازی عامل فرمالدهید می شود که این عامل در نهایت می تواند سلامت شما را به خطر بیاندازد، البته اینطور نیست که برای 1 الی 2 بار استفاده از فرایند کراتین، عامل فرمالدهید به سلامت شما خدشه ای وارد کند بلکه برای آن دسته از افرادی خطرناک است که به صورت مستقیم و در طی فواصل طولانی در معرض ماده کراتین قرار دارند! کراتینه کردن مو روشی است که در آن یک آرایشگر آموزش دیده، سطح مو را با لایه ای از کراتین مایع به همراه محلول حاوی فرمالدهید می پوشاند و سپس مو را با اتو حرارت می دهد تا کراتین روی مو تثبیت شود. در گام بعدی لازم است تا پلاستیکی را روی سر خود قرار دهید و مدت 30 دقیقه صبر کنید. مواد خاص دیگری وجود دارد که همراه کراتین استفاده می شود تا وز موها کم شده و فری نرم یا موجی خوش حالت روی مو شکل بگیرد. فراموش نکنید که معمولا حالت فری موها در قسمت ریشه خیلی سرسخت و آزار دهنده نیست و مشکل اصلی ساقه ی موهاست. نکته: FDA مردم را تشویق می کند که همیشه برچسب روی محصولات استفاده شده را بخوانند و از متخصصان مو لیست مواد تشکیل دهنده را بخواهند و همه و همه واکنش های بد را گزارش دهند.

برای شناسایی این محصولات ، به دنبال عبارت “keratin hydrolysates” در لیست مواد تشکیل دهنده بگردید. و اما در نهایت نوبت به بهترین مواد کراتینه در بازار ایران میرسد. 6. این بار موها را به وسیله اتو مو مخصوص کراتینه یا سشوار کراتینه مخصوص در حرارت مخصوص کراتین اتو یا سشوار بزنید . در نتیجه مواد کراتین درست است فاقد فرمالدئید باشد، اما در مواجهه با آب مواد خطرناکی را از خود آزاد می کنند. برای کسانی که فرهای طبیعی دارند متخصصان زیبایی مو می گوید تا سه روز موهای خود را خیس نکنند. 6. بعد از اینکه همه موها را مواد کراتین زدیم. با توجه به همه بررسی های انجام شده در این مقاله، برند گلوبال و کادیو به عنوان بهترین مارک مواد کراتینه موجود در بازار انتخاب میشوند. در ادامه به بررسی همه جوانب مثبت و منفی کراتینه مو خواهیم پرداخت. شما به آسانی می توانید هر لوازم آرایشی از هر برندی را که مد نظر دارید به آسانی از فروشگاه اینترنتی زیکوشاپ تهیه بفرمایید.

میزان آسیب دیدگی در برخی موارد به حدی زیاد است که چاره ای جز کوتاه کردن مو نیست.در صورتی که آسیب به مو در حد خیلی شدید نباشد می توان هم زمان و یا از قبل، موها را رنگ کرد. برخی از کارمندان در آرایشگاه ها حتی از خونریزی بینی و مشکلات تنفسی ناشی از استفاده از محصولات درمانی کراتین و استنشاق مداوم بخارات آن ها در طول زمان خبر دادند. 1. در ابتدا باید موها را با استفاده از شامپوی مناسب به طور کامل شستشو داد. آن ها موها را به طور چشمگیری صاف نمی کنند بلکه بیشتر برای تقویت، درخشش و مبارزه با وز مو هستند. این ترکیب را در مراکز کنترل بیماری (CDC) به عنوان گازی بی رنگ و بوی قوی می شناسند. این ترکیب شیمیایی را معمولاً برای ساخت مصالح ساختمانی، محصولات خانگی مانند چسب و تخته فیبر استفاده می کنند. این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی اشخاص ایجاد می کند به ویژه برای افردی که دایماً در معرض آن قرار دارند به عنوان مثال آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام می دهند.