بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم

مواد تشکیل دهنده فعال در صاف کننده های مو معمولاً دارای فرمالدئید هستند که سبب تحریک عوامل سرطان زا می شوند، ولی درعین حال سبب باز سازی بعضی از رشته های شیمیایی در مو هم میشود. فرمالدهید یک ماده سرطان زا است. که یک مارک حرفه ای و مطمئن است. یکی دیگر از مواردی که قبل از کراتینه مو نباید از آن غافل شوید، پیدا کردن آرایشگاه و متخصص قابل اعتماد و حرفه ای است. جایگزینهایی طبیعی برای کراتینه کردن مو وجود دارند که پیشنهاد میکنیم اگر به فکر لخت و براق شدن موهای خود هستید از کراتین موی طبیعی استفاده کنید. بلکه این مواد تا مدت ها بعد، در زمانیکه شما از سشوار یا اتوی مو استفاده کنید می­توانند در فضای اطراف شما متصاعد شوند. آیا پس از انجام کراتینه برزیلی باید از شامپو ها و کاندیشنر های خاصی استفاده کنیم ؟ در این مطلب ما قصد داریم تا شما عزیزان را با کراتینه مو بیشتر آشنا کنیم و یکی از مهمترین پرسش های دوستداران کراتینه مو را پاسخ دهیم. بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم؟ برای اینکه از مزایای کراتینه مو بهرهمند شوید، باید از مواد اولیه بدون فرمالدهید استفاده کنید.

پس از خشک شدن موها، یک اتو مو با حرارت ۴۰۰ الی ۴۵۰ درجه را آماده کنید. و اما آخرین و مهمترین مرحله در کراتینه کردن مو که اتو کشی اصولی آن است.در ابتدا شما باید یک اتو موی خوب و قوی با صفحه سرامیکی داشته باشید که توانایی ایجاد حرارت 200 تا 210 درجه را داشته باشد. برای کراتینه کردن مو به روش ژاپنی، آرایشگر ابتدا متد کراتینه موی برزیلی را روی موی شما پیاده خواهد کرد و سپس با استفاده از حرارت مستقیم اتو مو، آن را روی موی شما تثبیت میکند و پس از آن مواد صاف کننده ژاپنی را روی موهای شما قرار داده و با یک برس مخصوص، شروع به پخش کردن این مواد روی تمام نواحی ساقه موهای شما میکند. کراتین مو چیست و کراتینه کردن موها چه فواید و عوارضی دارد؟ حتما برایتان سوال پیش آمده که کراتینه مو دقیقا چه کاری برای موهای شما انجام میدهد و چقدر دوام دارد؟ همچنین باید توجه داشته باشید که کراتینه برزیلی علاوه بر اینکه موهای شما را صاف و لخت میکند، حجم آنها را نیز کاهش میدهد و حالت اولیه موهای شما را از بین میبرد به همین خاطر استفاده از کراتین برزیلی برای افرادی که حجم موهای کمی داند و موهایشان به هر دلیلی کم پشت توصیه نمیشود.

کراتینه مو که خود به روش های برزیلی و احیایی تقسیم می شود برای ترمیم موهای زنان و مردان به کار می رود. این مرحله تنها تفاوت مکانیسم کراتینه کردن مو به روش احیایی و برزیلی میباشد که رعایت کردن آن برای رسیدن به نتیجه مورد انتظار بسیار مهم است. کراتینه برای موهای صاف و نرم نه تنها توصیه نمی شود، بلکه ممکن است باعث آسیب موهای شما هم شود. در واقع با کراتینه کردن، موهای آسیب دیده درمان شده و موها نرم، لخت و صاف می شوند. کراتین احیا کننده برای موهای فر و مجعد نیز توصیه میشود. فرقی نمیکند که موهای شما مجعد باشد یا فر، صاف باشد یا حالتدار و حتی رنگ شده باشد یا نه. اگر موهای شما آسیب دیدگی ندارد ، من به شما پیشنهاد می کنم به جای کراتینه برزیلی از صاف کننده دائم استفاده کنید. پس از گذشت زمان مناسب، موها را به کمک سشوار خشک کنید.

برای کراتینه کردن با روش برزیلی، موها نباید به طور کامل خشک شوند، در واقع رطوبت موها باید ۲۰ درصد باقی بماند. نکتهای که باید مورد کراتینه کردن مو بدانید اگر موهایتان بسیار پرپشت باشد ممکن است به دو لایه از کراتین احتیاج داشته باشید تا بتوان نتیجه عالی از این پروسه را گرفت. اما همانطور که قبلا ذکر شد، این روش دائمی نیست معمولا بعد 2 تا 3 ماه اثر خود را از دست داده و نیاز به شارژ مجدد دارد. امروزه با وجود مواد و دستگاه هایی که در سالن های آرایش و زیبایی وجود دارد صاف شدن موها دیگر آرزوی محال نیست. کراتین برزیلی همانطور که از نامش هم پیداست، برای اولین بار در برزیل به کار گرفته شد و در اثر کارایی فوقالعاده خود در سراسر دنیا ترند شد و مورد استقبال همگان قرار گرفت و امروزه کمپانیهای متعددی در سراسر دنیا اقدام به تولید کراتینههایی بر پایه کراتین برزیلی با کیفیتهای متفاوتی میکنند. بیشترین خطری که این ماده برای افراد دارد، متوجه افرادی است که به طور دائم با آن کار میکنند نه برای کسانی که فقط یک بار کراتین درمانی انجام میدهند. افراد متخصص مواد کراتینه را داخل یک ظرف و یا کاسه میریزند و آن را به کمک یک فرچه به موها میمالند.