دانستنیهای لازم در مورد کراتینه کردن مو

بعد از انجام کراتینه تا حد ممکن از آب دوری کنید تا هم هزینه و هم وقتتان هدر نرفته باشد. یکی از دیگر از معایبی که برای کراتین موقت و دائمی مو وجود دارد، هزینه ی بالای آن است. توجه داشته باشید که شما علاوه بر آنکه باید هزینه ی به نسبت بالایی را در ابتدا بپردازید، پس از کراتینه نیز باید شامپوهای مخصوص و ماسک مو مخصوص را تهیه کنید تا کراتینه ی مو شما برای مدت طولانی تر باقی بماند. افراد دارای موهای فرفرری و وز شده داوطلب انجام کراتین مو هستند. حقیقت به این صورت است که محلول استفاده شده در این موضوع، کمبود کراتین مو را جبران می کند، با جبران کراتین، کوتیکول مو که به دلیل نبود این ماده آسیب دیده، ترمیم می شود و در نتیجه ی ترمیم کوتیکول، موهای صاف و براقی برای شما به وجود می آید. کراتین موقت و دائمی مو، از روش هایی به حساب می آید که می توانید با هر نوع مو به آن بپردازید و در رابطه با این مورد، هیچ محدودیتی برای شما وجود نخواهد داشت؛ یعنی اگر موهای شما فر، مجعد، حالت دار، رنگ شده یا حتی صاف است، امکان انجام کراتین، وجود دارد. برای خیس کردن و یا شستن موهایتان باید 3 تا 4 روز پس از کراتینه درمانی صبر کنید ، بنابراین اگر فردی هستید که هر روز موهای خود را می شویید کراتینه ممکن است راه حل خوبی برای شما نباشد.

اگر شما تصمیم به انجام کراتینه مو دارید، باید پیش از اقدام برای انجام آن به مسائل گوناگونی توجه داشته باشید. کراتینه مو معمولا در فصل تابستان انجام می شود ، زمانی که موها به دلیل رطوبت هوا بیشتر وز می شوند ! به کاربردن خود کراتین همانند ماسک بر روی موها. بنابراین علاوه بر افرادی که موی وز دارند، دیگران نیز می توانند از آن استفاده نمایند. تا به اینجا برای شما در رابطه با مزایای عمل کراتینه گفتیم؛ اما توجه داشته باشید که کراتینه در کنار مزایای نام برده شده از معایبی نیز برخوردار است که باید پیش از اقدام برای انجام آن، از آن ها مطلع شوید. اگر شما فرد بارداری هستید، نباید برای کراتین مو به سالن ها آرایشی مراجعه کنید، چرا که موادی که برای این موضوع مورد استفاده قرار می گیرند، برای سلامت شما و فرزندتان خطر آفرین خواهند شد و امکان دارد نتایج قابل جبرانی را ایجاد کنند. انجام کراتینه مو در آرایشگاهها صرف نظر از قیمت کراتینه مو بسیار گران، در هر حال عوارضی هم دارد که نباید آنها را نادیده بگیرید. کراتینه مو آقایان نیز بسیار پرطرفدار است.

این روش به دلیل ماندگاری بیشتری که نسبت به سایر تکنیک ها دارد، در میان عموم مردم بسیار پرطرفدار است. از طرفی موادی که برای عمل کراتین موقت و دائمی مو استفاده می شوند، سرشار از ویتامین های گوناگون هستند که این ویتامین ها برای مو، جز ویتامین های ضروری به حساب می آیند و زمانی که شما از این مواد استفاده می کنید، درواقع ساقه ی مو خود را تقویت کرده اید و ظاهری سالم و جذاب نیز به آن ها بخشیده اید. این عمل توسط قرار دادن مواد موردنظر بر روی مو و تکنیک خاص برای هر فرد انجام می گیرد. امروزه واژه کراتین صافی مو بسیار به گوش میخورد و دیگر داشتن موهای صاف و لخت مانند گذشته یک امر محال نیست. البته کراتینه مو دائمی نیست و بسته به شیوه نگهداری شما از موهایتان بین سه تا شش ماه ماندگاری دارد. به طور کلی شما بعد از کراتینه مو تا 72 ساعت به هیچ عنوان حق تماس با آب را ندارید، اما برای ماندگاری هر چه بیشتر کراتین مو این مدت را تا یک هفته افزایش دهید.

در این روشها، ماندگاری کراتینه حدودا ۲ ماه میباشد. موهایی که حتی اگر آب به آن ها بخورد، با مشکلی روبرو نمی شوند؛ اما شاید شما اطلاعات کافی از این روش نداشته باشید، از همین جهت تصمیم داریم در ابتدا به معرفی کراتین بپردازیم و سپس اطلاعات دیگری که باید بدانید را در اختیارتان بگذاریم تا اگر تصمیم به صاف کردن مو های خود از طریق کراتین گرفتید، بدانید که چه شرایطی پیش رویتان قرار دارد. شما همچنین باید روی شامپو و نرم کننده ای که فاقد کلرید سدیم و سولفات است سرمایه گذاری کنید ، زیرا هر دو می توانند کراتین ها را از بین ببرند. زیرا مواد کراتینه برای انواع مو، متفاوت است. به انواع این روشهای خانگی در این بخش میپردازیم. مواد کراتینه مو در انواع و اقسام کیفیتها و برندها در بازار موجود هستند. پس از کراتین شدن مو باید از شامپوهای فاقد سولفات و نرم کننده استفاده کرد.