روش کراتینه کردن مو و معرفی محصولات کراتین دار

یکی دیگر از مضرات کراتینه کردن مو افزایش ریزش مو است. احتمالا فکرش را هم نمیکردید که از جمله عوارض کراتینه مو «شوره سر» باشد. برخی از افراد گزارش می دهند که پس از 6 تا 8 ماه پس از انجام کراتین درمانی، موهایشان آسیب جدی دیده است حتی بدتر و بیشتر از قبل درمان، که احتمالا علت اصلی آن حرارت بالای آهن داغ اتوی مو می باشد که باعث آسیب به مو و شکنندگی آن می شود. او می گوید که روند کراتینه مو می توانند تا شش ماه طول بکشد. در این صورت میتوانید ۶ ماه تا یکسال از موهای نرم و خوش حالت خود لذت ببرید. اولین اصل برای کراتینه کردن مو در خانه این است که رژیم غذایی خود را بهینه کنید. مانند هر روش دیگری باید در کنار مزایای کراتینه کردن مو به عوارض آن هم اشاره کرد. پس از پخش کردن مواد در تمامی سطوح مو، برای موهای معمولی ۲۰ الی ۳۰ دقیقه و برای موهای فر و وز، ۴۰ الی ۵۰ دقیقه باید صبر کرد.

اما در کنار مزایای کراتینه کردن مو باید به این نکته هم اشاره کرد که با چند بار شستن موها و نهایتاً یک هفته بعد از کراتینه کردن نتایج چندان امیدوار کننده ای به دست نخواهید آورد. بعد از اینکه موهای خود را کراتینه کردید، بهتر است تا مدتی از شامپوهای کراتینه برای شست و شوی سر استفاده کنید و در حمام از ماسکهای مخصوص کراتینه استفاده کنید. کراتین را در ظرف مخصوص آن ریخته و با استفاده از برس مخصوص کراتین که موهایی نازک و بسیار نرم دارد، آن را بصورت لایه لایه روی تمام قسمت ساقه موی خود بمالید. استفاده از این مواد نه تنها باعث از بین رفتن وز مو میشود و موها را صاف و نرم میکند، بلکه ساقه مو را تقویت میکند. قاعدتا زمانی که شما موهایتان را کراتینه و صاف می کنید، قصد کوتاه کردن آنها را ندارید؛ اما زمانی که رطوبت مو از دست میرود موخوره اتفاقی قابل انتظار است و تنها راه درمان آن کوتاه کردن موهاست.

اغلب افراد از داشتن موهای وز و فر، فراری بوده و به دنبال راهی برای صاف کردن آنها هستند. همان طور که قبل از کراتینه کردن مراقبتهایی وجود دارد، پس از آن نیز مراقبتها و نکاتی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید. با این وجود، تا به حال هیچ عوارض جانبی قابل توجه ای بعد از کراتینه گزارش نشده است. در پاسخ به این سوالات باید بگوییم اگر روش انجام کراتین مو به درستی صورت گیرد و از کراتین اصل برای مو استفاده شود، هیچ گونه عوارضی را به همراه ندارد. در ترکیبات این روش از فرمالدیٔید استفاده می شود و برای قرار دادن این کراتین بهتر است از یک متخصص کمک گرفته تا از آسیب رساندن به موها جلوگیری نمایید. از طرفی برای کراتینه کردن مو، موها در معرض حرارت بسیار زیادی قرار میگیرند و موهای سالم نیز در معرض چنین حرارتی دچار آسیب میشوند. قبل از استفاده کراتین مو، خوب است که بدانیم کراتین مو چیست! پس قبل از این که بخواهید موهای خود را کراتینه کنید، تمام گزینه های دیگر را هم در نظر گرفته و بررسی کنید. نکته چهارم : در صورت نیاز با توجه به صلاح دید خود سالن دار می توانید یک الی دو روز به مو ها قرنطینه داد.

افرادی که کراتینه ی مو را انجام می دهند، بدون استفاده از لوازمی مانند اتو مو و سشوار مو، می توانند موهای خود را به راحتی حالت دهند. همچنین این تکنیک در آبرسانی و از بین بردن خشکی مو هم موثر واقع می شود. در طی عمل کراتینه مو ، محصول کراتین بر روی مو مالیده می شود و سپس توسط یک سشوار داغ جذب مو می شود. از از مهم ترین فواید کراتینه مو انجام کراتین مو سادگی در شانه کردن موهاست. استفاده از کراتینه مو در این افراد، مشکل را به طور کامل حل میکند. همه این اتفاقات به دلیل نوع و کیفیت مواد مورد استفاده، دمای اتوی مو و بافت طبیعی مو رخ می دهد. این در حالی است که در جریان کراتینه کردن مو قرمز شدن، تاول زدن پوست سر و صورت و گردن (در صورت برخورد تصادفی مواد با پوست این اندامها) هم امری بدیهی است. این کم پشت به نظر رسیدن مو به خاطر اتو کشیدن موها با دمای بالا در جریان پروسه کراتینه کردن مو است. این روش موها را براق می کند و موهای براق باعث به وجود آمدن ظاهر زیبایی در افراد شده و اعتماد به نفس را نیز بالا می برد.