صفر تا صد کراتینه مو

فرمالدئید همان مادهای است که موها را صافتر نشان میدهد. درمانهای کراتین، حاوی فرمالدئید هستند که در صورت استنشاق میتواند خطرناک باشد. برای اینکه به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید، این مواد را دو تا سه بار در هفته روی موهایتان بگذارید، و شاهد نتیجه فوقالعاده آن باشید. بهترین کار این است که قبل از انتخاب یک آرایشگر به خوبی تحقیق کنید و با دیگر مشتریهای او صحبت کنید، یا اینکه از یک متخصص پوست و مو برای این مسئله مشاوره دریافت کنید. این نوع کراتینه وز و فر موها را از بین برده و موهای صاف و براق به شما می بخشد. اگر موی سر بعد از رنگ و مش های مکرر، کار با مواد دچار بد فرمی و بد حالتی می شود یا اینکه حالت وز به خودش می گیرد و خشک و بی آب می شود و درواقع برق مو از بین می رود نشان می دهد که زمان احیا مو با کراتین رسیده است، پس این مواد را می توانیم هم قبل و هم بعد از کار مواد شیمیایی، مانند رنگ، دکلره، ریموورها همه این کارهای مواد را می توانیم انجام دهیم و هیچ مشکلی به وجود نمی آید که کراتینه بعد از دکلره انجام شود یا قبل آن انجام شود.

با اینکه با کراتینه کردن مو، مو ها خیلی سریع، زیبا و لطیف می شوند اما این حالت موقتی است و بعد از گذشت مدتی، موها بدتر از زمان قبل می شوند و حتی ریزش مو نیز مشاهده می شود. همانطور که گفتیم کراتینه کردن مو یعنی اضافه کردن پروتئین به بافت مو؛ خوب اینکه خیلی هم خوب است! کراتین یک پروتئین است و کراتینه کردن به معنای افزایش پروتئین مو با روش مصنوعی است. آرایشگر یک « ماده دارای کراتین » را که منشا حیوانی، گیاهی و یا مصنوعی دارد را روی موی شما قرار می دهد و با کمک گرمای «اتو مو» این مواد را بر روی مو ها فیکس می نماید. به همین خاطر کراتین مو در خانه با مواد طبیعی مانند شیر قدرت این را دارد تا وزی و فری موها را رفع نماید و باعث صاف و لخت شدن آن ها شود. خانمها و آقایان زیادی هر روزه برای کراتین به سالن های آرایشی مراجعه می کنند و موهای خود که فر و وز است را با استفاده از کراتین صافی مو، به موهای صاف و لخت تبدیل می کنند.

چرا که با حفظ حجم و حالت مو موجب یکدست شدن و از بین رفتن وز در ساختار موهایشان میشود. مشکل آنجاست که این پروتئین نمی تواند به تنهایی وارد بافت مو شود؛ پس به مواد و عوامی دیگری نیاز است تا این پروتئین وارد بافت شود؛ «فرمآلدهید» یا «فرمالدئید» ماده شیمیایی خطرناکی است که در همه انواع کراتینه ها وجود دارد، چون پروتئین کراتین بدون کمک آن نمی تواند به بافت مو نفوذ کند. هر درمان کراتین میتواند هزینهبر باشد. شما همچنین باید شامپو و نرمکننده فاقد کلرید سدیم و سولفات استفاده کنید، چون هر دو میتوانند درمان با کراتین را از بین ببرند. شنا در آب کلر، یا نمک (استخر یا اقیانوس) میتواند عمر درمان با کراتین را کوتاه کند. روش درمانی کراتین برای موها دارای فواید مختلفی است. همچنان وقتی موها را با مواد دکلره، چندین درجه روشن تر از حالت طبیعی، رنگ می کنید نیز ساختار پروتئین ساقه مو، خدشه دار می شود.

برای نرم و خوش حالت شدن مو ها به شما توصیه می کنیم مقاله (کراتینه طبیعی مو؛ معرفی ماسک مو های خانگی) را مطالعه فرمایید تا با روش های بسیار آسان، ترمیم مو های آسیب دیده با مواد طبیعی آشنا شوید. آنها همچنین میتوانند موهای آسیبدیده را ترمیم و همچنین التهاب پوست سر را برطرف کنند. اگر موهایتان دچار ضعف و شکنندگی شده و یا در اثر استفاده بیش از حد از وسایل حالت دهنده گرمایشی مو، ساقه موهایتان بیجان و نازک شده است میتوانید از این روش برای احیا و ترمیم آنها استفاده کنید. هیچ کس دوست ندارد دچار ریزش مو شود! گاهی دیده شده بعد از اولین شستشو بعد از کراتینه کردن مو، مو ها از ریشه شروع به ریزش کرده اند. بهترین روش آن است که هرگز نگذارید؛ موهایتان به حدی آسیب ببیند که مجبور باشید برای صاف و درخشان شدن آن ها این همه هزینه و خطر را به جان بخرید!