صفر تا صد کراتینه مو

هنگامی که برای شستشوی مواد شیمیایی به سالن مراجعه میکنید، برای تنظیم “اثر صاف کردن” از درمان دیگری استفاده میشود. درخشندگی و براقیت خاصی را به ظاهر موی شما خواهد بخشید که یک ویژگی نیمه دائم و طولانی مدت است و نیاز به تمدید و ترمیم روزانه نخواهد داشت. 6. موهایتان را تا چند روز پس از عمل کراتینه مو نبندید. انجام کار کراتینه مو با مواد غیر اورجینال نتیجه مطلوبی را به موهایتان نخواهد داد. ولی این را بسیار موقتی با زمان کوتاه است. این نکته حائز اهمیت است که برای رنگ انتخابی خود در نظر گرفته شود. مواد شیمیایی به کار رفته در این محصولات مضر بوده و می تواند به مو و حتی پوست سر آسیب بزند. همچنین در این مدت ورزش کردن، زدن موها پشت گوش، بستن آن با سنجاق و کلیپس، دم اسبی کردن موها و استفاده از هدبند ممنوع است. نتیجه به دست آمده از کراتین برای هر فردی با توجه به ساختمان موی شخص متفاوت است و ممکن است پس از استفاده از مواد کراتین دچار آلرژی و یا مشکلات پوستی شوید که توصیه میشود در این صورت حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید. برای استفاده از این روش، ابتدا مقداری برنج را در آب بجوشانید و اجازه دهید که مدتی در همین حال باقی بماند.

در این روش، موهای وز و شکننده که ممکن است در اثر رنگ مو نامناسب اتفاق افتاده باشد را نرم لطیف و درخشان میکنند. این مواد پیوندهای موهای مجعد را میشکنند و بازسازی میکنند تا موها صافتر شوند. داشتن موهایی صاف و براق برای آنان که موهایی فر و مجعد دارند بسیار لذت بخش است. از دلایل زبری و مجعد شدن مو می توان به موارد زیر اشاره کرد. بعضی دیگر در اثر عواملی دچار زبری مو می شوند. کراتین به عمق بافت مو نفوذ می کند و از خشکی و زبری مو جلوگیری می کند. سپس مو را به چهار دسته تقسیم میکنند و دوباره همین چهار قسمت را به بخشهای کوچکتر تقسیم میکنند. حجم دسته ای که در اتوی مو قرار می دهید، زیاد نباشد و هر دسته را ۷ الی ۸ مرتبه اتو بکشید. پس از خشک شدن موها با یک اتوی مو با دمای ۴۰۰ الی ۴۵۰ درجه فارنهایت شروع به صاف کردن مو کنید. پس از شستن مو، با یک سشوار موهایتان را خشک کنید.

بسته به نظر آرایشگرتان، معمولاً بین ۳ تا ۷ روز اجازه شستن موهایتان را ندارید، قبل و بعد از هر بار استحمام باید محصولات مراقبتی خاصی استفاده کنید و حتماً موهایتان را با سشوار خشک کنید. بخش های ترک خورده و خلل و فرج مو در این روش با کراتین پر می شود. بعضی از این مواد برای صافی مو هستند و برخی دیگر فقط کار احیاء را انجام می دهند. میزان آسیب دیدگی در برخی موارد به حدی زیاد است که چاره ای جز کوتاه کردن مو نیست.در صورتی که آسیب به مو در حد خیلی شدید نباشد می توان هم زمان و یا از قبل، موها را رنگ کرد. خانم هایی که حسابی سرشان شلوغ است و اصلا وقت مرتب کردن موها را ندارند نیز می توانند به جای کوتاه کردن موها، کراتین درمانی را امتحان کنند. نمونه هایی هم هستند که هر دو مورد را برای مو انجام می دهند. بعد از انجام کراتینه مو هم یک سری کارها و مراقبت هایی باید انجام شود.

کراتینه کردن مو به راحتی پروتئین از دست رفته را به مو برمی گرداند. یک عدد زرده تخممرغ را به آن افزوده و با هم به خوبی مخلوط کنید. کراتینه کردن مو روشی است که در آن یک آرایشگر آموزش دیده، سطح مو را با لایه ای از کراتین مایع به همراه محلول حاوی فرمالدهید می پوشاند و سپس مو را با اتو حرارت می دهد تا کراتین روی مو تثبیت شود. راه حلی اساسی با مدت زمان بیشتر و نتیجه بهتر کراتینه مو است. کراتین مایع با مقادیر مختلفی فرمالدهید مخلوط شده، روی مو قرار گرفته و با حرارت ناشی از اتوهای مو تثبیت می شود. فرمالدهید مولکول های کراتین را کنار یکدیگر قرار داده و به صورت عرضی و cross-link به یکدیگرپیوند می دهد. سالن کراتینه مو بهاره صیاد یکی از مراکز برتر در این زمینه است که به صورت ویژه خدمات مربوط به کراتین مو ، صافی و احیاء مو را انجام می دهد. شما با انواع ماسک های مو نیز به صورت موقتی و خیلی کوتاه می توانید موهایتان را صاف و ترمیم کنید. با آموزش و یادگیری طرز کراتینه کردن مو در آموزشگاه آرایشگری مردانه می توانید این تکنیک صافی مو را یاد بگیرید. رعایت مراقبت های بعد از کراتینه مو در بهتر شدن نتیجه نهایی بسیار اثرگذار است.