صفر تا صد کراتینه مو

دقت کنید برای زدن این مواد به موها، باید از ریشه موها یک بند انگشت فاصله ایجاد کرده و سپس مواد را به موها بزنید. در کراتینه برزیلی یک لایه پروتئین در اطراف ساقه موها ایجاد می شود و وضعیت سلامتی موها را بهبود می بخشد و باعث می شود حالت وز بودن مو از بین برود و درخشان تر به نظر برسد. چرا که با اتو کشیدن مداوم موها، آسیب جدی به ساقه موهایتان میزنید. تا زمانی که از موهای کراتین شده خود به دقت مراقبت می کنید ( با عدم شستشوی مداوم موهای خود ، 2 تا 3 بار در هفته کافی است ) ، ماندگاری درمان کراتینه شما می تواند تا 6 ماه طول بکشد. دیدگاه دیگری که در خصوص مزایا و فواید کراتینه کردن مو وجود دارد این است که موهایتان به راحتی حتی با هوای آزاد ، خشک می شوند و همین موضوع باعث می شود تا از دستگاه های حالت دهی و گرما دهنده مو مثل اتو مو و سشوار کمتر استفاده کنید و در نتیجه آسیب به موهایتان را به حد اقل برسانید و موهای سالم تر و محکم تری داشته باشید. یک نمونه ساده از شامپوهای بدون نمک شامپو بچه می باشد.

کراتین یک پروتئین طبیعی است اما فرآورده های آرایشی کراتینی همراه با چندین ماده افزوده دیگر از جمله یک ماده شیمیایی به نام فرمالدئید ساخته می شوند. • موهای ابریشمی: قرار گرفتن در معرض نور خورشید، رنگ مو و سایر درمان های شیمیایی موجب از بین رفتن کراتین طبیعی مو می شوند و نواحی متخلخلی باقی می گذارند که که در برابر شکستگی و آسیب های دیگر آسیب پذیرتر هستند. در واقع روش های دیگری مثل گِلت، صافی مو ژاپنی و … اغلب این روش بدون مشکل انجام شده و لختی و صافی زیادی برای موهایتان به ارمغان میآورد. همه خانم ها خواستار موهایی صاف و درخشنده هستند و همواره به دنبال محصولات با کیفیت بالا می باشند. مثل سایر اعمالی که برای مو انجام میشود، کراتین کردن مو هم با بروز واکنشهای آلرژیک در تعدادی از افراد همراه است. این روش از کراتینه کردن مو برای کسانی توصیه میشود که موهایشان بر اثر استفاده غیر حرفهای و مکرر از دکلره و رنگ مو آسیب دیده و خشک شده و یا در مواردی، ساقه موهایشان به کل سوخته است. حدود 5 تا 8 روز بعد از کراتینه کردن موی خود، از بستن و فشار آوردن به ساقه موی خود اجتناب کنید.

هزینه انجام کراتینه مو گران است و فرمالدئید موجود در مواد کراتینه که در بسیاری از فرمول ها وجود دارد در صورت استنشاق می تواند خطرناک باشد ، بنابراین مطمئن شوید که کراتینه را در یک محیط دارای تهویه مناسب انجام می دهید و یا از یک فرمول بدون فرمالدئید استفاده کنید. قطعا حالت ایده آل این است که 2 الی 3 روز قبل از کراتینه مو ، موهایمان را رنگ کنیم ، اگر بخواهیم موهای خود را بعد از درمان کراتینه مو رنگ کنیم ، باید 7 تا 10 روز به کراتین فرصت دهیم تا کامل جذب مو شود و رنگ مو می تواند مواد کراتین موجود بر روی موها را از بین ببرد. آیا باید اول موهای خود را رنگ کنیم و بعد کراتینه یا برعکس؟ نتیجه به دست آمده از کراتین برای هر فردی با توجه به ساختمان موی شخص متفاوت است و ممکن است پس از استفاده از مواد کراتین دچار آلرژی و یا مشکلات پوستی شوید که توصیه میشود در این صورت حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید. هرگونه فر و وز در موهای شما از بین برود و موها را کاملا صاف می کند البته اگر از مواد و محصولات بی کیفیت استفاده کنید، می تواند ساختار مو ها را از بین برده و مو را تبدیل به موی مرده کند.

فرایند کراتینه کردن مو به روش ژاپنی، حدود 4 تا 5 ساعت با توجه به حجم و بلندی موی شما زمان میبرد و ماندگاری قابل قبول و فوقالعادهای به مدت تقریبی 6 ماه نیز خواهد داشت. کراتینه برزیلی، وز مو را از بین میبرد و موها را صاف میکند در حالی که حجم موها را نیز حفظ میکند. کراتین کردن موها بسیار پرهزینه است و گاهی نتیجه آنگونه که ما انتظار داریم نمیشود، هیچکس جز یک متخصص پوست و مو نمیتواند بهدرستی خطرات ناشی از کراتینه مو را به شما بگوید. ماسک مو بعد از انجام کراتینه مو به شما کمک خواهد کرد ، البته نه هر ماسک مویی ، ماسک موی بدون سولفات! و ممکن است بعد از گذشت چند ماه ساختار طبیعی خود را از دست بدهد و خشک و یا خرد شود. این پروتئین طبیعی در ساختمان مو وجود دارد؛ در واقع حدود ۹۵ درصد ساختار مو را کراتین تشکیل میدهد. در این شرایط مراجعه به پزشک متخصص برای بررسی علت ریزش مو ضروری و ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضدریزش مو باشد. هیچ کس دوست ندارد موهای وز داشته باشد که به سختی شانه میشوند. این علائم شامل خارش و دانههای قرمزرنگ است که علائم معمول آلرژی محسوب میشوند.