طرز کراتینه کردن مو- آموزشگاه آرایشگری مردانه-هیر آکادمی

بوتاکس مو یک روش صافی دائم و درمانی است که به منظور از بین بردن خشکی و شکستگی های مو انجام می شود. در نوع دوم کراتین برای مردان علاوه بر نرمی مو و از بین بردن آسیبها، به صاف کردن و لخت شدن موها نیز کمک میشود. توجه فرماید برای نتیجه مطلوبتر این کار توسط آرایشگر مو یا کراتین کار باید انجام شود . و علاوه بر این به موهای مجعد و حالت دار و فرفری هم کمک می کند تا حالت خود را از دست داده و مطابق سلیقه افراد صاف و یکدست شوند. همینطور به این ضرب المثل ” هر گل یه بویی داره” هم ریز توجهی داشته باشید و بدانید که مو های فر، مجعد، حالت دار و صاف همه آن ها به نوعی زیبا و جذاب هستند. در این زمان هر ۲ یا ۳ ماه یک بار باید موهای خود را ترمیم کنید. بهتر است تا برای شستشوی موهایتان از شامپوهای حاوی سولفات سدیم، استفاده نکنید زیرا این شامپو ها کراتین موهای شما را ازبین میبرند؛ از این رو سعی کنید تا از شامپوهایی استفاده کنید که بدون سولفات باشند. اما اینکه آیا کراتین مو با مواد حاوی فرمالدهید بر سلامت فرد اثر طولانی مدت دارد یا خیر و این اثرات چه هستند، هنوز اطلاعات کافی در دسترس نیست.

ابتدا مواد حاوی فرمالدئید روی موهای مرطوب و از قبل شستشو داده شده قرار می گیرد. دوباره برای شستشو و اعمال مراحل دیگر به سالن مراجعه کرده و مواد دیگری جهت صاف کردن روی موها قرار می گیرد. حین کراتینه کردن مو های شما در معرض حرارت زیادی قرار می گیرد که همین امر باعث ریزش موی شدید می شود. کراتینه کردن مو به شرط اینکه با دقت و حوصله فراوان انجام شود، میتواند فواید بسیار زیادی داشته باشد. آیا می توانم مو های کراتینه شده خود را رنگ یا دکلره کنم ؟ درست است که انچام کراتینه مو در آرایشگاه و زیر نظر یک متخصص بسیار بهتر است زیرا که سریعتر و با کیفیت بیشتری انجام میشود، اما شما میتوانید برای صرفه جویی در هزینه و قیمت کراتینه مو زنانه و مردانه از روش های کراتینه مو در منزل که با استفاده از مواد طبیعی است استفاده کنید، که در ادامه به بررسی این زوش ها میپردازیم. بنابراین بهتر است در این مورد خود را با شخص دیگری مقایسه نکنید. یکی از علت های که خانم ها برای زیبایی موهایشان استفاده می کنند مکراتین کردن مو است با توجه به این که موها پس از کراتینه کردن، براق و درخشنده می شوند اما کراتینه کردن، قوام و بافت مو را تغییر می دهد.

البته درصد این ماده سمی در مواد کراتینه پایین آمده است و یا اینکه در آن مواد سیلیکونی میافزایند که به آنها در اصطلاح سیلک نیز میگویند. مضرات خطرناک و سمی فرمالدهید موجود در مواد کراتین مو برای زنان باردار و جنین خوب نیست. ۴.آب استخر به خاطر کلر و اب دریا به خاطر نمک موجود در آن اثر کراتین را از بین می برد. روش کار کراتین به این صورت است که ذرات آن به داخل فولیکول های مو رفته و پروتئین را به مناطق آسیب دیده تزریق می کند. اما خوشبختانه امروزه کراتین های جدیدی روانه بازار شده اند که بدون این ماده شیمیایی مضر بوده و آسیبی را به دنبال نخواهد داشت. استخر رفتن و یا در آب دریا شنا کردن بدون کلاه شنا ممنوع! همان طور که گفتیم کراتینه کردن مو روشی برای زیبا شدن موهای وز و زبر است اما مراقبت از موی کراتینه شده سختی هایی را هم دارد که بیشتر تکنسین ها توصیه می کنند تا از خیس کردن مو ها در هفته های اول خودداری کرد زیرا آب و رطوبت برای موها در روز های اول کراتینه اصلا خوب نیست و به توصیه بیشتر تکنسین های زیبایی تا مدت ۳ روز بعد از انجام کراتینه، به هیچ وجه نباید موی سر خود را خیس کنید و در صورت خیس شدن بهتر است تا سریعا با سشوار خشک کنید و خیلی زود موهایتان را صاف کنید.

ابتدا مو های خود را کاملا شسته و کالا با سشوار و حوله خشک نمایید . استفاده از این محصول باعث ایجاد یک لایه از نانو کرستالیزاسیون روی تار های مو میشود که باعث حفاطت مو در برابر حرارت شده و رطوبت مو را متعادل و حفظ می فرماید.کراتین مو آرگان ریچی دارای رایحه بسیار خوب و مطبوع است. کراتین های خالص دارای کاربرد مفید و موثر برای موها بوده و به هیچ عنوان آسیبی به موها وارد نمی کند. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید مطلب کلیاتی درباره کراتین مو را مطالعه کنید. با استفاده از ماسک مو های مختلف خانگی می توانید سلامت و زندگی را به مو های خود ببخشید و آن ها را همانطور که میخواهید زیبا، درخشان و نرم کنید. اگر مراقبت های بعد از کراتینه را به خوبی انجام دهید می توانید تا حداکثر ۹ ماه کراتینه مو های خود را حفظ کنید. سپس موها را شستشو دهید. اشاره کرد. معمولا متخصص با توجه به شرایط موها و درخواست شما، از کراتین مورد نظر استفاده می کند.