عوارض کراتین مو در سالن زیبایی

کراتین به دو شکل وجود دارد، اشکال ابتدایی و نرم در همه مهرهداران و اشکال سختتر مشتق شده فقط در بین ساوروپسیدها (خزندگان و پرندگان) یافت میشود. در چنگالها، فلسها و پنجههای خزندگان، در برخی از پوستههای خزندگان (مانند لاک پشت) و همچنین در پرها، منقارها و پنجههای پرندگان این نوع کراتین وجود دارد. کراتینه سازی بیش از حد در تقویت برخی از بافتها مانند: شاخ گاو، کرگدن و استئودرما آرمادیلو نقش دارد. اینها پروتئینهایی هستند که تحت کراتینه سازی قرار گرفتهاند. در نظر داشته باشید که هدف از کراتین مو، تقویت و احیای مو است برای صاف کردن موها می توانید روش های دیگر را انتخاب کنید. یکی از انواع این روش ها کراتین مو کردن می باشد این روش با این هدف انجام می شود که نواحی از مو که آسیب دیده است را درمان و بازیابی کند. کوتیکول: یک لایه محافظ نازک خارجی است که حاوی قسمت مغذی مورد نیاز برای رشد مو است. تفاوت قیمت کراتینه مو زنانه در کرج به عواملی متعددی بستگی دارد. زنجیرهها ضد موازی هستند، با گرایش متغیر غلبه اسیدهای آمینه با گروههای جانبی کوچک و غیر واکنشی، مشخصه پروتئینهای ساختاری است که بسته نزدیک به آنها مهمتر از ویژگی شیمیایی است.

جریان خون توسط یک رگ کوچک تأمین میشود که از داخل ساقه مو عبور میکند، بنابراین کلیه عناصر حیاتی مورد نیاز برای سالم ماندن مانند اسیدهای آمینه، نمکهای معدنی یا ویتامینها را برای مو فراهم میکند. حتی این سوال که رشد مو از کجاست و چگونه صورت میپذیرد برای بسیاری افراد مبهم و البته جالب است. و علاوه بر این به موهای مجعد و حالت دار و فرفری هم کمک می کند تا حالت خود را از دست داده و مطابق سلیقه افراد صاف و یکدست شوند. شما می توانید در همان روز موهایتان را بشویید و حالت دهید. کراتین حاوی پروتئین های طبیعی مو است که به موهای شما نرمی و درخشندگی می بخشد . با کمال تاسف مویی که با کراتین بسوزد برای آن هیچ چاره ای نیست جز قیچی! سوالاتی که در زمینه مزایای انجام کراتین کردن مو می پرسند و یا اینکه عده ای علاقه دارد بدانند که اساسا کراتینه کردن موها به چه شیوه ای انجام می شود. فضای داخلی محدود به همین دلیل است که مارپیچ سه گانه کلاژن پروتئینی ساختاری که در پوست، غضروف و استخوان یافت میشود، دارای درصد بالایی از گلیسین نیز میباشد.

آنها مو (از جمله پشم)، لایه خارجی پوست، شاخ، ناخن و سم پستانداران و الیاف مخاطی سم ماهی را تشکیل میدهند. مانند همه الیاف واسطه، پروتئینهای کراتین در مجموعهای از مراحل مونتاژ، پلیمرهای الیافی را تشکیل میدهند که با دیمریزاسیون شروع میشود. اگرچه در گذشته در برهه های مختلف داشتن موی مجعد و یا فر یکی از المان های زیبایی بوده است؛ با این حال در همان دوره هم سالم به نظر رسیدن موها که در موهای صاف بیشتر به چشم می آید، یک رکن اساسی به حساب می آمد. موی انسان تقریباً حاوی 14٪ سیستئین است. کراتین به ویژه از نظر سیستئین (نوعی آمینو اسید سولفوریزه) غنی است که پیوندهای دی سولفید را بین مولکولها ایجاد میکند و به کل ساختار استحکام و ثبات میبخشد. علاوهبر پیوندهای هیدروژنی درون و بین مولکولی، مشخصه کراتینها وجود مقادیر زیادی از اسید آمینه سیستئین حاوی گوگرد مورد نیاز برای پلهای دی سولفید است که از طریق اتصال متقابل ثابت و حرارتی، مقاومت و سختی بیشتری میدهد.

توصیه میشود که هنگام خواب، موهایتان را روی بالشت پهن کنید به طوری که تغییر حالتی رخ ندهد. مونومرهای کراتین به صورت دستهای جمع میشوند و رشتههای میانی را تشکیل میدهند که سخت هستند و ضایعات اپیدرمی غیر معدنی سالم را در خزندگان، پرندگان، دوزیستان و پستانداران ایجاد میکنند. همه این عوامل دست به دست هم میدهند تا پس از کراتینه کردن مو های شما ظاهری سالمتر و جذابتر داشته باشند. بیشترین خطری که این ماده برای افراد دارد، متوجه افرادی است که به طور دائم با آن کار میکنند نه برای کسانی که فقط یک بار کراتین درمانی انجام میدهند. کراتین صافی مو، تنها به افرادی پیشنهاد می شود که موهای بسیار فر و وز دارند، به طوری که امکان شانه کردن برای چنین موهایی وجود ندارد. کراتینه یک روش شیمیایی است که در آن با استفاده از مادهای به نام کراتین، موهای فر، مجعد و وز شما را به موهای صاف و لخت تبدیل میکنند. اما در درمان مو به روش کراتینه ترکیباتی وجود دارد که مسئول قفل شدن موها به حالت لخت و صاف برای چند ماه می باشد. نکته مهم: توجه داشته باشید که بعد از کراتینه کردن و اتوکشی، موها نباید به مدت سه روز شسته شوند که اصطلاحا به آن دوره قرنطینه می گویند.