مزایا و عوارض کراتینه مو چیست ؟

بسیار موثر است. استفاده مداوم از حالت دهندههای حرارتی مثل اتو مو، سشوار و بابلیس یا به کاربردن غیر اصولی رنگ مو و دکلره بر روی موها و دیگر دلایل محیطی همچون قرارگیری در معرض نور آفتاب و آلودگیهای محیطی موجب آسیب دیدن و از بین رفتن ساختمان کراتینی موها شده و نهایتا جلوه طبیعی و سالم آنها را مخدوش میکند. تخریب ساختمان مو: بعد از کراتینه کردن موها، مو به طور زیبایی درخشان میشود ولی این درخشندگی پس از مدت کوتاهی از بین میرود و انتظارات شما پس از ۲ یا ۳ بار شستن موهای خود دیگر برآورده نمیشود. سرانجام موها با شامپو یا ماسک بعد از کراتین شسته میشوند تا موارد کراتینه از لابه لای موها پاک شوند. CDC عوارض جانبی رایج قرار گرفتن در برابر این ماده خطرزا را شامل موارد زیر دانسته است. اما آن ها ادعا می کنند موها را در برابر آسیب محافظت کرده و موهایی را که با گرما و رنگ مو خشک شده ترمیم می کنند. اما باید این را به خاطر داشته باشید استفاده سرخود و از اندازه این خوراکی ها می تواند موجب تجمع پروتئین بیش از حد در بدن شما شود. این کپسول ها کمک خوبی به رشد مو و ناخن های شما می کند و از طرفی موجب استحکام و ضخامت آن ها می شود.

سولفات ها ( سدیم لورت سولفات و آمونیوم لورت سولفات ) ترکیباتی هستند که به خوبی کف می کنند. به عبارت دیگر ترکیباتی که اول نوشته می شود مقدار بیشتری در شامپو هست. انجام کراتینه مو به روش سالنی که به روش کراتین برزیلی نیز معروف است شامل چندین مرحله می باشد. برای آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو باید مرحله به مرحله پیش بروید. این را در نظر داشته باشید این این بوی سمی نه تنها برای تکنسین آرایشگاه خطرناک است بلکه برای شما نیز خطر زیادی را به همراه دارد اگر بارها بخواهید این کار را در محیط بسته ی آرایشگاه انجام دهید. اگر شما هم از دسته دوم هستید و یا موهای وز و فر کلافهاتان کرده حتما تا به حال اگر اقدام نکرده باشید لااقل به کراتینه کردن موهای خود فکر کردهاید. از آن جا که این روش های درمانی برای قفل شدن موهای شما به گرمای زیاد احتیاج دارند برای کسانی که موهای خیلی ریز یا آسیب دیده دارند توصیه نمی شود. برای کسانی که فرهای طبیعی دارند متخصصان زیبایی مو می گوید تا سه روز موهای خود را خیس نکنند. خطر سرطان: فرمالدئید یک ماده سرطان زاست که در مواد شیمیایی کراتین مو وجود دارد و هیچ روشی برای کم کردن تاثیرات آن هنوز پیدا نشده است.

اگر چه بیشتر سالنهای زیبایی از ماسک های مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز کانسر دارد. در نتیجه مواد کراتین درست است فاقد فرمالدئید باشد، اما در مواجهه با آب مواد خطرناکی را از خود آزاد می کنند. البته روشهایی بهنام روشهای فاقد فرمالدهید نیز وجود دارد. تنها نقطه منفی ای که برای روش کراتین کردن مو وجود دارد هزینه بالایی است که برای انجام به خود اختصاص می دهد. تنها مزیت کراتینه مو صاف و درخشان شدن مو های شما هست. قرنطینه در واقع زمانی بین 1 تا 3 روز است که به شما توصیه میشود به موهای خود آب نزنید تا مواد کراتینه حداکثر کارایی را اعمال کنند. 2. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) همچنین در مورد خطرات احتمالی سلامتی برای افراد در معرض خطر هشدار می دهد و خاطرنشان می کند که فرمول ها و محصولاتی که ادعا می کنند طبیعی، ارگانیک یا فرمالدئید نیستند قابل اطمینان نیستند.

این نوع درمان ها ادعا می کند که تا 12 هفته موهای شما مانند روز اول خواهد بود. ابتدا کرم حاوی فرمالدئید را قبل از آن که خشک شود به موهای شما در سالن می زنند. برای شناسایی این محصولات ، به دنبال عبارت “keratin hydrolysates” در لیست مواد تشکیل دهنده بگردید. واکنشهای حساسیتی: همانطور که میدانید استفاده از موادشیمیایی برای زیبایی پوست و مو باعث بروز انواع واکنشهای حساسیتی از جمله خارش و سوزش میشود که روش کراتینه کردن مو هم از این قاعده مستثنی نیست. عموما کراتینه کردن روش مناسبی نیست. از این رو توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای موهای خود شرایط را سنجیده و نگاه تک بعدی به زیبایی را با روش های مانند کراتینه مو، دور بیندازیم. این روش در سالن های آرایشی و توسط افرادی که تخصص کراتینه را دارند انجام می شود. اما با کراتین مو میتوانید در زیر باران شدید یا خفیف بیرون بروید، در معرض رطوبت هوا قرار بگیرید و موهای شما هیچ تغییر نمیکند. در ایران این قیمت حدودا 70 تا 150 دلار یا بیشتر است.