مزایا و معایب کراتینه کردن مو را قبل استفاده از آن بدانید – دترلند

معمولا شامپوهای ویژه ای برای بعد از کراتینه وجود دارد که آرایشگر شما با توجه به ویژگی های خاص موی خودتان پیشنهاد خواهد کرد. استفاده از شامپوهای مخصوص کراتین اولین قدم برای نگهداری است. در حین فرایند کراتینه کردن موبه روش برزیلی مقداری گاز فرمالدهید در حین اتوکشی مو در هوا آزاد خواهد شد.بنابراین جدا توصیه میشود برای پیشگیری از عوارض جانبی ناشی از تنفس این گاز خطرناک، حتما از ماسک فیلتر دار استفاده کنید. سولفات موجود در شامپو باعث شسشتوی زیاد مو و پاک کردن مواد از روی آن میشود. کراتینه کردن مو چگونه انجام میشود؟ گفته میشود میزان ماندگاری آن بین 3 تا 6 ماه است. البته باید بگویم که به دلیل سرعت رشد موهای آقایان و کوتاهیهای ماهانه، شاید ماندگاری آن نسبتاً کمتر باشد. یکی از مباحث مهم در مورد کراتین، موضوع ماندگاری آن است. ولی با این حال دمای بالای اتوی مو که در این فرآیند مورد استفاده قرار میگیرد، با ترکیبات محلول کراتین، بخار فرمالدئید را تولید می کند که بسیار اسیب پذیر است و خطر ابتلا به سرطان را افزایش میدهد. این روش صاف کردن مو برای کسانی که دارای موهای مواج و یا صاف هستند ولی در اثر مرطوب شدن، حالت پفکرده و یا نامنظمی پیدا میکنند، مناسب است.

در هر دو حالت بعد از شستشو، موها را با اتو مو صاف میکنند. این مرحله به دلیل نفوذ بیشتر مواد به داخل پولک های مو است و به همین دلیل موها نباید به طور کامل خشک شوند. بعد از حمام موها را با حوله خشک کنید تا آبچکان نباشند. در روش کراتینه مردانه، موها نرم شده و خشکی موها نیز برطرف میشوند. این شامپوها به عنوان شامپوهای بدون سولفات نیز شناخته میشوند. برای این کار به یک سشوار باکیفیت احتیاج دارید. از طرفی این مورد برای مشتریان که فقط سالیانه یک یا دوبار در معرض آن قرار میگیرند میزان خطر را پایینتر میآورد. بنابراین تجهیزات مورد نیاز مثل ماسک شیمیایی و دستکش مخصوص را حتماً برای این کار آماده کنید. در صورتی که ریلکسر یک روش شیمیایی و دائمی است. به همین دلیل، کارشناسان توصیه میکنند که در خرید کراتین مو، بهجای ترکیبات شیمیایی حاوی فرمالدهید، از ترکیبات ارگانیک یا ترکیبات شیمیایی فاقد فرمالدهید استفاده شود. یادتان باشد که همه قسمتهای مو را کاملاً خشک کنید. کراتین مو خانگی و در منزل و یا استفاده از مواد کراتین مو طبیعی، یکی از روشهای موثر برای احیا و آبرسانی به موهای آسیب دیده، خشک و وز است.

یکی دیگر از روشهای مراقبت از موها بعد از کراتین کردن، استفاده از ماسک مو است. در این روش نسبت به بسیاری از روشهای دیگر، مراقبتهای کمتری نیاز دارید. این شامپوها از قدرت شویندگی کمتری نسبت به سایر شامپوها برخوردارند. این ماده حالتی اسیدی دارد و سبب بسته شدن کولیتیکولهای مو میشود. سلامت موها را درخشش و نرمی آنها تعریف میشود. در صورتی که سلامت مو های شما در معرض عوامل خارجی مانند رنگ کردن مو، تغییر سبک زندگی و تابش مستقیم آفتاب از بین بروند، وز شدن و کاهش درخشندگی موها را به دنبال دارد. اما همچنان برای آرایشگران و کسانی که به طور مداوم با آن در تماس هستند که خطر جدی محسوب میشود. کراتینه مو چگونه انجام میشود؟ از معمول ترین سوالاتی که در رابطه با کراتین مو پرسیده می شود، این است که آیا می توان کراتینه کردن مو را در خانه انجام داد؟ اگر دوست دارید یکی از این اتوها بخرید میتوانید آن را از دیجی کالا با قیمت مناسب تهیه کنید. یکی از ابزارهای مهم کراتینه، اتوی آن است.

برای آن که بتوانید موهای خود را به وسیله سس مایونز صاف کنید، بهتر است از معتبر بودن مارک سس اطمینان حاصل کنید. به همین دلیل موهایی صاف و درخشنده که نیاز چندانی به فرم دهی ندارند و به همان شکل زیبا هستند، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. علاوه بر بلندی اگر موهای شما ضخیم و پرپشت باشد نیز همین مسئله راجع به شما هم صدق میکند، به این صورت که هرچه قدر موهای شما پرپشت باشد قیمت کراتینه موی شما بالاتر میشود. یک کراتین خوب کراتینی است که علاوه بر درخشندگی مو را نیز تقویت کند، که ریسرچ کراتین این قابلیت را دارد. این میزان کاملاً به کیفیت مواد مصرفی و نحوه مراقبت شما بستگی دارد. قیمت کراتینه مو به چند عامل بستگی دارد. نوع آبی که روی موهای شما ریخته میشود، اهمیت زیادی دارد. شامپوی نامناسب، دوش آب داغ مکرر، رنگ کردن مکرر موها از جمله عواملی هستند که باعث از بین رفتن زودهنگام کراتین می شود. شامپوی مخصوص کراتین شامپوی بدون سولفات و پارابن است که باعث حفظ کراتین در موها میشود.