مزایا و معایب کراتینه کردن مو را قبل استفاده از آن بدانید – دترلند

موهای وز و فر میتوانند گزینه خوبی برای کراتینه باشند، اما کراتینه به هیچ وجه برای موهای صاف و لخت مناسب نیست. اگر برای لخت و براق شدن موهای تان روش کراتینه کردن مو را انتخاب کردید بهتر است همه چیز را درباره کراتینه کردن مو بدانید. از این رو بهتر است افراد قبل از تصمیم گیری، با آگاهی و بدون تاثیر گرفتن از تبلیغات تجاری، به زیبایی و سلامت موی خود کمک کنند. این روزها با وجود برندهای گوناگون موجود در بازار و همینطور تعدد کالاها پیدا کردن ماسک موهای بدون سولفات کار سختی نیست. باید بعد از کراتینه مو از ماسک موهای بدون سولفات استفاده کرد. روی لیبل بسیاری از محصولات، کلمه کراتین ذکر شده است ولی این مورد به این معنا نیست که با استفاده از آن، حتما کراتینه درمانی انجام داده باشید. کراتینه مو یکی از این روش هاست که در سال های اخیر به طرز چشمگیری مورد استقبال افراد قرار گرفته است. در این مرحله باید با توجه به نوع کراتین مورد استفادهتان عمل کنید.اگر کراتین مورد استفاده شما از نوع احیایی و ترمیم کننده است موهای خود را کاملا خشک کنید و آب آن را بگیرید.

معمولا شامپوهای ویژه ای برای بعد از کراتینه وجود دارد که آرایشگر شما با توجه به ویژگی های خاص موی خودتان پیشنهاد خواهد کرد. اما نکته قابل توجه این است که برای رنگ کردن موها بعد از کراتینه نباید از دکلره استفاده کنید؛ زیرا مواد موجود در دکلره مجددا به موها آسیب میزند. البته ناگفته نماند تمام مواردی که به شما در این مقاله گفته شد فقط برای طولانی تر کردن اثر کراتینه مو می باشد. اگر شما هم برای داشتن مویی زیبا و سالم کراتینه را انتخاب کرده اید، با ما در این مقاله همراه باشید. مراجعه به آرایشگرهای غیر حرفهای میتواند آسیب زیادی را برای موهایتان به همراه داشته باشد. استفاده از این متد کراتینه مو، حجم و حالت طبیعی موهای شما را حفظ خواهد کرد و صرفا سبب ترمیم ساختمان کراتینی و احیا دوباره ساقه موی شما میشود و وز موهای شما را تا حد زیادی از بین میبرد. اما اگر کراتین انتخابی شما از نوع برزیلی است، باید حدود 20 درصد نم مو را برای مرحله بعد حفظ نمایید. کراتین یکی از پروتئینهای اصلی موجود در مو، ناخن، دندان و پوست است و حدود 70 درصد ساختار آنها را تشکیل میدهد. فرمالین، محلولیست که حاوی 37 درصد فرمالدهید میباشد.

کراتین در مو به دلیل وجود سیستئین، نوعی آمینو اسید حاوی گوگرد، شناخته می شود. برای اینکه در منزل کراتینه مو انجام دهید و بهترین نتیجه را بگیرید، فهرست مواد اولیه محصول را به دقت بخوانید. کراتینه مو اگر بد است چرا در اکثر سالن های زیبایی انجام می شود؟ اگر موهای شما آسیب دیدگی ندارد ، من به شما پیشنهاد می کنم به جای کراتینه برزیلی از صاف کننده دائم استفاده کنید. این کار منجر به نرمی و صافی مو می شود. دلیل این صافی و نرمی پس از کراتینه کردن این است که این ماده تارهای مو را با پروتئین پوشش میدهد. تلفیق این دو روش، اثری دوچندان را بر احیا و صافی موهای شما به جا خواهد گذاشت. در بعضی موارد این عارضه ها تبدیل به آلرژی های طولانی مدت می شوند. کراتینه کردن مو فرایندی زمان بر است و حدود ۳ الی ۴ ساعت طول می کشد.

علاوه بر این ممکن است تا چهل و هشت ساعت قادر به شستن موها یا بستن آن ها نباشید. توصیه ما به شما این است که کار کراتینه کردن موهای خود را به فردی بسپارید که تجربه و مهارت بالایی در این کار داشته باشد چرا که کار کراتینه کردن موها بسیار حساس است. این روزها استفاده نکردن از رنگ موهای مختلف و همینطور اتوهای مو و بابلیس و سشوار اجتناب ناپذیر است پس باید هر از چند گاهی پس از استفاده مداوم از این محصولات مجددا حال موهای خود را به کمک کراتین مو خوب کنیم. اگر چه تعداد کمی از محصولات کراتینه که فاقد فرمالدئید هستند وجود دارند ولی این مواد نتایج دلخواه را ندارند چرا که قدرت صاف کنندگی موها به دلیل وجود فرمالدئید است. البته میتوان گفت افراد کمی وجود دارند که واقعا معنی کراتینه کردن مو را میدانند. اما یک راه حل بسیار کاربردی و طولانی مدت برای رفع این مشکل وجود دارد و آن هم کراتینه کردن مو است. اگر چه بیشتر سالنهای زیبایی از ماسک های مو برای پاک کردن فرمالدئید استفاده می کنند ولی هیچ روشی وجود ندارد که از جذب مقدار بسیار کم فرمالدئید از سطح پوست پیشگیری کند و فرمالدئید خاصیت بالقوه شدیدی برای بروز کانسر دارد.