مزایا و معایب کراتینه کردن مو را قبل استفاده از آن بدانید – دترلند

بر روی برخی شامپو ها نوشته شده است که این شامپو مخصوص کراتینه است اما وقتی ترکیبات پشت جلد رو مشاهده میکنیم متوجه میشیم که توی ترکیباتش از سولفات لورت سدیم استفاده شده. موهایی که کراتینه می شوند حتما باید از شامپوهای مخصوصی که سولفات لورت سدیم (نمک) ندارند استفاده شود. نگهداری از موی کراتینه به این شکل است که پس از انجام درمان و بعد از دوره انتظار برای شستن موها، باید از شامپوی بدون سدیم سولفات استفاده کنید تا کراتین ماندگاری بیشتری داشته باشد. برای اینکه بتوانید در خانه موهای خود را کراتینه کنید ، باید بدانید کراتینه کردن موها با سه ماده انجام می گیرد پس هنگام خرید, فروشنده باید هر سه ماده را تحویل شما دهد. برای همین اگر قصد کراتینه کردن موهایتان را دارید، بهتر است برنامه دیگری برای روز خود در نظر نداشته باشید چرا که میتوانیم بگوییم نمیتوانید به برنامههای دیگرتان برسید، همچنین در حین کراتینه کردن موهایتان نمیتوانید از کتاب، مجله یا گوشی تان استفاده کنید چرا که در اکثر مواقع لازم است چشمانتان را ببندید تا کراتین به داخل چشمانتان نفوذ نکند، زیرا این ماده بسیار قوی است و اگر وارد چشم هایتان شود آسیب زیادی را به آنها وارد میکنید.

کراتین ماده پروتئینی موجود در ناخن، مو و دندان است که باعث براقیت، شفافیت و صاف شدن موها می شود. کراتینه و ریباندینگ مو هر دو به عنوان روشهای صاف کردن موها شناخته میشوند. این مواد از نوع بدون قرنطینه هست یعنی بعد از اتمام کار موها شسته و نتیجه کار رویت می شود. پس باید باصبر و حوصله به دنبال بهترین نتیجه برای موهای خود باشید. کراتین عمدتا روشی برای صاف کردن مو ، احیا مو وهمچنین و برای استفاده بر روی موهای به شدت آسیب دیده توصیه می شود. برخلاف روشهای سنتی صاف کردن مو، این روش هیچ آسیب دائمی به موها نمیزند. ۴.به مدت ۵۰ دقیقه مکث شود و موها کاور شود. ۸.مرحله آخر از ماسک مو استفاده می شود و بعد از ۵ دقیقه مکث موها را شسته و با باد ملایم سشوار خشک کنید. ۶.بعد از حمام و بعد از گرفتن آب اضافی موها را با باد ملایم حتما خشک کنید. این نوع از کراتینه، شباهت زیادی به ویتامینه کردن مو دارد و اثرات ترمیمی آن بر روی موها قابل مشاهده است. در جواب باید گفت که ابتدا باید موی سر را مشاهده کرد و اگر مو کاملا سوخته باشد یعنی مو به راحتی خرد و از ساقه جدا می شود این مو دیگر کراتین روی آن جواب نمی دهد و به اصطلاح آرایشگران یک موی مرده است.

اما از سوی دیگر بوتاکس مو به عنوان یک درمان بازسازی کننده عمیق عمل می کند که موهای آسیب دیده را با تبدیل به موی سالم و براق میکند . در کراتینه کردن مو به روش طبیعی مواد غذایی مانند پروتئین ،ویتامین ، آهن، مس ، منیزیم ، سلنیوم بسیار مفید است و شما می توانید در خانه ماسک های طبیعی درست کنید و مو های خشک و آسیب دیده خود را تامین کنید. سلامت موها زمانی امکانپذیر میشود که پروتئین موجود در مو کاملا از ساقه تغذیه کندو باعث بهم پیوستگی پولک های مو شود. کراتینه مو مانند هر روش زیبایی دیگری، مزایا و معایب زیادی دارد، که با دانستن آنها خودتان تصمیم میگیرید که کراتین موها را انجام دهید یا خیر. مو را با حوله خشک کنید تا هر گونه آب اضافه کشیده شود. افرادی که دچار موخوره هستند و موهایی خشک و مجعد دارند نیز به این درمان نیاز دارند. ۷. در این مرحله صبر می کنیم که مو خنک شود و مو با آب ولرم خالی شسته شود. ۶. در این مرحله که مهم ترین مرحله است اتوکشی مو لایه لایه انجام شود. قیمت کراتین مو هم در انتخاب آن بسیار مهم است. هرچقدر هم موهایتان فر و وز باشد، با کراتینه کردن نرم و صاف می شود.

حداقل زمان برای یک موی کوتاه ۴ساعت و ممکن از مویی تا ۱۴ساعت هم زمان ببرد با توجه به پری و جنس مو. برای اینکه بتوان کراتین رو کامل به موها بازگرداند برای بعضی افراد با یک بار جلسه امکانپذیر نیست. 1 – با شامپو قبل از کراتین مو را کاملا شست و شو دهید (این شامپو باعث باز شدن پولک های مو شده و کراتین پذیری را بهتر میکند ، 2 بار برای موهای تمیز و هر بار به مدت 3.5 دقیقه) . البته روش های دیگری نیز برای صاف کردن موها وجود دارد و هیچکدام از این روش ها خاصیت درمانی و احیای کراتین مو را ندارد و تمامشان شیمیایی هستند. زمانی که شما کراتین موقت انجام می دهید، موهای شما برای مدت دو تا سه ماه حالت صاف و لخت خواهند داشت، البته با توجه به این موضوع که شما به خوبی مراقبت های پس از آن را انجام دهید. این کار ممکن است برای سلامتی آنها و برای سلامتی فرزندانشان، خطرآفرین باشد. ماسک روغن نارگیل و تخم مرغ یکی از این ماسک ها است که برای تهیه آن از یک عدد زرده تخم مرغ ،یک قاشق روغن نارگیل، یک عدد موز ، دو قاشق غذا خوری عسل و نصف استکان شیر پر چرب و اگر شیر پر چ ب ندارید یک قاشق سس مایونز استفاده کنید .