مشخصات، قیمت و خرید کراتین مو و کراتینه مو اصل 👩❤- فروشگاه زلفان

کراتین مو یکی از شیوههای آرایشگاهی است که امروزه در بیشتر سالنهای زیبایی در دسترس است. فولیکول مو و پیاز مو یکی از اصلیترین بخشها برای رشد مو به شمار میآیند. کوتیکول: یک لایه محافظ نازک خارجی است که حاوی قسمت مغذی مورد نیاز برای رشد مو است. ان قسمت از مو که کراتینه شده همیشه با قسمتهای دیگه ی مو که در عرض چند ماه آینده رشد میکند متفاوت بوده و نرمتر و صافترهست . ماندگاری کراتینه مو چقدر است؟ کراتین در اصل یک پروتئین است که در ساختار طبیعی مو نقش اساسی را ایفا می کند. مو از 95٪ کراتین تشکیل شده است، یک پروتئین الیافی، مارپیچی (به شکل مارپیچ) که بخشی از پوست و تمام ضمائم آن (موهای بدن، ناخنها و غیره) را تشکیل میدهد. بوهای تند سوزاندن مو و پوست به دلیل تشکیل ترکیبات فرار است. پروتئین بافت همبند الاستین همچنین دارای درصد بالایی از گلیسین و آلانین است. فضای داخلی محدود به همین دلیل است که مارپیچ سه گانه کلاژن پروتئینی ساختاری که در پوست، غضروف و استخوان یافت میشود، دارای درصد بالایی از گلیسین نیز میباشد. موها و سایر کراتینها از رشتههای تک پروتئینی مارپیچ زخم شده با پیوند داخل زنجیرهای منظم تشکیل شدهاند.

تقریباً به همان روشی که پلهای گوگردی غیر پروتئینی باعث تثبیت لاستیک جوشانده میشوند. علاوهبر پیوندهای هیدروژنی درون و بین مولکولی، مشخصه کراتینها وجود مقادیر زیادی از اسید آمینه سیستئین حاوی گوگرد مورد نیاز برای پلهای دی سولفید است که از طریق اتصال متقابل ثابت و حرارتی، مقاومت و سختی بیشتری میدهد. کراتینه نمودن موها نیاز به مهارت بالایی دارد چراکه در صورت عدم مهارت می توان شاهد خرابی و بروز آسیب در موها بود. جریان خون توسط یک رگ کوچک تأمین میشود که از داخل ساقه مو عبور میکند، بنابراین کلیه عناصر حیاتی مورد نیاز برای سالم ماندن مانند اسیدهای آمینه، نمکهای معدنی یا ویتامینها را برای مو فراهم میکند. فراموش نکنید که کراتینه کردن مو به معنای رساندن پروتئین های ضروری به ساقه مو است. ساقه مو توسط غدد احاطه شده است، مهمترین آن غده سباسه است که سبوم تولید میکند و به عنوان روان کننده طبیعی مو عمل میکند. توجه داشته باشید که به هنگام استفاده از اتوی مو یا سشوار، حرارت آن ها باعث تولید شدن بخار فرمالدهید می شود که خطر ابتلا به سرطان را بالا می برد. تنفس و خوردن آن مشکلات تنفسی و خطر ابتلا به سرطان را خواهد داشت.این ماده برای افرادی که آسم یا برونشیت یا هر نوع مشکل تنفسی دارند حساسیت بیشتری ایجاد می کند و آن ها را دچار سوزش گلو، سوزش چشم، خونریزی بینی و آبریزش آن می کند.

خارش و سوزش چشم، قرمزی در کف سر، تورم در پوست یا مو و همینطور ابتلا به آلرژی های طولانی مدت از جمله معایب کراتین هستند. اتصال گسترده به دی سولفید به غیر از تعداد کمی از حلا ها به عنوان عوامل جدا کننده یا کاهنده، به عدم حلالیت کراتینها کمک میکند. کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. با علم و آگاهی به خطرات ناشی از فرمالدئید یا مشتقات آن باید توجه کنید که نتایج درمانهای کراتینه مو بین استفادهکنندهها کاملا متفاوت است. در نتیجه کارشناسان زیبایی و مو توصیه می کند قبل از درمان کراتینه در مورد تغییر رنگ موی خود با آرایشگر و رنگ شناس خود صحبت کنید. آیا قبل از کراتین مو باید کاری کنیم؟ برخی از افراد گزارش می دهند که پس از 6 تا 8 ماه پس از انجام کراتین درمانی، موهایشان آسیب جدی دیده است حتی بدتر و بیشتر از قبل درمان، که احتمالا علت اصلی آن حرارت بالای آهن داغ اتوی مو می باشد که باعث آسیب به مو و شکنندگی آن می شود.

برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که پس از یک بار درمان کراتینه مجبور به ادامه این نوع درمان شوند تا آسیب ناشی از حرارت بر روی مو ها از این طریق نشان داده نشود. در آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو به شما نشان داده خواهد شد که چطور انواع موی خود را کراتینه کنید. مورد دیگری که می تواند موهای تحت درمان با کراتین را در بهترین حالت خود نگه دارد ، استفاده از ماسک های موی هفتگی است! در یک روش به مشتری توصیه میشود که موهای خود را با ماده کراتینه روی مو چند روز بدون شستشو نگه دارد و بعد از چند روز موها را شسته به سالن دوباره مراجعه کند. تنها ماده بیولوژیکی دیگر که به دلیل مقاومت تقریبی بافت کراتینه شده شناخته شده است، کیتین است. این مدل اکنون درست شناخته شده است. موهای شما تا 72 ساعت پس از انجام کراتین مو، مستعد شکنندگی بسیاری است.