مضرات و فواید کراتینه مو

4. بعد از گذشت این زمان و پس از هر بار شامپو زدن باید از شامپو و نرم کننده های بدون سولفات و همین طور سایر محصولات مراقبت از مو استفاده کنید. مانند روش قبل پس از گذشت ۱۵ دقیقه روی موهایتان، موهای خود را آبکشی کنید. در صورتی که کراتین در موها کم باشد موها حالات درخشان و صاف خود را از دست م دهند و در این هنگام ما از کراتین مو که یک روش مصنوعی است استفاده می کنیم. قبل از کراتین مو شما باید بیشتر پیش بینی کنید که بعد از کراتین چه کارهایی را نباید انجام دهید تا موارد ممنوعه را از برنامه زندگیتان حذف کنید. از محصولات حاوی کراتین استفاده کنید. با به کار گیری کراتین احیاء به همراه شامپوها، سرم های مکمل و کاندیشنرها باعث از بین رفتن آسیب های ناشی از خشک شدن مو در اثر استفاده مکرر از رنگ های شیمیایی و سوختن مو به خاطر دکلره کردن شده و مو به صورت کامل احیاء می شود. جایگزینهایی طبیعی برای کراتینه کردن مو وجود دارند که پیشنهاد میکنیم اگر به فکر لخت و براق شدن موهای خود هستید از کراتین موی طبیعی استفاده کنید. به شکل مقیاسهایی است که به صورت لایه لایه روی هم قرار گرفتهاند، طول آنها حدود 60 میکرومتر و عرض آنها حدود 6 میکرومتر است.

در این صورت نیازی نیست برای صاف و حالت دار نمودن موها از مواد شیمیایی و حالت دهنده های حرارتی استفاده نمایید. این رنگ در طول چرخه مو، از پیدایش تا پایان هنگام ریزش مو، ادامه دارد. کراتین برزیلی نسبت به کراتین احیا کننده بسیار قویتر است و علاوه بر کمک به احیا و ترمیم ساختمان کراتینی ساقه مو، موجب صاف و لخت شدن موها نیز میشود. اگر کراتین روی شانه باقی ماند آن را دوباره روی مو بمالید تا کاملا شانه تمیز شود و محصول روی مو قرار بگیرد. سپس این ماسک خانگی برای کراتینه مو را روی موهای خود بمالید و به دقت ماساژ دهید. رمز اثرگذاری این ماسک مو تکرار مداوم آن فواصل زمانی معین است. نیم ساعت زمان دهید تا ماسک روی سر شما باقی بماند. اجازه دهید تا به مدت 3 الی 4 دقیقه روی سر مانده و سپس موها را آبکشی کنید. ویژگی های شامپو تقویت کننده مو حاوی کراتین فولیکا: کمک به تقویت ساختار مو کمک به رفع موخوره و شکنندگی حاوی کراتین و روغن آرگان فولیکا کمک به تغذیه، افزایش مقاومت و استحکام مو جلوگیری از وزشدگی،گره خوردگی و حالت پرواز در موها کمک به تامین رطوبت، افزایش لطافت، حالت پذیری و درخشندگی مو نحوه مصرف: مقداری از شامپو را بر روی کف سر ریخته و ماساژ دهید تا کف کند.

این شامپو به واسطه فرمولاسیون خود به تقویت موهای سر پرداخته و به ساختار مو تقویت، استحکام و رطوبت کافی خواهدبخشید. اما با تغییر شیوه تغذیه و آب و هوا، موهای شما نرمی و جنس مناسب خود را از دست میدهند. مخصوصا برای افرادی که دارای موهای فر هستند و در آب و هوای شرجی زندگی می کنند. اصلی ترین قانونی که برای کراتینه مو باید رعایت کنید این است که حداقل 3 روز آب به موهای شما نخورد و همچنین موهای خود را دم اسبی نبندید. بعد از اینکه با مشتری تان مشورت کردید و به همه سوالات او درباره فرایند کراتینه کردن مو جواب دادید وقت آن می شود که موهای او را کاملا با شامپو بشویید. کراتینه کردن موها یک روش گران است و باید هزینه بالایی برای استفاده از این روش بپردازید. بعد از کراتینه کردن موها یا صاف کردن موها با روش برزیلی، باید به مدت حداقل سه روز از خیس کردن موها خودداری کرد.

3. تا سه روز بعد از کراتینه کردن مو از شامپوهای خشک و یا سایر محصولات مرتبط به مو استفاده نکنید. کراتین با استفاده از ماده اصلی هیدروکسید سدیم، لیتیوم هیدروکسید، هیدروکسید پتاسیم یا هیدروکسید گوانیدین، پیوند موها را شکسته و آن ها را بازسازی می کند تا دوباره سلامتی و شادابی خود را به دست بیاورند. طول مو: ماکروفیبریلهایی هستند که به نوبه خود حاوی پروتوفیبریل هستند. اگر درصد کراتین موی شما پایین است، توصیه می شود موی خود را کراتینه کنید. کراتین یک پروتئین محافظ است، کمتر از انواع دیگر سلولهایی که بدن شما تولید میشوند، خراشیده یا پاره میشود. دقت کنید که موقع شستشوی موها روی مو تمرکز کنید نه روی پوست سر. ۵.در این مرحله موها را باسشوار خشک کرده و براشینگ حرفه ای روی مو انجام شود. بعد از اتمام زمان لازم باید موهای فرد را خشک کنید. برخی از مارک های کراتینه مو به گرما نیاز دارند ولی برای برخی دیگر فقط لازم است که گرمای طبیعی سر با کلاه حفظ شود. موی کراتینه شده مویی زیباست که می درخشد و زیبایی آن چشم هر بیننده ای را نوازش می دهد. پس از مواد گذاری اگر موهای معمولی دارید بین ۳۰ تا ۵۰ دقیقه مکث کنید اگر موهای فر و وز دارید ۴۰ تا ۶۰ دقیقه صبر کنید .در طول این مدت باید هر ۱۰ دقیقه موها را با شانه از بالا به پایین شانه کنید و موها را با کلاه نایلونی بپوشانید.