مضرات و فواید کراتینه مو

یک تخم مرغ، یک عدد موز رسیده، دو قاشق غذاخوری عسل طبیعی و 2 قاشق غذاخوری شیر تازه باید با یکدیگری به خوبی ترکیب شود تا مخلوطی یک دست به وجود بیاید. از آنجایی که مردم اغلب فکر میکنند کراتینه مو فقط برای زنان است، من از اصطلاحات مردانه در این بخش استفاده کردم تا تاکید کنم که کراتینه به همان اندازه برای موهای مردانه مؤثر هستند. به قول این کارشناسان کراتین کردن مانند یک آرام بخش برای مو است که برای صافی کمی خشن با مو رفتار می کند. در این حالت از کراتین احیا استفاده می کنیم تا در کنار تقویت تار های مو به میزان قابل قبولی صافی نیز دست پیدا کنیم. البته باید به این نکته اشاره کنیم این صافی دائمی نیست. البته باید به این نکته اشاره کنیم نتیجه ی نهایی کار بستگی به موهای شما دارد. با این که برخی افراد معتقدند یکی از مزایای کراتینه کردن مو رفع مو خوره است، اما همانطور که گفتیم کراتینه کردن موها سبب خشکی و شکنندگی شدید موهای شما می شود و نتیجه خشکی چیزی نیست جز موخوره. همانطور که می دانید روش های مختلفی برای صاف کردن مو وجود دارد، اما مسلما صاف کردن مو با مواد شیمیایی عوارضی مانند خشکی مو، حساسیت های پوستی و ریزش مو را در پی خواهد داشت.

برای کراتینه کردن مو در خانه ایده های مختلفی وجود دارد؛ به عنوان مثال میتوانید ترکیبی از روغنهای طبیعی مانند روغن زیتون، جوجوبا، آووکادو و روغن نارگیل را با منابع پروتئینی مانند تخم مرغ، ژلاتین یا ماست کامل مخلوط کنید. اما درمان کراتین مو به طور متمایزی با ریباندینگ متفاوت است. روش دائم که برای لخت شدن موها مورد استفاده قرار میگیرد، ریباندینگ نام دارد که محل بحث ما در این مطلب نیست. آیا کراتینه مو همان لخت ژاپنی (ریباندینگ) است؟ کارشناسان زیبایی و مو معتقد هستند کراتینه مو روی اکثر انواع مو ها به خوبی کار می کند و مشکلی را ایجاد نمی کند. اگر کراتین را بیش از اندازه به مو بزنیم چه اتفاقی برای مو می افتد؟ از طرفی این نحوه درمان باعث درخشندگی و شادابی موقتی مو می شود. همچنین آن ها می گویند موهای فر به راحتی نسبت به موهای صاف نور را منعکس می کنند؛ بنابراین پس از درمان کراتینه متوجه درخشش بیشتری خواهید شد. پس اگر دنبال موهایی شلاقی هستید و میخواهید بدون داشتن قرنطینه موهای خود را صاف کنید، برزیل کاکائو مناسب شماست. سپس بعد از سپری شدن مدت زمان مکث موها را با شامپو مناسب موی کراتین شده شسته و با سشوار خشک کنید.

همچنین این روش برای هر کسی که قصد دارد سشوار یا صاف کردن مو های خود را با وسیله های آرایشی داغ قطع کند و از طرفی موخوره را کاهش دهد یا باعث تقویت درخشش بیشتر موی خود شود؛ توصیه می شود. برخی از افراد معتقدند که مکمل ها، محصولات و روش های درمانی کراتین می توانند به تقویت موها کمک کرده و باعث زیبایی موهای شما شوند. همچنین امروزه محصولات آرایشی و مراقبتی مو زیادی را در بازار و تبلیغات می بینیم که ادعا دارند از این پروتئین در ترکیبات خود برای تقویت و زیبایی بیشتر استفاده کرده اند. همچنین کراتین برای افرادی که موهایشان وز است و می خواهند موهای صاف و بلند برای طولانی مدت داشته باشند انتخاب بسیار مناسبی است. سعی کنید کراتینه موهای خود را در محیطی باز انجام دهید که هوا در آن به راحتی گردش کند. اگر موها در اثر شرایط محیطی دچار صدماتی شده، با مواد کراتینه می توانید تا حد زیادی، سلامت موها را باز گردانید. سعی کنید تا جایی که می توانید از شستن زیاده از حد موها خودداری کنید زیرا شامپو چربی طبیعی مو را از بین می برد.

کراتین با صاف کردن سلول هایی که روی هم قرار می گیرند باعث ایجاد رشته موهای نرم می شود. یعنی این تأثیرات بسته به سالم بودن موهای شما، ضخامت طبیعی موها و نوع درمان کراتینه بسیار متفاوت است. از طرفی به طور طبیعی کراتین به اندازه کافی در ساختمان موی افرادی که موهای وز و فری دارند وجود ندارد و به همین دلیل موهای فر نسبت به انواع مو آسیب پذیرتر هستند. کراتینه مو روشی است که در آن، وزی موهای آسیبدیده که ممکن است در نتیجه رنگهای نامرغوب اتفاق افتاده باشد بهبود مییابد. همچنین باید بدانید که در ماده ی مورد استفاده برای کراتین موقت و دائمی، عامل فرمالدهید که یک عامل شیمیایی خطرناک به حساب می آید، استفاده شده است و قرار گرفتن در معرض آن، به مرور، عوارضی را برای شما ایجاد خواهد کرد. کراتین همچنین می تواند در اندام های داخلی و غدد نیز دیده شود.کراتین یک پروتئین محافظ است که کمتر از انواع دیگر سلول هایی که بدن شما تولید می کند خراشیده یا پاره می شود. آشنایی با شامپوی بدون سولفات و معرفی ۷ شامپو که در تولید آنها از سولفات استفاده نشده است. شامپوی بدون سولفات چیست؟ سولفات چه ضرری برای موها دارد؟