موها را خشک و شانه کنید

کراتین همچنین موهای مجعد را کمتر وز می کند، حالت دادن به آن را آسانتر میکند و از نظر ظاهری صافتر میشود. البته مالیدن مواد به موها باید از یک بند انگشت پایین تر از ریشه ها انجام شود. اما باید توجه داشت که برای انجام کراتینه مو با توجه به حجم، حالتف ضخامت و… افرادی که دارای بیماری سرطان هستند مجاز به کراتینه کردن موهای خود نیستند و همینطور کسانی که داروهای اعصاب و یا غدد استفاده میکنند. اگر قصدتان از کراتینه کردن مو این است که موی خود را ترمیم کنید بهتر است موهای شما کاملا خشک باشند اما اگر قصد کراتینه برزیلی موهای خود را دارید بهتر است مقداری نم روی موهای شما بماند تا از کراتینه کردن موی زنانه، نتیجه بهتری بگیرید. موضوع استفاده نکردن از وسایل حرارتی، یک موضوع با اهمیت به حساب می آید، چرا که در طول زمان کراتینه، موی شما کمتر در معرض چنین وسایلی قرار می گیرد و در نتیجه آسیب های کمتری نیز به آن وارد می شود. اگر از هزینه اضافی و نتیجه کوتاه مدت کراتین با محصولات شیمیایی خسته شدید، تبریک میگویم جای درستی آمدید.

چرا که استفاده از مواد شیمیایی غیر استاندارد بر روی دیگر بخشهای بدن هم تاثیر میگذارد. علاوه بر بلندی اگر موهای شما ضخیم و پرپشت باشد نیز همین مسئله راجع به شما هم صدق میکند، به این صورت که هرچه قدر موهای شما پرپشت باشد قیمت کراتینه موی شما بالاتر میشود. فرمالدئید یک گاز بی رنگ و با بوی قوی است که تماس با آن احتمال ابتلا به سرطان را افزایش میدهد. اگر به فکر رنگ کردن موهایتان هستید، بهتر است قبل از اینکه موهایتان را کراتینه کنید، این کار را انجام دهید. همه ی مواردی که برای مو به کار گرفته می شوند، ممکن است سبب بروز واکنش های آلرژیک در برخی مصرف کنندگان شوند. انجام این کار را به چشم یک پرتاب سه امتیازی ببینید! آووکادو منبع عالی اسید چرب است که به پوست سر کمک میکند تا کراتین بیشتری تولید کند و موهایی صاف و پرپشت داشته باشد.

محصولات شیمیایی مجلل را دور بریزید و یک شیشه سس مایونز و یک آووکادو بخرید تا با هم یک معجون معجزه آسا درست کنیم. کراتین یک لایه حفاظتی اضافی که موهای شما ممکن است در صورت آسیب دیدن توسط محصولات شیمیایی به آن نیاز داشته باشد، فراهم میکند. به این ترتیب موها صاف تر دیده می شوند. کراتین با لایه محافظتی که روی مو ایجاد میکند مانع از از بین رفتن رنگ به دلایل محیطی میشود و از محو شدن رنگ جلوگیری می کند. وقتی موها به اندازه لازم صاف شدند، برای برگرداندن آنها به حالت اولیه، از خنثی کننده مو استفاده کنید. به همین دلیل شما نه تنها باید در رژیم غذاییتان از کراتین استفاده کنید بلکه باید آن را مستقیما روی موهایتن نیز بمالید. موزها را قبل از اضافه کردن مواد دیگر به آن خوب له کنید و مطمئن شوید که تکههای موز له شده به شکل گلوله به هم نچسبیده باشند.

کراتین با صاف کردن سلولهایی که روی هم قرار میگیرند تا رشتههای مو را به وجود بیاورند، وظیفهاش که صاف کردن مو است را انجام میدهد. به هیچ عنوان نباید دوش بگیرید، اگر در شرایط خاصی قرار دارید که مجبور به دوش گرفتن هستید باید از کلاههای استاندارد دوش استفاد کنید. اگر دنبال محصولی هستید که همه چیز را دارا باشد، کاتیو بهترین گزینه است. عوامل محیطی اعم از مواد شیمیایی نظیر دکلره مو، دمای بالای سشوار و اتو مو، نور مستقیم آفتاب، کرم ها و مواد شیمیایی، سیگار، مصرف مواد غذایی مضر و غیره همه و همه می توانند در تخریب این پروتئین ساختاری و مهم، تاثیرگذار باشند. به همین دلیل، کارشناسان توصیه میکنند که در خرید کراتین مو، بهجای ترکیبات شیمیایی حاوی فرمالدهید، از ترکیبات ارگانیک یا ترکیبات شیمیایی فاقد فرمالدهید استفاده شود. اما به تدریج میزان پروتئین مو بر اثر سبک زندگی، نور خورشید و مواد شیمیایی کاهش می یابد.