موها را خشک و شانه کنید

بنابراین در کراتین موی زنانه باید دقت لازم را بهعمل بیاورید. توجه داشته باشید که کراتینه مو مردانه خانگی یا زنانه نیازمند صبر و حوصله است. اشاره کرد. معمولا متخصص با توجه به شرایط موها و درخواست شما، از کراتین مورد نظر استفاده می کند. معمولا عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو غالبا شدید است. معمولا مدت زمان ماندگاری و دوام کراتین، بین ۳ تا ۵ ماه می باشد ممکن است که نتایج درمانهای کراتینه مو بین افراد بسیار متفاوت باشد ممکن است تا در بعضی اوقات فرد تا مدت ها با موهای صاف بماند اما در بسیاری دیگر نیز ممکن است تا چند هفته بعد موها به حالت اولیه باز می گردد. اما اگر مو دمیج آسیب دیده و خشک و بی آب باشد امکان این وجود دارد با روش کراتین احیاء کننده مو می توان آن را به موی سالم تبدیل کنیم. در این صورت، موها سالم تر و شاداب تر به نظر می رسند. این موضوع برای برخی از افراد در برابر هزینه ای که پرداخت می کنند، یک عیب محسوب می شود و به همین علت از آن صرف نظر می کنند. نمی توان زمان ثابتی برای دفعات بعدی استفاده از کراتین در نظر گرفت.

دوباره برای شستشو و اعمال مراحل دیگر به سالن مراجعه کرده و مواد دیگری جهت صاف کردن روی موها قرار می گیرد. یکی از علت های که خانم ها برای زیبایی موهایشان استفاده می کنند مکراتین کردن مو است با توجه به این که موها پس از کراتینه کردن، براق و درخشنده می شوند اما کراتینه کردن، قوام و بافت مو را تغییر می دهد. توجه فرماید برای نتیجه مطلوبتر این کار توسط آرایشگر مو یا کراتین کار باید انجام شود . همان طور که گفتیم کراتینه کردن مو روشی برای زیبا شدن موهای وز و زبر است اما مراقبت از موی کراتینه شده سختی هایی را هم دارد که بیشتر تکنسین ها توصیه می کنند تا از خیس کردن مو ها در هفته های اول خودداری کرد زیرا آب و رطوبت برای موها در روز های اول کراتینه اصلا خوب نیست و به توصیه بیشتر تکنسین های زیبایی تا مدت ۳ روز بعد از انجام کراتینه، به هیچ وجه نباید موی سر خود را خیس کنید و در صورت خیس شدن بهتر است تا سریعا با سشوار خشک کنید و خیلی زود موهایتان را صاف کنید. البته میتوان گفت افراد کمی وجود دارند که واقعا معنی کراتینه کردن مو را میدانند.

روش های مختلفی برای کراتین مو وجود دارند که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک خواهیم پرداخت. بهتر است تا در چند روز اول اصلا از سنجاق سر یا کش مو برای نگه داشتن موهایتان استفاده نکنید چون به طور حتم باعث آسیب به موهایتان می شوید. بهتر است تا برای شستشوی موهایتان از شامپوهای حاوی سولفات سدیم، استفاده نکنید زیرا این شامپو ها کراتین موهای شما را ازبین میبرند؛ از این رو سعی کنید تا از شامپوهایی استفاده کنید که بدون سولفات باشند. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. بنابراین پیش از این که روش کراتین درمانی را برای صافی دائم موهای خود انتخاب کنید، ابتدا از مواد تشکیل دهنده آن سر در بیاورید و از عدم وجود فرمالدئید اطمینان حاصل کنید. اغلب افراد از داشتن موهای وز و فر، فراری بوده و به دنبال راهی برای صاف کردن آنها هستند. بسیاری از افراد معروف از جمله مگان مارکل، راز موهای صاف و درخشان خود را در کراتین کردن موها می دانند.

اگر بتوانید مراقبتهای بعد از کراتین را به درستی انجام دهید تا مدتها از موهای درخشنده و صاف خود لذت میبرید. از حمام رفتن و شست و شوی مو ها تا ۲ روز خودداری کنید. کراتین مو باعث صاف شدن و لخت شدن و ترمیم موهای آسیب دیده می شود. کراتین برزیلی نسبت به کراتین احیا کننده بسیار قویتر است و علاوه بر کمک به احیا و ترمیم ساختمان کراتینی ساقه مو، موجب صاف و لخت شدن موها نیز میشود. این روش یک شیوه ترکیبی از کراتین برزیلی با روش صافی ژاپنی است که در انگلیسی به آن Japzilian Keratin میگونید. استفاده از صافی برزیلی در چند مرحله انجام می شود. در این حالت باید موها دو مرتبه شسته شوند که در بار نخست آلودگی های پوست سر پاک می شود و در مرتبه دوم پولک های مو باز می شود. در این بخش آموزش کراتینه مو در منزل را به شما یاد خواهیم داد و در بخش دیگری ماسکهای کراتینه طبیعی که خودتان میتوانید بسازید را مورد بررسی قرار میدهیم. در این روش، به جای استفاده از مواد شیمیایی و خشن از مواد طبیعی مانند پروتئین، اسیدهای آمینه، ویتامین ها و چربی ها استفاده می شود.