موها را خشک و شانه کنید

مورد بعدی که باید در سه روز ابتدایی به شدت رعایت کنید جلوگیری از حالت دهی به موهاست. نکته بعدی که باز هم به شستشوی موها مربوط میشود این است که بهتر است اولین آبکشی موها با آب سرد باشد. در این روش آرایشگر، موی شما را از ریشه تا نوک، با مواد کراتینه مو میپوشاند. باد سشوار بهتر است حرارت متوسط داشته و روی دور کند تا متوسط باشد. در این مرحله از اتو موهایی مخصوص این کار با درجه حرارت بالا استفاده میشود تا نتیجه کار ایده آل باشد. به همین سبب با این روش درمانی پس از مدتی موهای سالم و درخشانی پیدا می کنید. بنابراین توجه به دستورالعمل درج شده بر روی محصول در مورد مراقبت بعد از کراتین بسیار لازم و ضروری است که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم. در واقع این سختگیریها تنها برای دوام بیشتر کراتین است. اگر میخواهید عمر کراتین موهایتان بیشتر باشد و به راحتی حالت خود را از دست ندهد بهتر است نکاتی را رعایت کنید. برای مثال بسته به کیفیت محصول بعضی از کراتینهها قیمتی در حدود سیصد تا چهارصد هزار تومان دارند اما وقتی شما به سراغ محصولات با کیفیتتر بروید باید مبلغی در حدود دو تا سه میلیون تومان خرج مواد کراتینه کنید.

این محصول فاقد سولفات علاوه بر خاصیت حجم دهندگی به موها به لطف بهره مندی از آمینو اسید F، موجب افزایش تارهای مو می شود و رطوبت مورد نیاز آن را تامین می کند. اگر موهایی مجعد و وز دارید و تمایل دارید که آن را صاف کنید، می توانید از روش کراتین صافی بهره بگیرید. موهای شما مواد مختلفی از جمله مواد معدنی را داراست که کراتین یکی از آن ها می باشد. البته امروزه بسیاری از محصولات درمانی از جمله شامپوها و نرم کننده ها در بازار موجودند، که در ترکیبات خود از کراتین استفاده می کنند. اگرچه بسیاری از شرکت ها سعی میکنند وجود فرمالدهید را در ترکیبات محصولات خود پنهان کنند. فرمالدهید به جز افزایش خطر ابتلا به سرطان و بیماری ALS، بیماریهای مزمنی هم چون آسیب به سیستم عصبی مرکزی، سردرد، افسردگی، تغییرات خلقی، بی خوابی، حساسیت، اختلال حافظه و تعادل را نیز ایجاد می کند.

بعد از آن به دلیل صاف بودن تار موها از ایجاد موخوره و گره خوردن مو پیشگیری میشود. بعد از گذشت این چند روز بهتر است ابتدا موهای خود را با ماسک مخصوص موهای کراتین شده شسته و آبکشی کنید. خیلی از خانمها با شکایت از وز بودن موهایشان به این سالنها مراجعه میکنند و در نهایت پس از پذیرفتن پیشنهاد کراتینه کردن موهایشان با موهایی کاملا لخت باز میگردند.کراتینه مو یک پروتئین است که به طور طبیعی در موهای شما وجود دارد که باعث صاف شدن و درخشندگی موها میگردد. اگر نگران معایب کراتین مو هستید باید بدانید که یک آرایشگر ماهر که از مواد مرغوب برای کراتین مو استفاده کند تا حد زیادی خطرات این درمان را کاهش میدهد. برای این کار از یک نفر کمک بگیرید زیرا شما نمیتوانید به طور کامل نسبت به موهایتان، دید مسلط داشته باشید. این مواد با توجه به دستورالعمل و توصیههای مواد مصرفی باید حدودا ۳۰ دقیقه تا یک ساعت روی موها باقی بمانند تا موثر واقع شوند.

این مواد را در یک ظرف با هم به مدت 2 تا 3 دقیقه مخلوط کنید و سپس آن را به مدت 20 دقیقه در هوای اتاق قرار دهید. شاید بتوان گفت یکی دیگر از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند برای موی کراتینه اقدام کنند این است که آیا اینکار عوارض دارد یا خیر! با استفاده از کراتینه احیا مقدار زیادی در وقت خود صرفه جویی می کنید. این کار در نهایت به احیای مو کمک زیادی میکند. در این بین اگر موهای شما نیاز به اکسیژن تراپی و آبرسانی داشته باشد برای شما انجام می شود. اگر بتوانید مراقبتهای بعد از کراتین را به درستی انجام دهید تا مدتها از موهای درخشنده و صاف خود لذت میبرید. اما در درمان های کراتینی، کراتین به طور مصنوعی به مو اضافه می شود تا مو را صاف، براق و بدون وز کند. روز بعد میتوانید موهای خود را با شامپو بدون سولفات و مخصوص موی کراتین شده بشویید. به همین علت باید کمبود کراتین به نوعی جبران شود. در ادامه به معرفی برخی مزایای کراتینه مو میپردازیم. در ادامه به بررسی سؤالات عمومی که در ذهن مخاطبان شکل میگیرد، میپردازیم.