هر آنچه لازم است در مورد کراتین مو بدانید! – سعیده درویش زاده

سطح پائین این ماده موجود که در بیشتر مواد آرایشی استفاده میشود، زیان آور نیست. افرادی که دارای بیماری سرطان هستند مجاز به کراتینه کردن موهای خود نیستند و همینطور کسانی که داروهای اعصاب و یا غدد استفاده میکنند. در این نحوه صاف کردن مو، موها توسط کاندشنری مخصوص شسته شده تا وارد پولکهای مو شود. مهم ترین مسئله در زمینه مراقبت از کراتینه مو نحوه خشک کردن موها می باشد، برای بهتر نتیجه گرفتن در این زمینه باید روش صحیح خشک کردن موها را بشناسیم. بعد از کراتینه کردن مو، موهای شما برای مدت دو تا سه ماه، براق و صاف و لخت باقی میمانند. نکتهای که لازم است برای رنگکردن و کراتینه کردن مو در نظر بگیرید این است که ترجیحا پنج روز قبل از کراتینه و حدود سه ماه بعد از کراتینه میتوانید از رنگ و مش استفاده کنید. در کراتینه برزیلی علاوه بر زیبایی موها باعث تغییر مثبت در سلامت موها نیز می شود و موها پرپشت تر از حالت قبل خواهند شد. آیا داشتن موقت موهایی درخشان، حقیقی ترین و دائمی ترین زیبایی انسان، یعنی سلامتی را به خطر نمی اندازد؟ آیا خرید کراتینه خوب به این معناست که ما کراتین مو گران قیمت تر بخریم و قیمت بالاتر نشانهی کراتین خوب است؟

آیا کراتینه کردن مو ضرر دارد؟ کراتین موی زنانه بیشتر از مردانه رواج دارد. بنابراین در خرید کراتین مو زنانه دقت داشته باشید. شما ممکن است پس از بررسیهای مختلف به این نتیجه رسیده باشید که موهای خود را کراتینه کنید. این مواد بسیار مختلف در نظر گرفته میشود. از برندهای مختلف کراتین مو در دسته بندی کراتین مو زلفان می توانید چند نمونه مناسب برای دوران بارداری را بیابید. و ممکن است بعد از گذشت چند ماه ساختار طبیعی خود را از دست بدهد و خشک و یا خرد شود. اگر عمل کراتینه مو توسط متخصص صورت نگیرد ممکن است، حتی اگر تمام نکات خرید کراتین مو را هم در نظر گرفته باشید، باعث ایجاد سوختگی پوست سر و یا مو شود. در این وضعیت، مراجعه به پزشک متخصص، برای تشخیص علت ریزش مو، لازم و ضروری است و حتی ممکن است نیاز به مصرف داروهای ضد ریزش باشد. بهتر است در انتخاب روش کراتینه موی خود، نظر متخصصان را پرسیده و با آنها مشورت کنید تا آسیب کمتری متوجه موهای شما شود؛ زیرا همانطور که اشاره کردیم هرگونه عملی از قبیل استفاده از مواد شیمیایی و یا به کاربردن اتوی مو ممکن است به موهایتان آسیب برساند. کراتینه احیا بسته به مراقبت های مو ماندگار می ماند و می تواند هر 6 تا 9 ماه بسته به رشد موها ماندگار بماند و اینطور نیست که مو بعد از یک مدت استفاده از کراتینه مو خشک شود، یا آسیب ببیند.

اغلب در این روش به زمانی در حدود 4 تا 5 ساعت احتیاج میباشد و در حدود 5 ماه بیشتر از روش برزیلی اثربخشی آن ماندگار است. در این بخش ما به شما درباره یک کراتین طبیعی که بتوانید خودتان آن را آماده کنید، آموزش میدهیم. کمبود یا عدم کراتین در موها سبب خشکی و وز شدن آنها شده و شانهکردن و نگهداری از آنها را مشکل میسازد. برای آقایان از دو نوع کراتین استفاده میشود: در یکی از انواع کراتینه، فقط موها نرم شده و هرگونه خشکی و آسیب از بین میرود. برای مثال وقتی مدت های زیادی بدون کلاه یا شال در معرض آفتاب هستید، موها آسیب می بیند. برای تهیه این ماسک باید یک قاشق غذاخوری سس مایونز و یا شیر پرچرب را با یک عدد موز و دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و سپس یک عدد زرده تخممرغ و یک قاشق روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. به این روش که ماندگاری آن دو الی سه هفته است، اصطلاحا پانسمان موقت میگویند. این نکته را در نظر داشته باشید که 2 تا 3 هفته پس از کراتینه کردن، بافت و قوام مو تغییر خواهد کرد. بسیاری از آقایان از موهای مجعد و یا وزکرده خود رنج میبرند به همین سبب در برخی مواقع ترجیح میدهند که موهای خود را صاف کرده و تغییر حالت دهند.

سپس این ماسک را به مدت یک ساعت روی موهای خود قرار داده و با آب سرد بشویید. در حقیقت انجام خدمات کراتینه مو را می توان به دو بخش تقسیم کرد ، بخش و خدمات حین اجرای کراتینه مو و بخش مراقبت های بعد از کراتینه مو ، که این مورد بسیار مهم شما را در طولانی کردن مدت زمان اثر کراتینه مو یاری می کند. کراتینه کردن مو در بین آقایان نیز رواج دارد. سوال: کدام کراتین مو ماندگاری بیشتری دارد؟ سوال: بهترین کراتین مو برای موهای رنگ و دکلره شده کدام است؟ شامپو بدون سولفات لیپور از بهترین انتخابهای ممکن برای شستشوی موها بعد از انجام عمل کراتین است. این گاز علاوه بر سرطانزا بودن ممکن است مشکلات دیگری را نیز برای سلامتی انسان به وجود بیاورد. جواب: هیچ کاری غیر ممکن نیست. این روش، روشی است که تا به حال هیچ عوارض جانبی قابل توجه و اثباتشدهای برای آن گزارش نشده است. همانطور که قبلا هم اشاره شد، بعد از کراتینه کردن مو برای افزایش دوام آن و حفظ سلامت موهای خود باید از یک سری محصولات مراقبتی مناسب برای موهای خود استفاده نمایید. عمل کراتینه کردن که در اکثر آرایشگاهها انجام میشود، در حقیقت جایگزین کردن مقدار کراتین مورد نیاز موها میباشد.