همه چیز در مورد کراتینه کردن مو

روشهای طبیعی مختلفی برای انجام کراتینه مو در منزل وجود دارد که در بالا بهطور مفصل به آنها پرداخته شده است میتوانندروشی موثر و بدون عوارض باشند.. در کنار موز و تخم مرغ، باید مقداری عسل طبیعی نیز استفاه شود تا مواد مغذی ضروری موی سر بهطور کامل تامین شود. باید توجه داشته باشید که اگر این علائم پس از انجام کراتینه مو در منزل برای شما به وجود آمد، این روش را برای همیشه کنار بگذارید؛ چرا که در صورت تداوم میتواند منجر به بروز حساسیتهای دائمی ناشی از کراتین شود. آرایشگر متخصص و با تجربه کراتینه مو با توجه به نوع و نیاز موی مشتری، روش مناسب وی را انتخاب مینماید. در نهایت موهای خود را با آب سرد بشویید. همچنین آب شور و آب کلردار نیز به موهای شما آسیب میرساند. این حساسیتها معمولا به صورت سوزش و خارش سر و همچنین قرمزی پوست سر به وجود میآیند.

اگر حساسیت ناشی از کراتین مو در منزل برای شما مشکلساز نشود، معمولا در بلندمدت انجام کراتینه مو در منزل موثر است. این در حالی است که خیلی از محصولات به طور طبیعی وجوددارند که میتوانند همان تاثیر را برای موهایتان داشتهباشند و جایگزینهای مناسبی برای کراتینه مو باشند. بهخصوص در ماههای گرم که در خارج از خانه بیشتر لذت میبرید، محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش باید موردتوجه قرار گیرد. سپس آن را روی سر خود قرار دهید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید. موهایتان را از ریشه تا ساقه به خوبی با روغن آرگان ماساژ دهید و سرتان را با یک کلاه دوش بپوشانید. همچنین با توجه به حالت موی سر شما باید از شامپوهای مخصوص استفاده نمایید که فاقد مواد شیمیایی مضر و سولفات باشند. همانطور که میدانید کراتینهی مو دائمی نیست و مداوم نیاز به ترمیم دارد؛ و انجام کراتین مو در منزل یا آرایشگاه در برخی افراد موجب نازک شدن موها و همچنین ریزش موی سر میشود. اما خانمها میتوانند کراتینه کردن موی خود را هم در خانه و هم در آرایشگاه انجام دهند. این پکها علاوه بر کراتین، شامل شامپو قبل و ماسک تثبیت هستند که استفاده از آنها بعد از کراتینه کردن، میتواند در ارتقای کیفیت موهایتان و ماندگاری کراتین تأثیر به سزایی داشته باشد.

بعضی از انواع کراتینه مو ماندگاری بالای چند ماه یعنی از 3 الی 6 ماه دارند؛ در حالی که برخی فقط برای از بین بردن وز مو به کار میروند و ماندگاری کمتری و حداکثر دو ماه دارند. به همین دلیل تا چند روز بعد از کراتین مو در منزل، حتما از قرار دادن موی سر در معرض دمای بالا خودداری کنید. این نوع از کراتین مو همانطور که از نامش پیداست برای موی آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. بر اثر دکلره کردن، اتو کردن بیش از اندازه مو، براشینگ، خیس نگه داشتن مو بعد از حمام و خود بخودی خشک شدن موها، باعث می شود به موها آسیب جدی وارد شود و کراتین مو از بین برود. از این رو با انجام کراتین، موهای آسیب دیده را درمان می کنند پروتین کراتین را وارد تارهای مو می کنند تا موها صاف و نرم و لطیف شده و شفافیت و شادابی به موها باز گردد. بسیاری از شیوه هایی که برای صاف و لخت کردن مو وجود دارد، به موهای سر آسیب وارد می کنند؛ اما شما با انجام کراتین مو، دچار چنین مشکلی نمی شوید و هر اتفاقی که برای موهای شما پیش آید، به صورت دائمی نخواهد بود و پس از گذشت دو تا سه ماه، موهای شما به حالت قبل کراتین برمی گردند.

حتی در مواردی آرایشگرانی که کار کراتینه مو را انجام میدهند گزارش دادهاند که عوارضی همچون گلودرد، خونریزی بینی و خارش چشم را در تماس با فرمالدئید تجربه کردهاند. مسلما کراتینه میتواند به افرادی که دچار زبری و خشکی موها شدهاند، کمک کند اما باید دقت کنید، برای مراقبت از موهای خود بعد از کراتین در منزل باید از شامپوهای ملایم و بدون سولفات استفاده کنید، زیرا شامپوهای حاوی سولفات سدیم، کراتین موهای شما را از بین میبرد. این مواد به راحتی کراتین مصنوعی که به موی شما اضافه شده را از بین میبرند. کراتین یک پروتئین بسیار قوی می باشد که در پوست و مو و ناخن و دندان وجود دارد، روزانه میلیون ها سلول کراتین به دلایل مختلف مانند فشارهای عصبی و محیطی و رژیم های لازم در بدن ما از بین می روند. در صورتی که سوالی در این خصوص دارید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین میتوان با اضافه کردن شیر تازه به ترکیب فوق، سبب درخشان شدن موی سر نیز شد. تخم مرغ به سبب اینکه حاوی مقدار زیادی پروتئین و همچنین آنزیمهای پاککننده است، به عنوان یک مادهی کلیدی در کراتین مو در منزل مورد استفاده قرار میگیرد.