همه ی آنچه درباره کراتین مو باید بدانید – بیوتایل مگ

علاوه بر عدم روش صحیح استفاده، وجود محصولات تقلبی حاوی فرمالدهید را هم به مشکلات اضافه کنید. موضوع مهم دیگری که در خرید کراتین مو باید مدنظر قرار دهید، عدم وجود فرمالدهید در ترکیب محصولی است که قصد دارید آن را بخرید. اگر دائما موهای خود را حالت دهید، متوجه خواهید شد که با درمان کراتین، موهای شما سریعتر خشک میشود. شستن فوری موهای خود پس از درمان کراتینه باعث از بین رفتن زودرس مزایای کراتین می شود به همین علت رعایت این نکته در اصول مراقبت از موهای کراتینه حائز اهمیت است. این کارهای ساده مثل انتخاب شامپو و دیگر محصولات مو و دانستن کارهای ساده ای که باید از ان اجتناب کنید به شما در حفظ نتایج درمان با کراتین کمک می کنند. فعلاً روبالشتی های ابریشمی را انتخاب کنید! شما باید این را در نظر داشته باشید که برای زیبایی موهایتان عمل کراتینه را انجام میدهید ولی با انتخاب این مواد بیکیفیت، باعث آسیب بیشتری به آنها میشوید.

این ماسک حاوی مواد طبیعی و گیاهی است و هیچگونه عوارض جانبی ندارد. ماسک های مو که با تمام مواد مغذی و مواد لازم برای نرم و مرطوب نگه داشتن موهایتان احتیاج دارند ، بهترین دوست شما هستند اگر می خواهید موهای تحت درمان با کراتین بیشتر دوام داشته باشند! مورد دیگری که می تواند موهای تحت درمان با کراتین را در بهترین حالت خود نگه دارد ، استفاده از ماسک های موی هفتگی است! به همین دلیل است که آقایان توجه خیلی زیادی به مدل موهای خود دارند و تمام تلاش خود را می کنند تا در هر موقعیتی که قرار دارند ، بهترین مدل مو را داشته باشند و برای اینکه به این هدف خود برسند معمولا از ابزارهای گرم شونده متعددی مثل اتو مو و سشوار و محصولات شیمیایی مختلفی مثل ژل مو ، واکس مو و غیره استفاده می کنند . پس از مخلوط کردن کامل این مواد با یکدیگر، آن را به موی سر خود بمالید و به مدت 15 دقیقه زمان دهید تا روی سر شما باقی بماند. مکملهای کراتین را میتوانید تقریباً در هر فروشگاه مواد غذایی و بهداشتی پیدا کنید. پس از مواد گذاری اگر موهای معمولی دارید بین ۳۰ تا ۵۰ دقیقه مکث کنید اگر موهای فر و وز دارید ۴۰ تا ۶۰ دقیقه صبر کنید .در طول این مدت باید هر ۱۰ دقیقه موها را با شانه از بالا به پایین شانه کنید و موها را با کلاه نایلونی بپوشانید.

مواد کراتین بر روی موهایتان باعث آزاد سازی عامل فرمالدهید می شود که این عامل در نهایت می تواند سلامت شما را به خطر بیاندازد، البته اینطور نیست که برای 1 الی 2 بار استفاده از فرایند کراتین، عامل فرمالدهید به سلامت شما خدشه ای وارد کند بلکه برای آن دسته از افرادی خطرناک است که به صورت مستقیم و در طی فواصل طولانی در معرض ماده کراتین قرار دارند! زیرا سولفات از بین برنده روغن های طبیعی روی مو و پوست سر شما است و پوست سر و هم موها را خشک و وز می کند. شامپوها و نرم کننده ها نقش بزرگتری از آنچه فکر می کنید بازی می کنند. ممکن است به شما بگویند که محصول ما حاوی فرمالدهید نیست و البته شما هم نمی توانید فرمالدهید را در لیست ترکیبات آن ها پیدا کنید. در لیست اصول مراقبت از موهای کراتینه کارهایی را که نباید انجام دهید تا بتوانید خاصیت درخشندگی و صافی مو را برای مدت طولانی تر حفظ کنید گنجانده شده است. شامپو معمولا در لیست خرید همه افراد است و بیشتر افراد شامپوهای ارزان قیمت را ترجیح می دهند که صرفه اقتصادی بیشتری دارد. این توانایی را دارد که به راحتی هر نوع کراتینه موجود در رشته های موی شما را حل کرده و حتی در این روند موهای شما را خشک می کند.

اگر چه در گذشته راه حل درستی برای این مشکلات وجود نداشت، اما امروز روشهای دائم و موقت برای این منظور ابداع شده است. این مواد میتواند باعث بروز برخی مشکلات دستگاه تنفسی ، سوزش چشم، خارش پوست و … این کار باید به آرامی انجام پذیرد اما در عین حال نباید بیش از اندازه نیز کند باشد؛ زیرا سرعت زیاد باعث می شود که مواد به خوبی روی موها پرس نشود و سرعت کم نیز باعث سوختن موها می شود. پس از درمان ، بهتر است از فعالیتهای بدنی که بیش از حد زیاد هستند دوری کنید. اغلب آسیبدیدگی موها در اشکال مختلفی نمایان میشود که وز شدن و گرهخوردگی بیش از حد موها فقط دو مورد از مشهورترین و رایجترین آنها هستند. برای استفاده از این روش، ابتدا مقداری برنج را در آب بجوشانید و اجازه دهید که مدتی در همین حال باقی بماند. در مرحله آخر ابتدا با استفاده از سشوار موها را خشک کنید و اگر میخواهید موها بیشترین لَختی را تجربه کنند آن را با تو صاف کنید. سعی کنید حداقل تا دو هفته از انجام کارهایی که باعث تعریق شدید هستند خودداری کنید. در این روش موها با روغن های ضروری و مفید به خوبی تغذیه می شود در حالی که یک لایه از پروتئین روی موها را پوشانده و باعث صافی و نرمی آن می شود.