کاربرد و عوارض کراتینه کردن موها – سینا تولید

برای تهیه این ماسک باید یک قاشق غذاخوری سس مایونز و یا شیر پرچرب را با یک عدد موز و دو قاشق غذاخوری عسل مخلوط کرده و سپس یک عدد زرده تخممرغ و یک قاشق روغن نارگیل را به آن اضافه کنید. برای آماده کردن این ماسک یک موز، یک تخم مرغ؛ 2 قاشق غذاخوری شیر، 2 قاشق غذاخوری عسل و 1.5 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با مخلوطکن آنقدر ترکیب کنید تا کاملا یکدست شوند. بعد از کراتین بین یک تا سه روز بسته به کیفیت و دستورالعمل مواد کراتینه نباید سرتان را بشورید. برای درک بهتر تفاوت کراتین مو و ریباندینگ کلیک کنید. اگر از یک آرایشگر بپرسید هزینه کراتینه مو برای من چقدر است، سریعا میپرسند: قد موهایت چقدر است؟ پس کمی بیشتر هزینه کنید و پیش آرایشگاه ها و مراکز متخصص در این زمینه بروید. بهترین روش آن است که هرگز نگذارید؛ موهایتان به حدی آسیب ببیند که مجبور باشید برای صاف و درخشان شدن آن ها این همه هزینه و خطر را به جان بخرید! مراجعه به آرایشگرهای غیر حرفهای میتواند آسیب زیادی را برای موهایتان به همراه داشته باشد. متاسفانه این روزها تعداد دوستانی که به ما مراجعه میکنند و موهاشون با کراتین سوخته و حالا دنبال راه حلی هستند که دوباره به حالت قبل برگردد، زیاد شده است.

موی سر به صورت پیش فرض دارای مقداری کراتین می باشد که در برخی افراد کم و در برخی افراد به صورت نرمال یا زیاد وجود دارد. زمانی که موهایتان خیس است، آن را نبافید یا حالت ندهید. بعد از کراتینه کردن مو، مو ها جدید با همان حالت قبلی رشد خواهند کرد. آیا ماسک کراتینه مو هم صافی میدهد؟ برای مو های بسیار خشک استفاده از ماسک مو هم توصیه می شود. برای نرم و خوش حالت شدن مو ها به شما توصیه می کنیم مقاله (کراتینه طبیعی مو؛ معرفی ماسک مو های خانگی) را مطالعه فرمایید تا با روش های بسیار آسان، ترمیم مو های آسیب دیده با مواد طبیعی آشنا شوید. بدین ترتیب به سادگی می توانید با این مواد کراتین مو خانگی موهای خود را صاف کنید و دیگر نیازی به مواد شیمیایی برای کراتینه کردن موهای خود نخواهید داشت. مرکز کنترل بیماری (CDC) فرمالدهید را گازی بیرنگ و با بوی قوی توصیف میکند که معمولا برای ساخت مصالح ساختمانی و محصولات خانگی مانند چسب استفاده میشود. صاف و براق نمودن موی سر با وجود امکاناتی که در آرایشگاه های زنانه وجود دارد دیگر کار سختی نیست، اما انتخاب درست یک مرکز کراتینه مو از اهمیت بالایی برخوردار است.

کراتینهکردن موها این روزها بیشتر از هر وقت دیگری موردتوجه قرار گرفته، اما آیا میدانید کراتینهکردن موها چه فرایندی دارد و دوام آن چقدر است؟ «فرمالدئید» یکی از مواد سرطان زا است که در بیشتر محصولات کراتینه مو وجود دارد. بطور طبیعی ماده کراتین در موی سر در افرادی با موهای صاف بیشتر و در افرادی با موهای خشک و فرفری کمتر می باشد. کراتین پروتئین اساسی موجود در موها است که باعث درخشش و صاف شدن موها می شود و اگر شما موهای وز یا فر دارید کراتین موجود در موهایتان به اندازه کافی نمی باشد در نتیجه عدم وجود کراتین کافی سبب وز شدن موها می شود. زیرا موادی که برای کراتین موی سر استفاده می شود و نکاتی که برای نگهداری آن باید مد نظر گرفته شود بسیار مهم است و اگر به این نکات توجهی نگردد احتمال آسیب دیدگی مو و یا کم اثر شدن عمل کراتینه افزایش می یابد. شما همچنین باید روی شامپو و نرم کننده ای که فاقد کلرید سدیم و سولفات است سرمایه گذاری کنید ، زیرا هر دو می توانند کراتین ها را از بین ببرند. برای شستن سر قبل از کراتینه از شامپو بچه استفاده شود. قبل از شروع کراتینه کردن باید موها کاملا خشک باشند.

در این مطلب قصد داریم نکاتی در خصوص کراتینه کردن مو و اصولی که در این باره باید رعایت کنید بپردازیم. قبل از اینکه به سراغ اصول کراتینه کردن مو برویم، می خواهیم در خصوص خود کراتین صحبت کنیم. در مرحله دوم آموزش گام به گام کراتینه مو باید قبل از کراتینه کردن موی زنانه، چند مرحله آن را با یک شامپوی مخصوص کراتین و یا شامپوی بچه بشوئید. چون در روش صاف کردن مو به کراتین مقدار مواد زیادی به یکباره وارد بافت مو می شوند و اکثر این مو ها هم موهای آسیب دیده می باشند، فشار زیادی به بافت مو وارد می شود و بافت مو بعد از گذشت مدت زمانی به کلی تخریب می شود و مو شکننده و وز تر از قبل خواهد شد. چون جنس مو هم از پروتئین است و اضافه شدن این پروتئین اصلا ضرری ندارد. همانطور که گفتیم کراتینه کردن مو یعنی اضافه کردن پروتئین به بافت مو؛ خوب اینکه خیلی هم خوب است! همانطور که گفته شد کراتین مو از مزایای قابل توجهی برخوردار است که بهتر است پیش از انجام کراتینه مو با آن ها آشنا شوید. این ماسک مو را یک بار در هفته تکرار کنید و در کمترین زمان نتایج قابل مشاهده ای را خواهید دید.