کاربرد و عوارض کراتینه کردن موها – سینا تولید

کراتین، یک پروتئین است که به طور طبیعی در موهای شما وجود دارد. کراتین یکی از مواد های اصلی تشکیل دهنده مو میباشد که به طور طبیعی در ساختار موهای تمامی افراد وجود دارد اما در برخی از افراد به طور طبیعی این کراتین کمتر وجود دارد مانند افرادی که از بدو تولد موهای فر یا خشکی دارند در غیر این صورت اگر موهای افراد از تولد صاف و لخت باشد و در بزرگسالی این لطافت و درخشندگی مو از بین برود به دلیل استفاده از مواد های شیمیایی یا استفاده از دستگاهای حرارتی و… نتیجه کار با این مواد عالی است اما مهارت آرایشگر و روش صحیح اجرای کراتین نیز شرط اصلی در رضایت مشتری است. کراتین موجود در این درمانها ممکن است از پشم، پر یا شاخ گرفته شود. با استفاده از کراتین بر روی کوتیکول مو و مهر و موم کردن آن با گرما، موهای شما ظاهر براقتری پیدا میکنند. با توجه به حساس بودن این مرحله، حتما باید دقت لازم وجود داشته باشد که مواد از فاصله یک سانتی متری ریشه بر روی موها قرار گیرد و به هیچ عنوان نباید مواد کراتین به ریشه موها برخورد داشته باشد. کلر موجود در آب استخر، کراتین مو را از بین می برد.

صبح موهایتان را با یک شامپوی کراتین بشویید. در این مقاله قصد داریم راجع به کراتینه مو به همراه مزایا و عوارض جانبی آن صحبت کنیم تا با خیال راحت بهترین روش کراتینه کردن مو را برای موهایتان برگزینید. کراتینه را امتحان کنید. قبل از روی آوردن به کراتینه مو سعی کنید یک محصول موی حاوی کراتین را امتحان کنید تا ببینید آیا میتوانید موهای خود را به روشهای ایمنتر براق و زیبا کنید و کراتینه را به عنوان آخرین روش برای خود لحاظ کنید. امروزه گزینه های ارزان قیمت تری نیز برای کراتینه کردن مو وجود دارد که شما می توانید در خانه آنها را امتحان کنید ، اما مدت زمان ماندگاری صافی مو در این روش های خانگی یا مواد خانگی به اندازه کراتینه کردن مو در سالن های زیبایی نخواهد بود ، اما در عوض سالم تر بوده و سلامت شما را به خطر نمی اندازد. امروزه مواد کراتین یا محصولات کراتینی وجود دارند که فاقد فرمالدئید هستند ( در عوض از اسید گلیوکسیلیک ها برای صافی مو استفاده می کنند) اما کارایی و ماندگاری آنها به اندازه محصولاتی که حاوی فرمالدئید هستند نیست ، اما حد اقل سلامت شما را تضمین می کنند.

نگهداری از موی کراتینه به این شکل است که پس از انجام درمان و بعد از دوره انتظار برای شستن موها، باید از شامپوی بدون سدیم سولفات استفاده کنید تا کراتین ماندگاری بیشتری داشته باشد. موهای شما همچنین ممکن است سالمتر و قویتر شوند چون میتوانید موها را در معرض هوا خشک و از آسیب حرارتی جلوگیری کنید. اگر موهای فر یا وز داشته باشید میدانید که حتی اگر آنها را سشوار بکشید یا اینکه اتو کنید، به محض قرار گرفتن در معرض رطوبت، دوباره به همان حالت اولیه خود بازمیگردد. عمل کراتینه کردن مو، در واقع به کار بردن مواد شیمیایی برای احیای دوباره ساختمان کراتین مو است که یک روش نیمه دائمی برای صاف و لخت کردن موها به شمار میرود و علاوه بر این موجب درخشندگی و طراوت آنها نیز میشود. یک کراتین خوب کراتینی است که علاوه بر درخشندگی مو را نیز تقویت کند، که ریسرچ کراتین این قابلیت را دارد.

برخی از شامپوها و نرمکنندهها هم حاوی کراتین هستند، اما معمولا بیشترین مزایا را از درمان کراتین توسط متخصص به دست میآورید. قبل از کراتینه کردن مو باید هر گونه کاری که با موهای خود دارید انجام دهید. اما قبل از انجام چنین درمانی، باید از تمام شرایط آن مطلع شوید. برخی از شرکتها سعی میکنند این واقعیت را که محصول کراتین آنها حاوی این ماده شیمیایی است، پنهان کنند. شما می توانید با مراجعه به سالن های آرایشی با انواع و اقسام دستگاه ها و مواد مختلف مو های خود را صاف، براق و لخت نمایید. مواد کراتین انواع و اقسام مختلفی دارند اما همه آن ها با دو هدف متفاوت تولید می شوند که این هدف می تواند کیفیت را توجیه کند. کراتینه مو روشی است که برای انواع مو مورد استفاده قرار میگیرد و محدودیت ندارد موی شما فر و یا صاف است. و حالا آن سئوال اصلی: ماندگاری یا طول عمر کراتین مو چقدر است؟ بیشتر بخوانید: بوتاکس مو چیست و هزینه آن چقدر است؟ بیشتر بخوانید: کراتین مو بهتر است یا بوتاکس مو؟ برخی از افراد ممکن است دریابند که پس از یک بار درمان کراتینه، مجبور به ادامه درمان شوند تا آسیب ناشی از حرارت پردازش موی آنها از این طریق نشان داده نشود.