کراتینه مو ؛ معجزه زیبایی یا دشمن سلامتی موها ؟

کراتینه کردن مو می تواند باعث شود تا رشد مو سریع تر به نظر برسد زیرا انتهای موها شکسته نشده و از بین نمی رود. پس صرفا اگر دنبال احیا کردن موهای سوخته خود هستید روش کراتین احیا کننده مو برای شما کافی است ولی اگر دوست دارید در کنار ترمیم موهایتان آنها را صاف و درخشان کنید به سراغ روش دوم بروید زیرا کراتینه نوع اول صرفاٌ درمانی بوده و جنبه ای دیگری ندارد تفاوتی که کراتین احیا کننده مو با کراتین برزیلی دارد در نوع محلولی است که استفاده می شود. برای کراتینه کردن مو به روش ژاپنی، آرایشگر ابتدا متد کراتینه موی برزیلی را روی موی شما پیاده خواهد کرد و سپس با استفاده از حرارت مستقیم اتو مو، آن را روی موی شما تثبیت میکند و پس از آن مواد صاف کننده ژاپنی را روی موهای شما قرار داده و با یک برس مخصوص، شروع به پخش کردن این مواد روی تمام نواحی ساقه موهای شما میکند. در غیر اینصورت اگر مو خیلی آسیب دیده نیست و موی خشک و بی آبی هم نیست و احتمال سوختن کامل برای ما وجود ندارد ما می توانیم رنگ مو را ابتدا انجام دهیم و بعد کار کراتین احیا کننده مو را اجرایی کنیم.

در این زمانها ممکن است همه به شما توصیه کنند موهایتان را کوتاه کنید و اگر شما هم تصمیم به این کار دارید باید بگوییم فعلا صبر کنید چرا که هنوز هم راه حلی برای بازیابی و زیباتر کردن موهای شما وجود دارد شما میتوانید با کراتینه کردن موها، درخشندگی، زیبایی و صافی را به موهای خود برگردانید. در این صورت شما میتوانید انتخاب درستتری داشته باشید. اما اگر مو دمیج آسیب دیده و خشک و بی آب باشد امکان این وجود دارد با روش کراتین احیاء کننده مو می توان آن را به موی سالم تبدیل کنیم. کراتین را داخل کاسه رنگ بریزید وبا استفاده از یک فرچه نرم و نازک موها را لایه به لایه به مواد کراتین آغشته کنید. محصولات مرتبط با کراتینه در حالت کلی هیچ آسیبی به مو نمیزنند و بسیار تاثیرگذار هستند مگر آن دسته از محصولاتی که از برندهای نامعتبر و با قیمتهای بسیار ارزانی ارائه میشوند. برای اینکه کراتینه موهای شما مدت بیشتری دوام بیاورد، لازم نیست که محصولات خاصی برای مراقبت از مو استفاده کنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا تعدادی از این مراقبت ها را به شما بیاموزیم و کمک کنیم تا بتوانید میزان اثر کراتینه موی خود را تا 9 ماه و یا حتی بیشتر بالا ببرید.

میزان این ماده در کراتین مو یا احیای مو 70 درصد و در کراتینه صافی مو 30 درصد میباشد. فرایند کراتینه و صافی با انجام مراحل اصلی آن به پایان نمیرسد. شامپوی پس از کراتین: این شامپو باید 3 تا 5 روز پس از کراتینه مو به موها در حمام زده شود. روشی برزیلی که مو ها رو تا مدت چند ماه صاف و نرم میکند.برای کراتینه کردن موها حتما از مواد کراتینه ای استفاده شود که فاقد فرمالدهید باشد. در کراتین صافی از مواد صافکننده یا فرمالدئید استفاده بیشتری میشود و موها را کاملا صاف میکنند. اگر از شامپوی بعد از کراتینه چیزی باقی ماند می توانید در حمام های بعدی از آن استفاده کنید. برای دوام بیشتر مواد در روزهای بعد از کراتین نمودن موها از شامپوی مخصوص موهای کراتین شده و در داخل حمام از ماسک های کراتینه استفاده نمایید. کراتین لونیکس عمیقا کوتیکول مو را تحریک می کند و باعث جذب شدید و درخشش قابل توجه موها می شود و بر خلاف سایر کراتین های چینی موجود در برخی سالن های آرایشی که صرفا با مواد شیمیایی زیاد سطح مورا لخت میکنند ، در این نوع سیستم درمانی کراتینه بیشتر به عمق موها نفوذ میکند و یک درمان عمقی به موهای شما میدهد .

برای مشاوره بیشتر با شماره ۰۹۱۰۸۹۱۲۱۲۹ تماس حاصل فرماید. با آخرین تحقیقات انجام شده توسط متخصصان مو و زیبایی و اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید. غنی از آنتی اکسیدان ها ست که مو را از آسیب های خارجی محافظت می کند، همچنین رطوبت و آبرسانی مو را متعادل و حفط می کند و مسئولیت صافی و یکدست کردن مو را به طور موثر انجام می دهد. 2. شامپوی قبل از کراتین که ماده ای قلیایی است و موجب باز شدن فولیکول های مو می شود. که حالت ارتجاعی، استحکام و سلامت را به مو باز می گرداند. کراتینی که عمل صافی و لخت کردن موها و هم احیا و سلامت آنها را انجام می دهد. یادتان باشد کیفیت مواد کراتین مو نیز بسیار مهم است و در نتیجه نهایی و بر حفظ سلامت موهایتان اثرگذار است. برای نتیجه ی بهتر حتما باید نکاتی را بدانید، نکاتی که در ادامه خواهیم خواند.