کراتینه مو ؛ معجزه زیبایی یا دشمن سلامتی موها ؟

فذمالدئید بسیار تهاجمی است و علاوه بر زیان برای مو زیانهای دیگری برای سلامت کلی بدن دارد. این گاز به راحتی از طریق تنفس وارد بدن شده و یا از طریق پوست هم می تواند جذب شود. اگر درصد کراتین مو کاهش پیدا کند به بافت مو آسیب وارد می شود و مو در معرض خشکی قرار می گیرد. شاید عجیب به نظر برسد اما کراتینه کردن مو یا انجام هر کار زیبایی دیگر شرایط استرس را هم ممکن است فراهم کند. البته علاوه بر موارد فوق، می توان شاهد نرمی، لطافت، زیبایی و درخشانی در موهای خود بود. امروزه از این روش برای صاف کردن موها استفاده می شود و هم اکنون بسیاری از سالن های زیبایی در سطح شهر در حال ارائه خدمات کراتینه مو هستند. همین تفکر باعث شده تا روش هایی مانند کراتینه مو، اولاپلکس تراپی، پروتئین تراپی، خاویار تراپی و ریباندینگ مو طرفداران زیادی پیدا کنند. یکی از مناسب ترین و بهترین روشی هایی که با استفاده از آن می توان شاهد بهبود ظاهر و درمان موهای آسیب دیده بود، کراتین است. بنابراین یکی از بهترین راه حل هایی که برای این دسته از افراد در نظر گرفته می شود، استفاده از کراتین برای صاف کردن موهای وز شده آن ها است.

در واقع می توان گفت که یکی از گرانترین روشهای درمان مو است. کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند. اما با این حال دمای بالای اتوی مو که در این فرآیند مورد استفاده قرار می گیرد، با ترکیبات محلول کراتین ، بخار فرمالدئید را تولید می کند که خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. نگهداری از موها پس از کراتین کردن شامل چه مواردی است؟ اما نگهداری و مراقبت پس از انجام کراتینه مو امری بسیار مهم است ،تا موهای کراتینه شده ماندگاری بیشتری داشته باشن .برای این منظور شما پس از کراتینه مو میبایست از شامپوهای فری سولفات و ماسک های داخل حمامی فری سولفات استفاده کنید تا دوام و ماندگاری موهای کراتینه خود را افزایش دهید . اما آنچه که برای ما مهم است این است که بعد از کراتینه مو از چه شامپویی استفاده کنیم؟ مواد تشکیل دهنده فعال در صاف کننده های مو معمولا حاوی فرمالدئید هستند که باعث تحریک عوامل سرطان زا می شوند، اما درعین حال باید اشاره کرد که فرمالدهید باعث بازسازی برخی از رشته های شیمیایی در مو هم می شود.

البته در برخی موارد این حدود به 8 تا 10 ماه هم میرسد. برخی محصولات دیگر کراتینه حاوی فرمالدهید نیستند، اما ممکن است در اثر گرما فرمالدهید آزاد کنند. شما میتوانید تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبین بایوهیری در قسمت دیدگاهها به اشتراک بگذارید. مواد تشکیل دهنده کراتین های مصنوعی موجود در بازار به دلیل داشتن فرمالدهید خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهند. چه نکاتی را در زمان کراتین بهتر است رعایت کنیم تا موهای آسیب دیده بیشتر آسیب نبیند؟ عوارض این مواد حتی بیشتر از مواد حاوی فرمالدهید است. شما می توانید با مراجعه به سالن های آرایشی با انواع و اقسام دستگاه ها و مواد مختلف مو های خود را صاف، براق و لخت نمایید. و در نهایت نکته ای که باید برای کاهش عوارض این روش و افزایش مزایای کراتینه کردن مو در نظر داشته باشید، مراجعه کردن به یک سالن آرایشی معتبر و رفتن پیش یک متخصص حرفه ای است. در واقع روش های دیگری مثل گِلت، صافی مو ژاپنی و … چرا بعد از کار کراتین ۳ روز قرنطینه بابت شستشوی مو داریم؟ چرا باید پس از کراتین از شامپوهای مخصوص استفاده کرد؟

شامپوی پیش از کراتین مو: این شامپو حاوی ماده ای قلیایی است. آیا از شامپوی بدون سدیم هم نباید استفاده کرد؟ بعد از کراتینه کردن مو نباید از شامپو یا نرم کننده ای استفاده کنید که حاوی سولفات است، چون ممکن است باعث آسیب به موها شود. همچنین باعث می شود که صاف کننده ها اثر پایدار داشته باشند. از نگرانی برای خرید شامپو، سرم و تقویت کننده مخصوص مو گرفته که قیمت کمی هم ندارند تا مراقبت منظم از موها برای حفظ عملی که روی آنها انجام شده است. برای داشتن موهای بینقص و کامل باید تعادل میان انجام اعمال زیبایی، درمانهای طبیعی و مراقبت از مو حتما رعایت شود. بهخصوص در ماههای گرم که در خارج از خانه بیشتر لذت میبرید، محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش باید موردتوجه قرار گیرد. عموما موها در فصل تابستان به دلیل گرم و شرجی بودن هوا بیشتر وز میشوند. به طور مداوم از کراتینه کردن مو و محصولات شیمیایی استفاده نکنید. چون با استفاده مداوم از این محصولات شیمیایی، به جای سود بردن از مزایای کراتینه کردن مو، اثرات تخریبی جبران ناپذیری به موهایتان می زنید و موی شما به شدت آسیب می بیند. همچنین قبل از انجام این کار درباره کیفیت محصولاتی که برای کراتینه کردن موهایتان استفاده می کنید خوب تحقیق کنید.