کراتینه مو مردانه چقدر دوام دارد؟

برخی از افراد ممکن است دریابند که پس از یکبار درمان کراتین، مجبور به ادامه درمان میشوند تا آسیب ناشی از حرارت اتوی مو و سشوار در کراتین مو مشخص نشود! در این بخش از نمناک مراحل انجام کراتینه کردن مو در خانه را به شما می گوییم. سیستم کراتین نانو بر اساس بافت طبیعی مو شما طراحی شده است، بنابراین نتیجه به نوع و جنس مو شما بستگی خواهد داشت. یکی از مزایای کراتین مو که خانمها را مدهوش خودش کرده است، ویژگی حالتدهی موهاست. ازآنجاکه کراتین عنصر ساختاری موهای شما است، برخی از افراد معتقدند که مکملها، محصولات و روشهای درمانی کراتین میتوانند به تقویت موهای شما کمک کرده و باعث زیبایی موهای شما شوند، همین ادعا یکی از پرتکرارترین ویژگیهای مثبت و مزایای کراتین مو است. در واقع کراتین نوعی درمان ترمیمی است که باعث تحریک کردن ساقه مو شده و تاثیر خیلی خوبی در مقاوم شدن موها دارد و در کنار ترمیم موها ، نرمی ، درخشش و صافی خیلی خوبی را نیز برای موهای آقایان ایجاد می کند . از انجایی که کراتین به طور طبیعی فرموله شده است ، عوامل سلامتی و بهداشتی مرتبط با موها را کنترل می کند . اما از انجایی که آقایان به طور مرتب موهای خود را اصلاح و کوتاه می کنند ، ماندگاری کراتین مو با توجه به رشد موهای آقایان و تعداد دفعاتی که موها را اصلاح و کوتاه می کنند متغییر بوده و ممکن است مدت ماندگاری و دوام کراتینه مو آقایان کمتر از 6 ماه یا بیشتر از این مدت زمان نیز باشد .

به همین دلیل است که آقایان توجه خیلی زیادی به مدل موهای خود دارند و تمام تلاش خود را می کنند تا در هر موقعیتی که قرار دارند ، بهترین مدل مو را داشته باشند و برای اینکه به این هدف خود برسند معمولا از ابزارهای گرم شونده متعددی مثل اتو مو و سشوار و محصولات شیمیایی مختلفی مثل ژل مو ، واکس مو و غیره استفاده می کنند . بعد از مواد گذاری ، اجازه می دهند تا مواد کراتین برای مدت زمان مشخص روی موها باقی بماند و سپس کار اتو کشی موها انجام میشود و بعد از پایان اتوکشی ، موها با آب ساده آبکشی و با گرمای ملایم سشوار خشک خواهند شد . اجازه دهید تا حدود 20 درصد رطوبت مو باقی بماند. هنگامی که تحت درمان مراقبت از مو با کراتین قرار بگیرید ، نتایج فوق العاده این درمان حداکثر به مدت 6 ماه روی موها باقی خواهد ماند و شما در این مدت زمان اگر به خوبی از موهای خود مراقبت کنید دیگر با مشکلاتی مثل موخوره ، خشکی و وز شدگی مو مواجه نخواهید شد .

در نتیجه مو ساختار خود را از دست خواهد داد. هنگامی که مو در معرض مواد شیمیایی به خصوص دکلره قرار میگیرد به مرور رطوبت خود را از دست می دهد و زمانی که عمل دکلره تکرار شود ماده کراتین داخل مو نیز نابود می شود و مو خشک شده و حالت وز به خودش میگیرد. بنابراین تمامی این راهکارهای خانگی را باید به طور مرتب و با صبر و حوصله به کار ببرید، تا بهترین نتایج را به دست آورید. در این مطلب از مجله زیبایی میس و مستر به 7 روش درست کردن کراتین مو خانگی و طرز تهیه ماسک مو خانگی آن پرداختیم. پس دقت کنید که اگر موهای شما سوخته است راهی جز کوتاه کردن آن ندارید و انجام کراتینه تنها هزینه ی اضافی است که نتیجه ای نخواهد داشت. با استفاده از کراتین بر روی کوتیکول مو و مهروموم کردن آن با گرما، موهای شما ظاهر براقتری پیدا میکنند. شما ممکن است از فرم فریا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید دقت کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولا بیشتر از ۲ ماه دوام نمی آورد.

شما باید اتوکشی هر لایه از موها را تا جایی ادامه دهید که دیگر بخاری از موها بلند نشود. برخی افراد به غلط تصور بر این دارند که کراتینه مو موجب ریزش مو می شود در صورتی که به مواد کراتینه بستگی دارد. از دیگر مزایای فوق العاده این سالن میتوان به مدیریت ، بهداشت و سالم بودن محیط برای تمامی اقشار جامعه نام برد. البته شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که موهای خشک شده که در اثر تکرار رنگ و دکلره رطوبتش را از دسته داده با موهای آسیب دیده و اصطلاحا سوخته کاملا متفاوت است. کراتین همچنین میتواند در اندامهای داخلی و غدد شما دیده شود. برای اینکه از حداکثر فواید کراتینه مو بهره مند شوید و با کمترین میزان آسیب و عوارض جانبی ناشی از کراتینه مو مواجه شوید بهتر است برای انجام این کار حتما به سالن های تخصصی و حرفه ای که در زمینه کراتین مو فعالیت دارند مراجعه کنید تا این کار توسط افراد آموزش دیده و با تجربه برای شما انجام شود . کراتینه مو یکی از روشهای رایج برای بهبود ظاهر و درمان موهای آسیبدیده است. اگر موهای فر دارید ، می خواهید از موخوره موها خلاص شوید و تمایل به داشتن موهای صاف و نرم دارید ، کراتین یک راه حل مناسب برای شما خواهد بود .