کراتینه مو چیست؟

در مدتی که مواد بر روی موها قرار دارد، باید موهای خود را هر 10 دقیقه یکبار از بالا به پایین شانه کنید. آلودگی هوا ، باقی ماندن مواد شیمیایی روی موها و اثرات مخرب نور خورشید ، موهای آقایان بیشتر در معرض آسیب دیدگی قرار دارد و معمولا با موهای خشک و خشن مواجه هستند . اولین قدم در انجام کراتین انتخاب یک محصول با کیفیت در میان این همه تنوع محصولات درمانی مو است شما باید دقیقا بدانید که از محصولی که استفاده میکنید چه انتظاری دارید آیا بیشتر جهت صاف و لخت کردن مو ها این عمل را انجام میدهید؟ اگر که موهای شما در اثر استفاده بیش از حد از ترکیبات شیمیایی مانند رنگ و دکلره یا استفاده زیاد از وسایل حرارتی مانند اتو و سشوار آسیب دیده است و پروتئین های مورد نیاز خود را از دست داده و به حالت خشک و وز درآمده میتوانید با انجام کراتین مو و بازگرداندن اصلی ترین پروتئین مو یعنی کراتین موهای خود را ترمیم نمایید و درخشندگی وخوش حالت بودن را به موهای خود برگردانید.همچنین اگر موهای مجعد و فر دارید و تمایل دارید که موهای لخت و ابریشمی را تجربه نمایید میتوانید از این خدمات استفاده کنید و از نتایج فوق العاده آن لذت ببرید.

پس از انجام کراتین تراپی با کراتین لونیکس ، حجم مو از کاهش می یابد، مو بسیار نرم و صافتر تر شده، کاملا یکدست خواهد بود، و همچنین مو درخشنده تر می شود و رطوبت آن با این درمان متعادل می شود. نمی توان زمان ثابتی برای دفعات بعدی استفاده از کراتین در نظر گرفت. بعد از کراتینه کردن موها، برای کمک به جذب بیشتر و سریعتر پروتئین کراتین در کوتیکولهای ساقه موی خود، و همچنین افزایش دوام کراتین توصیه میشود از سرم و شامپوهای مخصوص موهای کراتینه استفاده نمایید. یا منظور و هدف اصلی شما از کراتین مو بیشتر ترمیم مو های آسیب دیده است؟ بهخصوص در ماههای گرم که در خارج از خانه بیشتر لذت میبرید، محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش باید موردتوجه قرار گیرد. دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک آووکادو له شده را با هم مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت بر روی موها قرار دهید. در صورتی که موهای شما بسیار خشک و بی آب شده باشد بهتر است اول کراتینه را بر روی موهای خود انجام دهید تا از آسیب رساندن به موها جلوگیری شود ولی در صورتی که موهای شما سالم باشد بهتر است ابتدا موها رنگ کرده و سپس کراتینه نمایید.

آیا می توان این کار را در منزل انجام داد؟ این تجربه از فردی به فرد دیگر متفاوت است و این دلیل بر بهتر یا بدتر بودن هیچ برندی نمی شود. با توجه به نوع موها، درصد سلامت و آسیب دیدگی مو، میزان فر بودن آن و اینکه فرد در دوران بارداری هست یا نه، کراتین های مو مختلفی برای شما مناسب خواهد بود. محصولات صافی مو و کراتین نیز همگی، دارای مقادیری قابل توجه از فرمالدهید میباشند. استفاده از این روش کراتین ها سبب ترمیم موهای آسیب دیده و کراتین های از دست رفته شده و موها را تقویت می کند. نوع مواد مصرفی به موهای شخص بستگی داشته و با توجه به نیاز مو و درصد مورد نیاز برای احیاء و یا صافی مو تعیین می شوند. توجه داشته باشید که قبل از مصرف این ماسک کراتینه، مویتان را با آب خنک همراه با شامپو بشویید. شامپو قبل و ماسک مو بعد کراتینه متناسب با حجم خرید شما، به صورت رایگان. مسأله بودن یا نبودن فرمالدهید نیست، بلکه حجم فرمالدهید موجود در محصول است. کراتینه کردن موها حدودا ۹۰ دقیقه زمان می برد ولی زمان دقیق آن به میزان بلندی مو و حجم آن بستگی دارد. چه موهایی به کراتینه نیاز دارد؟

تعداد دفعات مورد نیاز برای کراتینه ارتباط مستقیمی با موهای شما دارد. این نوع کراتینه برای افرادی که موهای فر دارند بسیار مناسب است. به تازگی سازمان غذا دارو آمریکا (FDA) مقادیری را برای داشتن فرمالین در انواع محصولات آرایشی مجاز دانسته است. فرمالدهید (فرمالین) نوعی ترکیب شیمیایی است که این روزها در اکثر محصولات آرایشی زیبایی مانند رنگ مو و لاک ها یافت میشود. در جواب این سوال بهتر است بگوییم که بله می توان این کار رادر منزل نیز انجام داد ولی توصیه می کنیم که این کار در سالن های آرایشی انجام شود تا نتیجه مطلوب را حاصل نمایید. در روش صافی ژاپنی پس از انجام مراحل کراتینه برزیلی و استفاده از اتومو برای فیکس کردن آن، مواد صافی ژاپنی توسط شانه بر روی موها گذاشته شده و در صورت ضخیم بودن زیاد مو این کار دو بار انجام می شود. در صورت استفاده از این مواد، مو های شما با درصد زیادی احیا می شوند اما به میزان کمی نیز صاف می شوند. زمان بعدی کراتین به موهای شما، میزان مراقبت های بعد از کراتین، نوع کراتین استفاده شده در موها، میزان تخصص آرایشگر و … این ماسک را میتوانید هفتهای یکبار و به مدت یک ساعت روی موهای خود بمالید، تا به موهای نرم و لطیف دست پیدا کنید.