کراتینه مو چیست؟

امروزه انواع و اقسام شامپوها در مغازه ها در سراسر دنیا وجود دارد ، انقدر زیاد که حتی بررسی تمامی آن ها از توان و حوصله خارج است. موها از حالت وز بودن خارج شده و راحتتر شانه و مرتب میشوند. استفاده از سشوار و اتوی مو به دفعات ممکن است آسیبرسان باشند بنابراین در خیلی از مواقع بهتر است که هر چند ماه یکبار موهایتان را کراتینه کنید تا اینکه به طور مرتب با سشوار و اتو مو آنها را صاف نمایید. در ابتدا و پیش از هر اقدامی، موها باید با شامپو کاملا شسته و آبکشی شوند. پس از آن که عملیات کراتینه روی موها انجام شد باید از شامپوها و نرم کنندههای خاص مثل شامپو کراتینه مو استفاده کنید که فاقد سولفات و مواد شیمیایی مضر هستند. نکتهای که باید مورد کراتینه کردن مو بدانید اگر موهایتان بسیار پرپشت باشد ممکن است به دو لایه از کراتین احتیاج داشته باشید تا بتوان نتیجه عالی از این پروسه را گرفت. حتی شما می توانید هر روز به حمام بروید و سر خود را با شامپوی سولفات فیری بشورید و همینطور از کراتینه موهای خود لذت ببرید. اما در بهترین حالت نیز شما موهای خود را با یک روش تهاجمی صاف کرده اید و این کار عواقبی را نیز در پی دارد.

که یک مارک حرفه ای و مطمئن است. شیوه کار به این صورت است که برای جبران ضعف موها، یک لایه کراتینی دورتادور ساقه مو را پوشش می دهد. بازسازی ساختار آسیبدیده مو، افزایش درخشندگی، رفع موخوره، تقویت، صاف کردن موهای فر، وز یا موجدار و همینطور حالتدهی به آنها از مهمترین کاربردهای کراتینه کردن هستند. البته استفاده از این ماده به اندازه کم، آن چنان دردسر ساز نیست اما هر چقدر از این ماده در محلول کراتینه بیشتر استفاده شود، میزان ماندگاری موهای صاف و نرم هم بیشتر خواهد بود. همچنین به منظور ثبات بیشتر مواد صافی و احیا در گیسوان شما عزیزان, میتوانید ار شامپوهای بدون سولفات که در حجم ها و برندهای معتبر و متنوع که در فروشگاه رخ نگار عرضه شده اند استفاده نمایید. کراتین سلول هایی که باعث ایجاد رشته های مو می شوند را نرم و صاف می کند. کراتینه برای موهای صاف و نرم نه تنها توصیه نمی شود، بلکه ممکن است باعث آسیب موهای شما هم شود.

به طور کلی همه کسانی که می خواهند موهای آسیب دیده و دمیج خود را زنده و احیا کنند، می توانند از روش کراتین برای موهای خود استفاده کنند. در مورد رنگ موهای خیلی روشن که با مواد دکلره انجام می شود، بهتر است این کار را هم زمان با کراتینه انجام ندهید. حتما برایتان سوال پیش آمده که کراتینه مو دقیقا چه کاری برای موهای شما انجام میدهد و چقدر دوام دارد؟ با این توضیحات، خرید مواد کراتینه مو از یک برند معتبر از فروشگاهی که محصولات را با مناسبترین قیمت عرضه میکند، در مقایسه با محصولات ارزان اما بینامونشان، اقدامی بهمراتب منطقیتر خواهد بود. با این توضیحات، انتخاب برندهای معروف و امتحان پسداده، میتواند منطقیترین گزینه ها در ارتباط با خرید کراتین مو باشد. این مواد در انواع مختلف، برندهای متفاوت و روشهای ساخت گوناگون ، تولید شدهاند. اگرچه تعداد برندهای بسیار مرغوب زیاد است اما همچنان کراتین کادیوو با اختلاف در میان آرایشگرها و کراتین کارها محبوب است.

ممکن است به نظر برسد که کراتینه کردن مو در خانه و یا کلیه درمانهای دیگر، ایمن است؛ اما موادی که میخواهید برای کراتینه کردن استفاده کنید را چک کنید و روش استفاده از آن ها را به دقت مطالعه کنید. البته یک آرایشگر حرفهای به شما بهترین روش را توصیه میکند ولی در آخر این شما هستید که تصمیمگیری میکنید. شما امکان دارد از فرم فریا وز موهای خود خسته شده باشید ولی باید توجه کنید که کراتینه کردن مو و به دنبال آن صاف شدن مو معمولاً بیش از 2 ماه دوام نمی آورد. کراتینه کردن مو یک فرایند شیمیایی است که موهای وز و مجعد را نرم و درخشان میکند. لایه های این سلول ها که کوتیکول مو نام دارند کراتین را جذب کرده و در نتیجه مو پرتر و براق به نظر می رسد. همچنین اگر پیشنهاد یا انتقادی نسبت به محتوای این صفحه دارید یا منبعی معتبر برای تکمیل مقاله سراغ دارید حتما ما را در جریان بگذارید. روش کراتینه برزیلی به این صورت است که مواد کراتینه مو را روی مو میگذارند، سپس با یک برس گرد فلزی و سشوار موها را خشک میکنند. خصوصاً اینکه گلت مو، دارای ترکیبات شیمیایی خاصی است که اگر فاقد کیفیت لازم باشند، میتواند عوارض وخیمتری را برای موهایتان در پی داشته باشد.