کراتینه مو چیست؟

مزایای کراتینه کردن مو نسبت به روش های دیگر خیلی بیشتر است، همین امر کراتینه کردن مو را به یک روش درمانی محبوب تبدیل کرده است. در واقع این که فواید کراتینه کردن مو به مضراتش می ارزد یا بلعکس، به یک دغدغه بزرگ برای بیشتر آقایان و خانم ها تبدیل شده است. امروزه نه تنها خانم ها بلکه آقایان هم از روش کراتینه مو برای لخت و صاف کردن دائمی موهای خود استفاده می کنند. استفاده از این مواد نه تنها باعث از بین رفتن وز مو میشود و موها را صاف و نرم میکند، بلکه ساقه مو را تقویت میکند. به همین دلیل شما نه تنها باید در رژیم غذاییتان از کراتین استفاده کنید بلکه باید آن را مستقیما روی موهایتن نیز بمالید. به این منظور میتوانید از انواع ماهیها، گردو، لوبیا، بلوبری، کلم بروکلی، گوجه فرنگی و یا مکملها استفاده کنید. موهای شما همچنین ممکن است سالمتر و قویتر شوند چون میتوانید موها را در معرض هوا خشک و از آسیب حرارتی جلوگیری کنید. از ماسک موی مناسب برای موهایتان استفاده کنید و برای بهتر شدن حالت موهایتان بعد از حمام از کرم مو استفاده کنید. بعد از کراتینه کردن مو ، موهایتان را می توانید به راحتی شانه کنید و حالت دهید.

بعد از کراتینه مو های شما نیاز به مراقبت دارند تا شکل و زیبایی خود را حفظ کنند؛ همینطور با انجام این مراقبت ها به تثبیت مواد شیمیایی روی مو های خود کمک می کنید و مدت زمان کراتین مو های خود را بالاتر می برید. همین موضوع باعث می شود موهای شما در معرض آسیب کمتری در برابر حرارت و مواد شیمیایی قرار بگیرد. در واقع از کراتینه کردن مو به عنوان یک متد طبیعی برای صاف کردن مو یاد می کنند، این در حالی است که از مواد شیمیایی مضری برای انجام آن استفاده می شود. پیشنهاد میکنم قبل از انجام آن، ابتدا درباره انواع روشهای کراتینه کردن مو بخوانید تا بهترین روش را برای موهای خود انتخاب کنید. امروزه روشهای صاف کردن مو (مانند کراتینه کردن مو) دیگر فقط برای خانم ها به کار برده نمی شود. برخی کراتین ها فقط مخصوص احیا هستند. امروزه همه افراد به دنبال راه های زیبایی و بدون عوارض بر سلامت هستند، که یکی از این راه ها کراتین مو می باشد. اما فراموش نکنید که حتما یک متخصص زیبایی آموزش دیده باید این کار را انجام دهد. آموزش گام به گام کراتینه کردن مو میتواند فواید آن را به صورت تجربی به شما نشان دهد.

اما قبل از انجام این کار درباره عوارض و مزایای کراتینه کردن مو هم اطلاعاتی داشته باشند. رنگ موی شما بعد از عمل کراتینه کردن، حدود دو تا سه درجه روشنتر خواهد شد، بنابراین اگر قصد رنگ کردن و کراتینه کردن هم زمان موهای خود را دارید، برای دستیابی به رنگ موی دلخواهتان، لازم است با یک آرایشگر ماهر در این زمینه مشورت کنید. فرقی نمیکند که موهای شما مجعد باشد یا فر، صاف باشد یا حالتدار و یا حتی رنگ شده باشد، در هر صورت می توانید این روش را انجام داده و از مزایای کراتینه کردن مو بهرهمند شوید. در هفته اول بعد از کراتینه کردن مو این امکان وجود دارد که مو ها به دلیل وجود کراتین بیش از اندازه روی خود کمی کدر به نظر برسند. روش های مختلفی برای کراتین مو وجود دارند که در ادامه به معرفی و بررسی هر یک خواهیم پرداخت. کراتینه کردن برای هر نوع مو با هر جنسی امکان پذیر است.

این مورد بسیار تجربی است، مشتری داشتیم که هر دو ماه یکبار آمده و گفته است که کراتین مو هایش از بین رفته است و ما به رایگان کراتین تراپی انجام میدادیم، بعد از مدتی درخواست کردیم که برای سلامتی خودش آزمایش بده و تنها موردی که اضافی وارد خونشون میشد قرص های ال دی بود و درخواست کردیم ازشون که نمونه خارجیش رو مصرف کنند و جالبه بعد از مدتی این مشکل کاملا حل شد. به همین سبب با این روش درمانی پس از مدتی موهای سالم و درخشانی پیدا می کنید. مواد را با فرچه به فاصله 2 یا 3 سانت به ریشه مانده روی ساقه موها بزنید و با انگشت از بالا و پایین و حالت رفت و برگشت و به حالت اتو کشی، مواد را بخوبی وارد ساختمان موها کنید. وقتی موها حالت وز و خشک گرفته، استفاده از نرم کننده ها تاثیر زیادی ندارد. مهم نیست موهای شما چقدر فر و وز باشد کراتینه کردن مو تاثیر فوق العاده خود را روی موهای شما می گذارد. برای اینکه کراتین مو مردانه دوام و ماندگاری بیشتری پیدا کند ، لازم است بعد از کراتین کردن مو به چند نکته مهم در رابطه با مراقبت از موها توجه داشته باشید .