کراتینه مو چیست؟

ماندگاری کراتین مو حدود ۴ تا ۶ ماه می باشد و این زمان کاملا به نوع مراقبت شما از موهایتان بستگی دارد و اگر از ماسک و شامپوی مخصوص (شامپو ی بدون سولفات) استفاده نکنید دوام کار پایین تر می آید . به کسانی که موهایشان را رنگ کردهاند اغلب توصیه میشود از شامپو و نرمکننده بدون سولفات استفاده کنند. بعضی افرادی که موهای فر یا وز دارند بعد از استفاده از کراتین مو احساس می کنند که موهایشان کم پشت تر نسبت به حالت قبل شده است. کراتین، سلولهای همپوشانی ایجاد میکند که به معنی موهای قابلکنترلتر و وز شدن کمتر موها است. اگر دائم مشغول حرارتدادن موهایتان با سشوار یا اتو هستید، متوجه خواهید شد که بعد از کراتینهکردن، موها سریعتر خشک میشوند. استفاده از برندهای ناشناخته و ارزانقیمت، نهتنها معمولاً نتیجهبخش نیست، بلکه عوارضی جدی را متوجه سلامت موهایتان میکند. اگر موهای شما وز یا فر است بهتر است با استفاده از کراتینه، وز و فر موهایتان را بگیرید و به موهایتان فرم و حالت بی نظیری ببخشید. اما بهتر است برای احتیاط بیشتر، از مراقبت های قبل و بعد از کراتینه غافل نشویم. اسپری ترمیم کننده را قبل از مصرف تکان داده و بعد از فرم دهی مناسب از فاصله 20 سانتی متری به آرامی و به صورت یکنواخت بر روی مو اسپری کنید.

این اسپری ترمیم کننده برای استفاده شخصی و مصرف خانگی، آرایشگاههای مردانه و زنانه استفاده میشود. کراتین موها در آرایشگاه از متدهای متدوال صاف کردن مو و باعث برطرف کردن وزی موها میشود در حالیکه مواد شیمیایی مضری برای انجام آن به کار می رود، همانند : فرمالدئید که یک ماده سرطان زا است و تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. در نتیجه انتخاب اسپریهای مو کاسپین که هیچ گونه مواد مضری در ترکیبات خود ندارد، هم آسانتر است هم بی ضررتر. کراتینه مو را برای صاف و براق کردن مو انجام می دهند، این یک نوع روش سریع برای صاف و لخت شدن مو های زبر و موج دار یا فر است. افزودن دو قاشق پودر دارچین و یک قاشق غذاخوری آبلیمو به مخلوط نیز، اثربخشی آن را بیشتر میکند. شما میتوانید یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را در کف دستانتان گرم کنید. به عنوان مثال، یک مطالعه در سال 2014 بر روی کراتین های عرضه شده در آفریقای جنوبی نشان داد که 6 محصول از 7 محصول حاوی 0.96 درصد تا 1.4 درصد سطح فرمالدئید یعنی پنج برابر بیشتر از سطح ایمن توصیه شده، هستند.

در صورت رعایت کردن مراقبت های بعد از انجام کراتین ، قطعا اثر کراتین مو شما تا یک سال ماندگار خواهد بود. را انجام دهد. تراکم موها کاملا بستگی به خود و نیاز فرد داردبه سایر روشهای کاشت شرایط نگهداری موها به این صورت است که در هر 15 روز یکبار معمولا نیاز به ترمیم مجدد بسیار آسان داشته وعمر مفید ان را میتوان 2 الی 3 سال تخمین زد. کراتین در اصل یک نوع فیبر پروتئینی بسیار قوی می باشد که در پوست، مو، ناخن و دندان ها وجود دارد،درست است که کراتین یک پروتئین سخت و قابل انعطاف می باشد اما روزانه تعداد میلیونی از سلول های کراتین تحت فشارهای عصبی، روانی، محیطی، رژیم های مختلف، افزایش سن، انجام رنگ، فر و مش مداوم دچار آسیب شده و از بین می روند. البته که تأثیر کراتینه مو بستگی بسیار زیادی به میزان سالم بودن موها، ضخامت طبیعی موها و نوع کراتینهی مویی دارد که استفاده میکنید. کراتین پروتئین اصلی موجود در موها است که باعث درخشندگی و صاف شدن موها می شود و اگر شما موهای وز و یا فر دارید کراتین موجود در موهایتان به میزان کافی نیست بنابراین عدم وجود کراتین کافی باعث وز شدن موها می شود.

اگر شما تمایل دارید از کراتین به عنوان روش ترمیمی برای احیاء کردن موهایتان استفاده کنید بهتر است در این مرحله موها را به صورت کامل خشک کنید و اگر به دنبال کراتینه موها به صورت برزیلی هستید اجازه دهید موهایتان مقداری نم داشته باشد و موهایتان را در حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد خشک کنید. توجه داشته باشید که بعد از کراتینه کردن نمی توانید موهایتان را تا سه روز بشویید بنابراین بهتر است در این مرحله از آموزش کراتینه کردن مو تا جایی که امکان دارد موهایتان را به خوبی بشویید. شما می توانید برای خرید شامپوهای ضد ریزش مو و بهترین پکیج های ضد ریزش مو به داروخانه آنلاین مهتاطب مراجعه کنید. فروشگاه زلفان یکی از معتبرترین فروشگاه های فروش کراتین و بوتاکس و محصولات مراقبتی پس از آن میباشد که حتما به شما در خرید کراتین مو اصل کمک خواهد کرد . شایان ذکر است که تمامی محصولاتی که در داروخانه اینترنتی مهتاطب به فروش میرسند، از وزارت بهداشت و سایر موسسات مربوطه مجوزهای لازم را دارند. همچنین باید بدانید که در ماده ی مورد استفاده برای کراتین موقت و دائمی، عامل فرمالدهید که یک عامل شیمیایی خطرناک به حساب می آید، استفاده شده است و قرار گرفتن در معرض آن، به مرور، عوارضی را برای شما ایجاد خواهد کرد.