کراتینه مو چیست؟

اما در کنار مزایای کراتینه کردن مو باید به این نکته هم اشاره کرد که با چند بار شستن موها و نهایتاً یک هفته بعد از کراتینه کردن نتایج چندان امیدوار کننده ای به دست نخواهید آورد. 13. با تغییر آب و هوا دیگر موهای مجعد نخواهید داشت. به جای تغییر دادن ساختار شیمیایی مو، در روش کراتینه، منافذ با پروتئینها پر میشود در نتیجه باعث نرمی و درخشان شدن بیشتر مو میشود. حالا که با مزایای کراتینه مو کاملا آشنا شدید، به سراغ پاسخ دادن به اصلی ترین سوال این مطلب می رویم، آیا کراتینه کردن مو ضرر دارد؟ اما در زمینه کراتینه کردن موها سوالاتی مطرح می شود که در این مقاله درصدد هستیم به پرتکرار ترین و مهم ترین آنها پاسخ دهیم. استفاده از کراتینه مو در این افراد، مشکل را به طور کامل حل میکند. چون با استفاده مداوم از این محصولات شیمیایی، به جای سود بردن از مزایای کراتینه کردن مو، اثرات تخریبی جبران ناپذیری به موهایتان می زنید و موی شما به شدت آسیب می بیند. مانند هر روش دیگری باید در کنار مزایای کراتینه کردن مو به عوارض آن هم اشاره کرد. اگر دچار از بیماری پسوریازیس، درماتیت یا هر گونه بیماری پوستی دیگری هستید، لازم است که قبل از انجام کراتین به متخصص پوست مراجعه کنید.

در صورت داشتن سابقه آلرژِ قبل از انجام کراتینه کردن مو حتما با یک پزشک متخصص پوست مشورت کنید! عوارض جانبی ناشی از کراتینه کردن مو غالبا شدید است و باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید. باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید در انتخاب این روش کمی تامل کنید. استفاده از این سری محصولات برای مو مسئله جدیدی نیست و از دیرباز در بین عموم مردم رواج داشته است. توصیه می کنیم حتماً از مواد کراتین مرغوب، اصل و مناست استفاده کنید؛ چراکه با وجود نتیجه عالی کراتینه کردن مو، اگر کراتین مو به درستی انجام نگیرد یا با مواد نامناسب صورت گیرد، می تواند به ریزش مو و آسیب جدی به مو منجر شود. براساس منابع علمی، ترکیبات شیمیایی موجود در محلولهای کراتینه مو، مولکولهای هیدرولیز شده کراتین هستند. یک دلیل خشکی مو و پوست سر نفوذ مواد شیمیایی به آنهاست که باعث پوسته پوسته شدن کف سر هم میشود.

یک راهحل برای رفع خشکی موها چند روز بعد از کراتینه کردن استفاده از روغنهای طبیعی مثل روغن آرگان و زیتون برای درمان آنها است. شاید در روزهای نخست کراتینه کردن مو ظاهر زیبا، صاف و براق آن حسابی برایتان دلبری کند. البته محصولات حاوی کراتین نمی توانند به اندازه کراتین درمانی در سالن زیبایی، موها را صاف و لخت بکنند. بنابراین نمی توان تعداد دفعات ثابتی را تعیین کرد. در حقیقت انجام خدمات کراتینه مو را می توان به دو بخش تقسیم کرد ، بخش و خدمات حین اجرای کراتینه مو و بخش مراقبت های بعد از کراتینه مو ، که این مورد بسیار مهم شما را در طولانی کردن مدت زمان اثر کراتینه مو یاری می کند. از این رو انتخاب مواد کراتینه مناسب و انجام آن در خانه بدون حضور یک آرایشگر و کراتین کار ماهر ریسک بسیار بالایی دارد. سوال: در انتخاب کراتین مو به چه نکاتی دقت کنیم؟ جالب است بدانید در برخی موارد در صورت استفاده نکردن از مواد مرغوب و درست انجام ندادن این روش، مزایای کراتینه کردن مو به مضرات آن تبدیل می شود، اما چگونه؟ اما در برخی از موارد ممکن است باعث خشک شدن مو شده و پس از چندین شستشو باعث آسیب جدی مو می شود.

با این که برخی افراد معتقدند یکی از مزایای کراتینه کردن مو رفع مو خوره است، اما همانطور که گفتیم کراتینه کردن موها سبب خشکی و شکنندگی شدید موهای شما می شود و نتیجه خشکی چیزی نیست جز موخوره. یکی دیگر از مضرات کراتینه کردن موها چرب شدن مو به خاطر استفاده بیش از حد از سرم ها و مواد نرم کننده برای حفظ صافی موهاست، که سبب چرب شدن بیش از حد موها شده و باعث مشکلات پوست و مو و مواردی مثل شوره سر میشود. کراتینه احیا بسته به مراقبت های مو ماندگار می ماند و می تواند هر 6 تا 9 ماه بسته به رشد موها ماندگار بماند و اینطور نیست که مو بعد از یک مدت استفاده از کراتینه مو خشک شود، یا آسیب ببیند. بی شک یکی مزایای کراتینه کردن مو تقویت بافت مو و شادابی آن است. بعد از آغشته کردن مو، به مدت سه ساعت صبر کرده و آنگاه موهایتان را با آب گرم و شامپو بشویید.