کراتینه مو چیست؟

برای آماده کردن این ماسک یک موز، یک تخم مرغ؛ 2 قاشق غذاخوری شیر، 2 قاشق غذاخوری عسل و 1.5 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با مخلوطکن آنقدر ترکیب کنید تا کاملا یکدست شوند. فرمالدهید (فرمالین) نوعی ترکیب شیمیایی است که این روزها در اکثر محصولات آرایشی زیبایی مانند رنگ مو و لاک ها یافت میشود. این ماده پروتئینی که به عنوان زیبایی برای انسان مورد استفاده قرار میگیرد، از اعضای حیوانات ساخته شده است. برای اینکه بتوانید در خانه موهای خود را کراتینه کنید ، باید بدانید کراتینه کردن موها با سه ماده انجام می گیرد پس هنگام خرید, فروشنده باید هر سه ماده را تحویل شما دهد. پس اگر دنبال موهایی شلاقی هستید و میخواهید بدون داشتن قرنطینه موهای خود را صاف کنید، برزیل کاکائو مناسب شماست. میتواند موهای فر را صاف و نرم کرده و آنها را به مدت چند ماه براق و بدون پیچش نگه دارد. نحوه کار کراتینه مو به این صورت است که با خاصیت محافظتی که دارد کوتیکول مو را میپوشاند و از بروز موخوره جلوگیری میکند و به موهای شما ظاهری صاف و درخشنده میبخشد.

این روز ها زیبایی مو ها با صاف و درخشنده بودن آن ها شناخته می شود. در برخی افراد همان طور که انتظار دارند ماه ها موهایشان لخت و صاف باقی می مانند ولی برخی از افراد نیز پس از گذشت چند هفته از کراتینه موها به حالت قبل باز می گردد. برخی از مواد ۵۰ درصد صافی و ۵۰ درصد احیاء دارند، برخی ۸۰ درصد احیاء و ۲۰ درصد صافی دارند و برخی نیز ۶۰ درصد احیاء و ۴۰ درصد صاف کننده می باشند. آقایان بهتر است کراتینه کردن موی خود را به آرایشگر ماهر بسپارند تا نتیجه بهتری از کار خود بگیرند. موی سر در صورت سالم و شاداب بودن یکی از المان های زیبایی در افراد شناخته می شود. به طور کلی می توان عنوان کرد هر فرد با اولین استفاده از کراتین می تواند تا ۲۸ درصد موها را احیا کرده و سبب بازگرداندن رطوبت به موها شود و با تکرار این کار می توان تا ۴۰ درصد موها را احیا کرد.

در این روش باعث می شود که مواد کراتینه بر روی موها قرار گرفته و به وسیله یک برس و سشوار موها را خشک می کنند و در انتها موها را با استفاده از اتو صاف می کنند که این مراحل حدودا یک ساعت زمان می برد. چرا که با داشتن موی صاف و سالم که می توان آن را به راحتی حالت داد ، مطمئناً می توانند توجه هر زنی را به خود جلب کنند ! در واقع یک موی شاداب و براق و لخت سرشار از کراتین است که با سشوار کشی زیاد و اتوکشی نامناسب و رنگ موهای فوق العاده قوی شیمیایی این کراتین در موهای طبیعی به نیستی و نابودی می رسند که به این حالت موهای آسیب دیده گفته می شود. این نوع کراتینه تنها برای موهایی استفاده می شود که هیچ گونه آسیبی ندیده باشد و هدف اصلی از استفاده از این مواد صاف کردن مو می باشد و در صورتی که برای موهای بسیار آسیب دیده به کار برده شود می تواند باعث سوختن موها شود. کراتین صاف کننده فقط از فرمالدهید تشکیل شده و دارای احیاء بسیار کمی می باشد. مرکز کنترل بیماری (CDC) فرمالدهید را گازی بیرنگ و با بوی قوی توصیف میکند که معمولا برای ساخت مصالح ساختمانی و محصولات خانگی مانند چسب استفاده میشود.

اثر اول آن دائمی است و مو های ترمیم شده دوباره به حالت آسیب دیده باز نمی گردند ، اما خاصیت صاف کنندگی آن موقتی است و معمولا تا ۴ ماه دوام می آورد. قرارگرفتن در معرض آفتاب غالباً از موارد مراقبت از مو نادیده گرفته میشود، اما میتواند به تار موهای زیبایتان آسیب برساند. از جمله عواملی که باعث تغییر قیمت در کراتینه میشود، قد و بلندی موهای مشتری است. در ترکیبات این روش از فرمالدیٔید استفاده می شود و برای قرار دادن این کراتین بهتر است از یک متخصص کمک گرفته تا از آسیب رساندن به موها جلوگیری نمایید. عوامل زیادی بر روی این تفاوت هزینه تاثیر میگذارد، اما میتوان گفت آرایشگاههایی که در بالای شهر هستند به دلایل متفاوتی هزینههای بالایی را نیز دارند. سرکه سیب تاثیر شگفت آوری در صاف، نرم و یکدست شدن موها دارد، به همین خاطر است که در میان روش های کراتینه مو خانگی جزو بهترین روش کراتینه مو در خانه محسوب می شود. در واقع درمان مو با کراتین تمام مشکلات مو را برطرف کرده و تاثیر خیلی خوبی در ترمیم و بازسازی موها خواهد داشت .