کراتینه مو چیست؟

2. موهایتان را به طور کامل خشک نکنید. از هیچ ماده دیگری مثل سرم مو و تافت به موهایتان نزنید. ابتدا موهای شما را شستشو میدهند و بعد از آن سرم کراتینه را به هر دسته نازک و کوچک از موهایتان میزنند، سپس با کمک گرما دادن به موها باعث فعال شدن مرحله درمانی کراتینه مو میشوند و این روند باعث صافی مو میشود بعد از اینکه موهای شما صاف، نرم و لخت شد دوباره موهای شما را شسته، خشک میکنند و بعد از آن میتوان گفت روند کراتینه کردن موها به اتمام رسیده است. در واقع هر چه دسته موها بیشتر باشند، کیفیت کراتینه بالاتر می رود. صافی ناشی از کراتین به دلیل وجود آب و چربی جذب شده می باشد و به مرور زمان این آب و چربی در پیگمنت ها تحلیل رفته و کراتین بعد از 4 ماه کم شده و موها آرام آرام به حالت قبلی باز می گردد حال اگر کراتین از نوع عالی با شد موها بعد از شش ماه از موهای اولیه بهتر است ولی اگر متخصص, مواد, یا اتو درجه عالی نباشد بعد از 6 ماه مو ها از حالت اول خود آسیب دیده تر و وزتر می شود ولی صافی ناشی از صافی ژاپن داخل پیگمنت ها مانده و اصلا تحلیل نمی رود و فقط مو های رشد کرده نیاز به همین عمل دارند و همیشه موها به صورت صاف و حریری می مانند صافی ناشی از کراتین 6 ماهه است(موقت) ولی صافی ژاپنی ماندگاری دائم دارد.

چون همانطور که حتما در کامنتها دیدید و از اطرافیان خودتون شنیدید، دوستان تجربیات ناخوشایند و ناموفق زیادی دارند که در بهترین حالت، موهاشون بعد از چند بار شستشو به حالت اول برگشته و در اکثر موارد موهاشون دچار سوختگی شده و نوع سوختگی ناشی از مواد کراتینه مثل سوختگی با مواد دکلره است و چه بسا بدتر که متاسفانه تنها راه علاج ان قیچی هست. اگر موهای شما وز هستند، با یکبار کراتینه صاف نمیشوند و پس از گذشت مدت کمی به حالت اول ابز میگردند. کراتینه مو مانند سایر روش های درمانی برای مو، انواع مختلفی دارد. ممکن است به نظر برسد که کراتینه کردن مو در خانه و یا کلیه درمانهای دیگر، ایمن است؛ اما موادی که میخواهید برای کراتینه کردن استفاده کنید را چک کنید و روش استفاده از آن ها را به دقت مطالعه کنید. پر واضح است که در این متد کراتینه کردن مو با توجه به اینکه دو روش مورد استفاده قرار میگیرند، مدت زمان بیشتری لازم دارد و وقت بیشتری میگیرد.

همین امر موجب شده بسیاری از افراد از روش های درمانی برای رفع آسیب و وز بودن مو استفاده کنند تا موهایی صاف، درخشان و خوش حالت داشته باشند. اگرچه میزان فرمالدهید موجود در کراتین مو کم است، اما با وجود این، توصیه می کنیم از مواد بدون فرمالدهید استفاده نمایید. لایه های مو را نازک و کم انتخاب نماییید و کراتین بزنید. برای کراتینه کردن مو، اولین قدم انتخاب یک برند معتبر و مناسب است که تاثیر به سزایی در نتیجه کار شما خواهد داشت. ولی موضوع اینجاست که موهای کراتینه شده چون آبرسانی شده اند سنگین میشن و موهای تازه رشد کرده رو به سمت پایین میکشن و تا مدتها رشد ریشه اذیتی برای شما نخواهد داشت. ولی اگر خلاف شرایط فوق باشد و مو خیلی آسیب ندیده باشد و خشک و بی آب هم نشده باشد و دچار سوختگی نیز نشده باشد می توانیم رنگ مو را اول انجام دهیم و بعد از کراتین احیا کننده استفاده کنیم. با استفاده از کراتین؛ مو براق و شفاف می گردد و این موضوع اهمیت زیادی برای کسانی دارد که به زیبایی خود اهمیت می دهند. همچنین لازم است بدانید که کراتینه کردن مو با مواد شیمیایی، ماندگاری موقت اما طولانی مدتی در حد 2 تا 3 ماه دارد و پس از آن نیازمند شارژ و تمدید دوباره است.

شما می توانید با خیال آسوده از این سایت که دارای نماد اعتماد و درگاه پرداخت امن هست، خرید نمایید. اگر از شامپوی بعد از کراتینه چیزی باقی ماند می توانید در حمام های بعدی از آن استفاده کنید. بافت موی سر در اثر استفاده از کراتین ممکن است آسیب ببیند. استفاده از کلاه نایلونی و قرار دادن موها در داخل آن موردی است که سبب اثر بخشیدن محلول بر موی شما خواهد شد. برخی افراد دچار اشتباه هستند و فکر می کنند که موهای کراتین شده باید بعد از حمام و بدون اینکه خشک شوند به صورت صاف در بیایند، که در جواب باید گفت خیس نگه داشتن موها علاوه بر اینکه باعث پوسیدگی موها می شود دوام و کیفیت کراتینه موها را نیز پایین می اورد، پس باید بعد از هربار حمام رفتن موها را توسط باد ملایم سشوار و با استفاده از برس کشی خشک نمایید. بعد از هر بار که مو را میشویید و دوش میگیرید موهای خود را با سشوار خشک کنید.