کراتینه مو چیست؟

به طور حتم این روش زیبایی بدون عوارض نیست، اما زمانی که عوارض کراتینه مو و فواید کراتینه مو را کنار یکدیگر میگذاریم، کراتینه مو زنانه انتخاب میشود. زیرا کراتین کردن مو با اتوکشی انجام می شود و افراد نابلد امکان دارد موهایتان را بسوزانند. البته این روش تاثیری در افزایش حجم موها نداشته و در صورت انجام آن موهایتان در حجم سابق خود باقی می ماند. در کراتینه کردن مو به روش طبیعی مواد غذایی مانند پروتئین ،ویتامین ، آهن، مس ، منیزیم ، سلنیوم بسیار مفید است و شما می توانید در خانه ماسک های طبیعی درست کنید و مو های خشک و آسیب دیده خود را تامین کنید. کراتینه مو یک کار کاملا تخصصی است و در قبل، هنگام و بعد از کراتین کردن مو باید اطلاعات و نکاتی به فرد متقاضی داده شود تا بتواند بهترین نتیجه را گرفته و همچنین به موهایش آسیب نرساند. این تجربه از فردی به فرد دیگر متفاوت است و این دلیل بر بهتر یا بدتر بودن هیچ برندی نمی شود.

به طور کلی می توان عنوان کرد هر فرد با اولین استفاده از کراتین می تواند تا ۲۸ درصد موها را احیا کرده و سبب بازگرداندن رطوبت به موها شود و با تکرار این کار می توان تا ۴۰ درصد موها را احیا کرد. استفاده از این روش کراتین ها سبب ترمیم موهای آسیب دیده و کراتین های از دست رفته شده و موها را تقویت می کند. همچنین اگر می خواهید، این روش کراتینه مو خانگی بیشترین بازدهی را در صاف کردن موهایتان داشته باشد، باید از آن هر هفته به صورت مرتب استفاده نمایید. یا منظور و هدف اصلی شما از کراتین مو بیشتر ترمیم مو های آسیب دیده است؟ به تازگی سازمان غذا دارو آمریکا (FDA) مقادیری را برای داشتن فرمالین در انواع محصولات آرایشی مجاز دانسته است. شاید بعضی از محصولات موجود در بازار را بدون فرمالین (free formalin) اسم گذاری کنند، که این عبارت به معنی کم بودن درصد وجود فرمالین از درصد مجاز (FDA) است.

جمع شدگی نوک موی دارای دکلره در تصویر زیر کاملا مشهود است. محصولات صافی مو و کراتین نیز همگی، دارای مقادیری قابل توجه از فرمالدهید میباشند. زیرا محصولات کراتین مو با درصد های مختلف صافی و ترمیم مو در بازار موجود هستند. با توجه به همه بررسی های انجام شده در این مقاله، برند گلوبال و کادیو به عنوان بهترین مارک مواد کراتینه موجود در بازار انتخاب میشوند. محصولات کراتینه در عملکرد و فرمولاسیون با یکدیگر متفاوت اند . اگر موهای شما فر زیادی دارد (سیم تلفنی) پیشنهاد ما استفاده از مواد کادیو و اگر موهای آسیب دیده با فر کمتری دارید و هزینه برایتان اولویت دارد مواد گلوبال میتواند کمک بیشتری به احیا و صافی موهایتان کند. این نوع کراتینه وز و فر موها را از بین برده و موهای صاف و براق به شما می بخشد. سپس موها کاملا خشک می شوند و کار مواد گذاری روی موها آغاز می شود .

شاید این کار امکان پذیر باشد اما ماندگاری کراتین کمتر شده و ممکن است به موها آسیب وارد شود. کراتین موجود در مواد کراتینه که امروزه در سالن های زیبایی استفاده می شود ممکن است از پشم ، پر یا شاخ حیوانات گرفته شده باشد . نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که باعث صاف شدن موها می شود. مساله مهم بعدی این است که شما باید در انتخاب محصول دقت نمایید و از اصل و اورجینال بودن آن خاطر جمع باشید چراکه استفاده از محصولات تقلبی مخصوصا در این زمینه عواقب جبران ناپذیری برای موها دارد مانند ریزش مو و یا قطع شدن مو ها از ساقه و… نوع مواد مصرفی به موهای شخص بستگی داشته و با توجه به نیاز مو و درصد مورد نیاز برای احیاء و یا صافی مو تعیین می شوند. زیرا مو دفرمه و دچار جمع شدگی می شود. با کراتینه کردن موها ديگر نیازی به استفاده از محصولاتی مانند موس و اسپری مو نیست. از این رو در انتهای هر بخش تصویری از نمونه موی کراتینه شده با مواد نام برده را میتوانید ببینید.