کراتینه مو چیست؟

سپس، موها را به لایه های نازک تقسیم بندی کرده و با استفاده از اتو مو، آن ها را کاملا صاف می کنیم. استفاده نمودن از این روش صاف کردن موها با هیچ گونه عوارض جانبی همراه نمی باشد. نحوه شستشو، خشک کردن و استفاده از اتو مو بسیار حائز اهمیت است. مو یکی از عناصر بسیار موثر در زیبایی چهره و افزایش اعتماد به نفس افراد است. خانمها و آقایان زیادی هر روزه برای کراتین به سالن های آرایشی مراجعه می کنند و موهای خود که فر و وز است را با استفاده از کراتین صافی مو، به موهای صاف و لخت تبدیل می کنند. علاوه بر این، از آنجایی که موها در روش ژاپنی بسیار لخت شلاقی می شوند، زمانی که چند سانت از ریشه رشد کنند تفاوت بسیار فاحش با قسمت ساقه خواهند داشت. در ادامه این مطلب، هر آنچه را که برای محافظت از کراتین مو باید انجام دهید را به شما خواهیم گفت. 2. در ادامه باید موها را خشک کرد. توجه داشته باشید که شما علاوه بر آنکه باید هزینه ی به نسبت بالایی را در ابتدا بپردازید، پس از کراتینه نیز باید شامپوهای مخصوص و ماسک مو مخصوص را تهیه کنید تا کراتینه ی مو شما برای مدت طولانی تر باقی بماند.

کراتینه مو روشی است که برای انواع مو مورد استفاده قرار میگیرد و محدودیت ندارد. حال اگر می خواهید از عوارض کراتینه مو در امان بمانید بهتر است، خودتان برای انواع ماسک کراتین مو خانگی دست به کار شوید و با مواد طبیعی و بدون پرداخت هزینه های هنگفت موهای خود را صاف و لخت کنید. باید توجه داشته باشید که اگر کراتین سالنی تا چند ماه روی موهای شما ماندگاری داشته باشد، کراتین خانگی تا چند هفته ماندگاری خواهد داشت. پس از این که موادگذاری انجام شد، نیم ساعت مدت زمان مکث نیاز است تا فرآیند نفوذ به داخل فولیکول های مو صورت بگیرد. ابتدا باید محصولات مورد نیاز را تهیه نمایید. بعد از سپری شدن زمان مورد نیاز نوبت به اتوکشی موها میرسد. آیا استفاده از کراتین ضرر دارد؟ آیا می توان کراتین را روی موهای رنگ شده استفاده کرد؟ آیا می توان کراتین را در خانه انجام داد؟ اما به طور کلی می توان گفت که حدود 4 ساعت یا بیشتر به طول می انجامد. توصیه ما به شما این است که جهت ماندگاری بیشتر کراتین، موهای خود را دو بار در هفته شستشو دهید.

و شما بار دیگر با مو هایی بدتر از قبل مواجه شوید؛ چرا باید این کار انجام شود؟ باید بهترین مواد را تهیه نمایید. شما میتوانید ماسک موهای کراتینه تهیه کنید و موهای خود را با آن تغذیه کنید. سپس با توجه به روش مورد نظر، کراتین را روی موهای مرطوب یا موهای کاملا خشک شده قرار می دهد. موهای خود را پشت گوش نیندازید و به طور کلی اجازه دهید موها حالت آزادانه و کاملا باز داشته باشد. درمان موهای آسیب دیده به روش کراتین، کاملا موقتی بوده و پس از گذشت چند ماه از بین می رود. بعد از درمان با کراتین میتوانید با موهای وزشده خداحافظی کنید. برخی از مواد کراتین از قابلیت درمان موهای آسیب دیده برخوردارند؛ اما در حقیقت این گونه نیست. در روش صافی مو ژاپنی، پیوندهای مو به وسیله تیو گلیکول آمونیوم و هیدروکسید سدیم می شکنند و موها آسیب بیشتری را خواهند دید. کراتین با استفاده از ماده اصلی هیدروکسید سدیم، لیتیوم هیدروکسید، هیدروکسید پتاسیم یا هیدروکسید گوانیدین، پیوند موها را شکسته و آن ها را بازسازی می کند تا دوباره سلامتی و شادابی خود را به دست بیاورند.

با استفاده از شامپوی موجود روی پک کراتین، موهای خود را به خوبی بشویید و با توجه به مدت زمانی که در دستورالعمل خود ماده کراتین ذکر شده، اجازه دهید شامپو روی موهایتان بماند و سپس موهای خود را به خوبی آبکشی کنید. به طور کلی کراتین حاوی پروتئین های ضروری مو می باشد که به تغذیه موها کمک می نماید و موجب می شود تا موها سالم تر به نظر برسند. اما توصیه میکنیم برای کراتینه کردن موهای خود از مواد ارزان قیمت استفاده نکنید چرا که شما در نظر دارید با کراتینه کردن موهای خود زیبایی و درخشندگی را به موهایتان را برگردانید، اما اگر از مادههای بی کیفیت و ارزان استفاده کنید ممکن است حتی به موهای خود آسیب بزنید و عوارض جانبی مختلفی هم برای موهایتان داشته باشد. از نظر فنی بله می توانید کراتین را در خانه انجام دهید. بوتاکس مو یک روش صافی دائم و درمانی است که به منظور از بین بردن خشکی و شکستگی های مو انجام می شود. حال اگر شامپویی یافتیم که بجز سولفات فاقد پارابن هم باشد که دیگر چه بهتر! پس از کراتین کردن موهای رنگ شده باید از شامپو، نرم کننده و ماسک مو بدون سولفات استفاده کنید.