کراتینه مو چیست و چطور موهایی زیبا و سالم برایتان میسازد؟

شما با انواع ماسک های مو نیز به صورت موقتی و خیلی کوتاه می توانید موهایتان را صاف و ترمیم کنید. شانه کردن موها به صورت هر چند دقیقه یکبار سبب میشود موها صاف شوند. هر ده دقیقه موهایتان را شانه بزنید. بعد از اینکه تمامی ژلاتین را روی موهای خود استفاده کردید، کلاه رنگ را بر سر خود بکشید و اجازه دهید بیست دقیقه روی موهایتان باقی بماند و سپس آبکشی کنید. در رابطه با این موضوع نمی توان قیمت دقیق و کاملی داد، چرا که امروزه با توجه به افزایش قیمت در تمامی بخش ها، شاهد جا به جایی قیمت در بسیاری از مسائل هستیم. در نهایت اگر این دو عامل در حالت ایده آل خود قرار داشته باشند، دوام کراتین مو به مراقبت های بعد از کراتین بستگی دارد. اگر می خواهید درباره کراتین مو (کراتینه کردن مو) بیشتر بدانید، با مراحل آموزش گام به گام کراتین مو در منزل آشنا شوید، با سین دخت همراه باشید تا اطلاعاتی جامع در مورد کراتین مو در اختیار شما همراهان همیشگی سین دخت قرار دهیم. صاف کردن مو است که اتفاقاً با استفاده از مواد شیمیایی انجام می شود.

البته اگر شما خیلی شیفته موهای صاف هستید نهایتا با قبول عواقب آن میتوانید تا سه بار هم استفاده کنید. اگر عمل کراتینه مو توسط متخصص صورت نگیرد ممکن است، حتی اگر تمام نکات خرید کراتین مو را هم در نظر گرفته باشید، باعث ایجاد سوختگی پوست سر و یا مو شود. از آنجا که در زمان قاعدگی هورمونها تغییر میکنند، پوست بدن حساس تر از گذشته عمل میکند. محلول کراتینه را به فاصله یک سانتی متری و نیمی از ریشه موها به کل موها بمالید. پس از خشک شدن موها با یک اتوی مو با دمای ۴۰۰ الی ۴۵۰ درجه فارنهایت شروع به صاف کردن مو کنید. رنگ کردن مو شادابی را از موهایتان گرفته و ظاهری کدر به موهایتان می دهد. اما در ایران، متأسفانه در بسیاری از موارد، تکنیک کراتینه کردن مو توسط افراد نا آشنا و بی تجربه انجام می شود. سعی کنید کراتین را به طور طبیعی و از غذاهایی همچون گوشت قرمز و ماهی سالمون تامین کنید. بعضی افراد به طور طبیعی دارای موهایی فر و زبر و مجعد هستند. از این کراتین زمانی استفاده می شود که می خواهند وز بودن موها را از بین ببرند، اما فر بودن موها را حفظ نمایند.

این روزها افراد بسیاری برای از بینبردن فر و وز موهایشان، از روش های صافی دائم مانند ریباندینگ و یا صافی نیمه دائم مانند کراتینه مو یا بوتاکس مو استفاده می کنند. توجه داشته باشید برای کراتین موقت و دائمی موی خود، به یک سالن معتبر و شناخته شده مراجعه کنید تا از مواد با کیفیت و مناسبی استفاده کنند، چرا که اگر چنین اتفاقی نیفتد، برای موهای شما مشکلات بسیاری پیش خواهد آمد. از لوازم گرمایی استفاده نکنید. همچنین در این مدت ورزش کردن، زدن موها پشت گوش، بستن آن با سنجاق و کلیپس، دم اسبی کردن موها و استفاده از هدبند ممنوع است. برای اینکه به موهای خود حالت بدهید لازم نیست حرارت وسیلههای مربوطه مثلا اتو مو را بیشتر کنید یا از محصولات مختلف استفاده کنید. اگر شما هم به فکر استفاده از محصولات کراتینه، ولی فاقد فرمادهید، افتاده اید باید بگوییم چنین محصولاتی وجود دارند. درصورتی که موهای شما به دلیل استفاده مداوم از مواد شیمیایی همانند رنگ و دکلره رطوبت خود را از دست داده باشد و دچار خشکی و شکنندگی شده باشد، با روش کراتین احیا می توانید موهای خود را ترمیم و بازسازی کنید.

این نکته حائز اهمیت است که برای رنگ انتخابی خود در نظر گرفته شود. بعضی از این مواد برای صافی مو هستند و برخی دیگر فقط کار احیاء را انجام می دهند. با آموزش و یادگیری طرز کراتینه کردن مو در آموزشگاه آرایشگری مردانه می توانید این تکنیک صافی مو را یاد بگیرید. کراتینه کردن معمولا عملی پرهزینه و دارای عوارضی نیز میباشد. موها معمولا نباید شسته شوند. بهتر است به موها مکث داده شود. فرمالدهید مولکول های کراتین را کنار یکدیگر قرار داده و به صورت عرضی و cross-link به یکدیگرپیوند می دهد. کراتین مایع با مقادیر مختلفی فرمالدهید مخلوط شده، روی مو قرار گرفته و با حرارت ناشی از اتوهای مو تثبیت می شود. کراتینه کردن مو روشی است که در آن یک آرایشگر آموزش دیده، سطح مو را با لایه ای از کراتین مایع به همراه محلول حاوی فرمالدهید می پوشاند و سپس مو را با اتو حرارت می دهد تا کراتین روی مو تثبیت شود. قیمت پایین، شاید عاملی وسوسهانگیز در خرید کراتین مو باشد، اما خریدی که صرفاً بر مبنای قیمت انجام شود، نمیتواند به رضایت شما از مصرف آن محصول منجر شود. افرادی که داروهای غدد، کورتون و یا قرص اعصاب مصرف میکنند به این دلیل که این قبیل داروها بر روی خون اثر گذاشته و عملکرد کراتین را مختل میکند ممکن است کراتین تراپی برای این افراد جوابگو نباشد.