کراتینه مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

با این حال ممکن است این مواد تاثیری یکسان بر روی همه موها نگذارد و پس از آن با موهای کاملا صاف مواجه نشوید. حتی در سالنهایی که در حال انجام کراتینه هستند نباید مادران باردار حضور داشته باشند. شما با این کار جان تازه ای به موهای خود می بخشید و در عین حال به مدت ۶ ماه موهای صاف را تجربه خواهید کرد. بله؛ با مصرف غذاهایی مثل ژلاتین و مرطوب نگاه داشتن مو و ناخن، کراتین می تواند تا اندازه ای به رشد خود ادامه دهد. درمان کراتینه برای صاف کردن کوتیکول مو استفاده می شود که در نتیجه به رشته موها جلوه ای براق می بخشد. حداقل چند ماهی خیال تان بابت سشوار کشیدن و حالت دادن به موها راحت می شود. بعلاوه غیر از ریزش مو، نازک شدن مو هم طی چند هفته پس از کراتینه مو دیده شده است. در حالی که در کراتینه مو بهجای تغییر ترکیب شیمیایی موها، قسمتهای پرمنفذ مو را با پروتئین پر میکنند تا موها صافتر به نظر برسند. ممکن است موها بلافاصله پس از کراتینه کردن ، براق و درخشنده شوند ولی این اتفاق دوام زیادی ندارد و ۳-۲ هفته پس از کراتینه کردن، قوام و بافت مو تغییر خواهد کرد.

کراتینه مو چگونه انجام میشود؟ برخی از انواع کراتینه مو در زمان حرارتدیدن فرمالدهید آزاد میکنند. این سیستم نتایج خارق العاده ای را به ارمغان می آورد و باعث صافی و از بین بردن موخوره ها می شود، کراتین مو لونیکس شکستگی ها و آسیب های مو را کاهش داده و تارهای مو را به صورت کامل احیاء میکند. این عمل توسط قرار دادن مواد موردنظر بر روی مو و تکنیک خاص برای هر فرد انجام می گیرد. اگر موهایی وز دارید و دوست دارید همیشه مرتب باشید، کراتینه مو همان چیزی است که نیاز دارید. از انواع شامپوهای کراتینه گرفته تا ماسک مو و سرم موی کراتین که به عنوان مکمل برای محافظت از موهای دمیج و رنگ شده، استفاده می شوند. فرمالدئید، یک ماده سرطانزاست که تقریبا در اغلب محصولات کراتینه مو یافت می شود. داروخانه آنلاین با فراهم سازی بستر امن اینترنتی این امکان را فراهم ساخته است تا تنها با یک کلیک از منزل و یا محل کار محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و در کمترین زمان ممکن محصول را درب منزل تحویل بگیرید.

با انجام این کار، موهای شما سالمتر و براقتر به نظر خواهند رسید. این کار می تواند توسط برس های رنگ انجام گیرد. دو نوع کراتین مو وجود دارد : نوع اول کراتین احیا کننده ، نوع دوم کراتین برزیلی که همان کراتین صافی است دقت کنید که اگر نمی خواهید موهایتان حالت فر و مجعد خود را از دست بدهد و فقط می خواهید آسیب دیدگی های موهایتان را درمان کنید از کراتین احیا کننده مو استفاده کنید و اگر موهایتان را حتی رنگ هم نکرده اید و فقط با وزی و فر بودن آن مشکل دارید از کراتین برزیلی با کراتین صافی استفاده کنید. اما این بدین معنی نیست که فقط کسانی که موهای فر و خشک دارند میتوانند از این روش استفاده کنند؛ افراد با انواع مو، حتی کسانی که موهای معمولی، رنگ شده و حالت دار هم دارند میتوانند موهایشان را کراتینه کنند. کراتینه مو نیز مانند سایر کار هایی که روی مو انجام می شود ممکن است سبب بروز آلرژی شود و علائمی مانند خارش و دانه های قرمز رنگ دارد پس قبل از انجام کراتینه حتما باید با یک پزشک مشورت کنید و در برخی از افراد ریزش مو نیز مشاهده می شود و اگر مواد کراتینه مواد با کیفیت و مرغوب نباشند ممکن است این عواقب را به دنبال داشته باشد و با حتی به موها یتان حالت وزی و خشکی بدهد اما بعضی از افراد هستند که با این عواقب این کار را انجام می دهند زیرا از مو های فر و پف دار خود خسته شده اند و همه ی این ها را به جان می خرند و خب حق هم دارند چون شست و شو و شاته کردن این موها واقعا سخت است.

سیستم نانو کراتین یک فناوری بیومیمتیک منحصر به فرد ایجاد کرده است که در آن کراتین را به اندازه ریز مولکولی تجزیه میکند و آن را قادر میسازد به ساقه مو نفوذ کند. بنابراین در خرید کراتین مو زنانه دقت داشته باشید. این علائم شامل خارش و دانه های قرمز رنگ است که علائم معمول آلرژی محسوب می شوند باید توجه داشته باشید اگر زمینه آلرژی دارید، در انتخاب این روش کمی تامل کنید. اگر شما فرد بارداری هستید، نباید برای کراتین مو به سالن ها آرایشی مراجعه کنید، چرا که موادی که برای این موضوع مورد استفاده قرار می گیرند، برای سلامت شما و فرزندتان خطر آفرین خواهند شد و امکان دارد نتایج قابل جبرانی را ایجاد کنند. کوتیکول اجازه میدهد رطوبت و سایر عوامل محیطی به داخل مو نفوذ کنند و ساقه مو را متورم و آن را ضخیم و وز میکند. در فرایند کراتینهدرمانی، کراتین به ساقه مو نفوذ میکند و روی کوتیکول را میپوشاند و آن را محکم میکند. اما استفاده از کراتینه مو برای این افراد باعث می شود موهای نرم و صاف داشته باشند و همین امر مدت زمان حمام رفتن را نیز کاهش می دهد. کراتینه مو عوارض و خطرات جدی دارد که یکی از بارزترین آن بعد از گذشت ۷۲ ساعت از انجام ان و شستشوی مو خود را نشان می دهد.