کراتینه مو چیست و چگونه انجام می شود ؟

اگر قصدتان کراتینه برای احیاء است بهتر از موها کاملا خشک شود، ولی اگر کراتینه برزیلی مد نظرتان است بهتر است مقداری نم روی موها باقی بماند. بعضی از این مواد برای صافی مو هستند و برخی دیگر فقط کار احیاء را انجام می دهند. نمونه هایی هم هستند که هر دو مورد را برای مو انجام می دهند. هنوز به درستی مشخص نیست که آیا درمان گاه به گاه با کراتین می تواند اثرات طولانی مدتی بر سلامتی فرد داشته باشد یا خیر، اما اگر حساس هستید یا آسم و آلرژی دارید، بهتر است از آن صرف نظر کنید. وقتی قرار است بعد از مدتی این زیبایی باعث کلی دردسر دیگر شود. فذمالدئید بسیار تهاجمی است و علاوه بر زیان برای مو زیانهای دیگری برای سلامت کلی بدن دارد. انجام کار کراتینه مو با مواد غیر اورجینال نتیجه مطلوبی را به موهایتان نخواهد داد. پس از اتمام اتو مو به هیچ عنوان موهایتان خیس نشود. کراتین کردن در عادت ماهانه میتواند مشکل زا باشد، بهتر است کراتین مو در زمان پریودی انجام نشود. سپس ماسک مو را به موهای خود بزنید و 15 دقیقه صبر کنید.

سپس موها کاملا خشک می شوند و کار مواد گذاری روی موها آغاز می شود . سپس عمل کراتینه را انجام دهید. در مرحله سشوار با توجه به حجم موهایتان، تقسیم بندی را انجام دهید. توجه داشته باشید مقدار حجم مویی که در اتو قرار می گیرد نباید زیاد باشد و هر دسته از موها را باید حدود ۷ تا ۸ مرتبه اتو بکشید و بعد از اتمام کار اتوی موها نباید موهایتان را خیس کنید. 7. اطمینان حاصل کنید که به مواد کراتین آلرژی نداشته باشید. اما اگر نمی خواهید موهایتان را صاف کنید، روش هایی از کراتینه مو در کرج وجود دارند که فر و حالت موهای شما را حفظ کرده و صرفا به آن کراتین می رسانند. اگر باردار هستید، اکیدا از کراتینه کردن موهای خود اجتناب کنید.چرا که مواد موجود در کراتین مو برای جنین بسیار خطرناک خواهد بود و ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوید. شاید بتوان گفت یکی دیگر از سوالات پرتکرار کسانی که می خواهند برای موی کراتینه اقدام کنند این است که آیا اینکار عوارض دارد یا خیر! بدون شستن موها اقدام به خشک کردن آن کنید. پس از خشک شدن موها با یک اتوی مو با دمای ۴۰۰ الی ۴۵۰ درجه فارنهایت شروع به صاف کردن مو کنید.

ریزش مو و از بین رفتن براقی آن از عوارض دیگر کراتینه کردن مو میتواند باشد. ابتلا به سرطان: احتمال ابتلا به سرطان از نگرانکنندهترین عوارض کراتینه موست. فرمالدئید یک گاز بی رنگ و با بوی قوی است که تماس با آن احتمال ابتلا به سرطان را افزایش میدهد. کراتین یک نوع فیبر پروتئینی می باشد که با افزایش سن،انجام کار رنگ ، دکلره کردن ، فر ، مش مداوم این ماده حیاتی، دچار آسیب شده و از بین می رود. راهکارهای متفاوتی برای افزایش کراتین مو وجود دارند که یکی از آنها «کراتین کردن مو» و یکی از آنها استفاده از «محصولات حاوی کراتین» است. ماندگاری کراتین مو حدود ۴ تا ۶ ماه می باشد و این زمان کاملا به نوع مراقبت شما از موهایتان بستگی دارد و اگر از ماسک و شامپوی مخصوص (شامپو ی بدون سولفات) استفاده نکنید دوام کار پایین تر می آید . پس از اینکه محلول کراتینه خود را انتخاب و تهیه کردید ابتدا موهای خود را چند مرتبه با یک شامپوی مخصوص کراتین بشویید. 5. برای دوام بیشتر مواد خوب است که بعد از کراتین نمودن موها بعد از عملیات کراتینه از شامپوی مخصوص موهای کراتین شده استفاده نمایید.

جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است. 3. پس از انجام کراتینه مو، رنگ موها تا دو درجه روشن می شود. پس از شستن مو، با یک سشوار موهایتان را خشک کنید. از گیاهان برای کراتینه کردن مو در خانه استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که این کار نیاز به تخصص و مهارت دارد و صرفا با تهیه مواد و تجهیزات مورد نیاز برای انجام این کار نمی توانید موهای خود یا دیگران را کراتینه کنید. با توجه به شرایط موجود، نمونه های نامعتبر و فیک در بازار زیاد است. با انجام کراتینه مو این پروتئین مجدد به موها باز می گردد و با اضافه شدن یک لایه پروتئین به موها یک محافظ در اطراف تارهای مو ایجاد می کندکه باعث نرم شدن، صاف شدن و احیای مو می شود. یکی از این روش های متداول و شایع برای صاف کردن مو «کراتینه کردن مو» است که با استفاده از یک ترکیب شیمیایی و اتو مو انجام می شود. مواد تشکیل دهنده فعال در صاف کننده های مو معمولاً دارای فرمالدئید هستند که سبب تحریک عوامل سرطان زا می شوند، ولی درعین حال سبب باز سازی بعضی از رشته های شیمیایی در مو هم میشود.