کراتینه کردن مو در خانه

همچنین قبل از انجام این کار درباره کیفیت محصولاتی که برای کراتینه کردن موهایتان استفاده می کنید خوب تحقیق کنید. در حال حاضر راه حل برطرف کردن این چالش انجام کراتین مو در منزل، کلینیکها و آرایشگاهها است. اگر بعد از رنگ کردن موها، مشاهده کردید که موی سر شما سخت و زبر شده است، کراتین مو در منزل با ماسک تخم مرغ و ماست بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل به شمار میرود. برای کراتینه کردن مو در خانه میتوانید از اسانسهای روغنی هم استفاده کنید. استفاده از این متد کراتینه مو، حجم و حالت طبیعی موهای شما را حفظ خواهد کرد و صرفا سبب ترمیم ساختمان کراتینی و احیا دوباره ساقه موی شما میشود و وز موهای شما را تا حد زیادی از بین میبرد. آیا شما هم از موهای وز شده خود خسته شدهاید؟ بعد از مراحل مراقبتی و تقویتی نوبت به مرحله اصلی میرسد. کراتینه کردن مو مراحل متفاوت و نسبتا سختی را دارد. در مراحل پایانی آموزش گام به گام کراتینه و احیای مو، بدون اینکه موی خود را شست و شو آن را با سشوار خشک کنید. اما در ادامه آموزش کراتینه مو در منزل به کمک مواد طبیعی مختلفی که به راحتی در دسترس همه افراد قرار دارند بررسی شده است.

در همین راستا روغن زیتون با خواص درمانی بسیار خوبی که دارد، به عنوان یک گزینه فوقالعاده برای کراتین مو در منزل به شمار میرود. یعنی هر چقدر اندازه موهای شما بلندتر باشد، قیمت کراتین نیز بیشتر خواهد شد. در نتیجه، یافتن محصولی که 100 درصد بدون فرمالدئید باشد و اثر بخشی خوبی داشته باشد، ساده نیست. این روش از کراتینه کردن مو برای کسانی توصیه میشود که موهایشان بر اثر استفاده غیر حرفهای و مکرر از دکلره و رنگ مو آسیب دیده و خشک شده و یا در مواردی، ساقه موهایشان به کل سوخته است. به صورت مداوم در حال نابود کردن موهای خود هستیم. در واقع ماسک مو مانند نرم کننده، در میان محصولاتی به شمار میآید که باید آنها را به صورت مداوم در خانه و هنگام حمام استفاده کرد. یکی از مشکلات اساسی که موجب وز یا مجعد شدن موی سر افراد میشود، کاهش سطح رطوبت موی آنها است. کراتینه مو این روزها طرفدار بسیاری پیدا کرده و توسط افراد متخصص در آرایشگاهها و سالنهای زیبایی انجام میشود. با انجام کراتینه مو در منزل یا آرایشگاه، کراتین مورد نیاز بدن به طور مصنوعی تامین میشود. این روش کراتین مو در منزل مناسب افرادی است که دارای موی مجعد هستند؛ چرا که در این روش علاوه بر سطح موی فرد، ریشه آن نیز با مواد کراتینه تقویت میشود.

کراتین درمانی مناسب برای همه نوع مو نیست. همانطور که گفته شد با توجه به حجم و نوع مو از روش های مختلفی برای کراتینه کردن موها استفاده می شود. با اضافه کردن یک چهارم لیوان سس مایونز میتوانید این ترکیب را غنیتر کنید. برای انجام کراتینه مو در منزل با این مواد ابتدا باید زرده و سفیدهی دو تخم مرغ را داخل یک ظرف بریزید و سپس پنج قاشق روغن زیتون و دو قاشق عسل طبیعی به آن اضافه کنید. در این مطلب داروپلاس تاش شده است شما را بهطور مفصل در خصوص کراتین مو در منزل با مواد طبیعی و همچنین نکات مراقبتی که برای این منظور باید در نظر گرفته شود، آشنا کنیم. بهطورکلی در خرید کراتین مو، در وهله اول باید به کیفیت مواد سازنده و نوع ترکیبات محصول توجه داشته باشیم و هرگز نباید از کیفیت به بهای قیمت ارزانتر، چشمپوشی کنیم. باید این ترکیب را به خوبی مخلوط کنید؛ به صورتی که محصول نهایی حالت یکپارچه و یکنواخت به خود بگیرد. اگر موهایی معمولی دارید، بعد از مواد گذاری حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید ولی اگر موی فر و زبر دارید بهتر است حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه صبر کنید تا مواد کراتینه به خوبی روی موهایتان اثر بگذارد.در طول مدت زمان توصیه شده، باید هر ۱۰ دقیقه تمام موهایتان را از بالا به پایین شانه کنید و بعد موها را توسط کلاه نایلونی مخصوص رنگ بپوشانید تا مواد جذب موها شوند.8.

موهای رنگ شده را نیز می توان با استفاده از این روش کاملا صاف کرد و دوام و ماندگاری آن در حدود دو تا سه ماه می باشد. هر چقدر موهای شما دارای شکنندگی بیشتری بوده و آسیب بیشتری دیده باشد تعداد دفعات کراتینه بالاتر می رود. حتما برایتان سوال پیش آمده که کراتینه مو دقیقا چه کاری برای موهای شما انجام میدهد و چقدر دوام دارد؟ منتها اکثر کراتین مو موجود در بازار هم صافی مو و هم بازسازی مو را انجام می دهد. اینکه ماندگاری کراتین کردن مو بیشتر شود به همچین نکاتی بر می گردد. در نهایت شروع به مخلوط کردن محتویات ظرف کنید. این دو ماده را به خوبی با هم ترکیب کنید. این ماده شیمیایی، مشکلاتی برای سلامتی افراد ایجاد میکند به خصوص برای کسانی که دائما در معرض آن قرار دارند مثلا آرایشگرانی که کار کراتینه کردن مو انجام میدهند. در نهایت پس از گذشت مدتی از قرار گرفتن مواد کراتینه روی مو، به کمک یک سشوار و اتوی مو (ترجیحا سرامیکی) اقدام به صاف کردن موها میکنند. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است. و با آن سرد یا ولرم این کار را انجام دهید.