کراتین مو برای چه کسانی مناسب نیست ؟

برخی از افراد گزارش می دهند که پس از 6 تا 8 ماه پس از انجام کراتین درمانی، موهایشان آسیب جدی دیده است حتی بدتر و بیشتر از قبل درمان، که احتمالا علت اصلی آن حرارت بالای آهن داغ اتوی مو می باشد که باعث آسیب به مو و شکنندگی آن می شود. پس از کراتینه کردن مو این افراد با حضور در مناطق مرطوب و یا حتی در معرض باران، میتوانند مطمئن باشند که برای موهایشان اتفاقی نمیافتد. قاعدتا زمانی که شما موهایتان را کراتینه و صاف می کنید، قصد کوتاه کردن آنها را ندارید؛ اما زمانی که رطوبت مو از دست میرود موخوره اتفاقی قابل انتظار است و تنها راه درمان آن کوتاه کردن موهاست. با مراقبت درست از موهایتان پس از انجام این کار می توانید بیشتر از مزایای کراتینه کردن مو بهره مند شوید. اغلب این روش بدون مشکل انجام شده و لختی و صافی زیادی برای موهایتان به ارمغان میآورد. یک راهحل برای رفع خشکی موها چند روز بعد از کراتینه کردن استفاده از روغنهای طبیعی مثل روغن آرگان و زیتون برای درمان آنها است.

بعضی از انواع کراتینه مو ماندگاری بالای چند ماه یعنی از 3 الی 6 ماه دارند؛ در حالی که برخی فقط برای از بین بردن وز مو به کار میروند و ماندگاری کمتری و حداکثر دو ماه دارند. حالا که با مزایای کراتینه مو کاملا آشنا شدید، به سراغ پاسخ دادن به اصلی ترین سوال این مطلب می رویم، آیا کراتینه کردن مو ضرر دارد؟ چنانچه هنوز درباره هزینه کراتینه مو سوالی دارید، میتوانید درخواست خود را در اپ “خدمت از ما” ثبت کنید، و با پاسخ دادن به سوالات، به رایگان از متخصصان شهرتان قیمت کراتین مو زنانه و مردانه را بگیرید. البته محصولات کراتینه دیگری هم در بازار موجودند که از قیمت پایین تری برخوردارند. شاید هم پس از خواندن این مطلب روش بهتر و کم هزینه تری را برای صاف کردن موهایتان جایگزین کنید. کراتین مو با این که یک پروتئین بسیار مهم در مو هست بعضی وقت تا در مو از بین میرود، و لازم هست ما خودمان کراتین را به مو تضریق کنیم، و در نتیجه میشود عمل کراتین تراپی که در سالن های زیبایی انجام میشه، اما فراموش نکنید این نوع تراپی مزایا و مضراتی هم دارد، پس دقت کنید.

کراتین از پروتئین های طبیعی است. بسیاری از افراد در مورد کراتین مو اطلاعات کمی دارند از این رو بازار شایعات و حرف های اغراق آمیز در این مورد، حسابی داغ است. این روش موها را براق می کند و موهای براق باعث به وجود آمدن ظاهر زیبایی در افراد شده و اعتماد به نفس را نیز بالا می برد. به همین دلیل ممکن است مواد استفاده شده در روش کراتینه کردن مو، چشم و پوست های حساس را تحریک کند. اگر موهایتان رنگ دارد و میخواهید کراتینه انجام دهید، باید حواستان باشد که تغییر رنگ موها یکی دیگر از عوارض کراتینه کردن مو است و ممکن است در روزهای اول متوجه آن نشوید. اما در برخی از موارد ممکن است باعث خشک شدن مو شده و پس از چندین شستشو باعث آسیب جدی مو می شود. علت شوره سر باقی ماندن بقایای مواد شیمیایی در لا به لای موها است که باعث بروز مواردی مثل پوسته شدن سر، التهاب و ایجاد شوره در موها می شود.

یکی دیگر از مضرات کراتینه کردن موها چرب شدن مو به خاطر استفاده بیش از حد از سرم ها و مواد نرم کننده برای حفظ صافی موهاست، که سبب چرب شدن بیش از حد موها شده و باعث مشکلات پوست و مو و مواردی مثل شوره سر میشود. در واقع رعایت نکردن آنها به کل کراتینه موی شما را نابود نمی کند بلکه باعث می شود تا اثرش زودتر از بین برود. ساختار مو کیفیت پیدا می کند و براق و درخشان می شود. شاید در روزهای نخست کراتینه کردن مو ظاهر زیبا، صاف و براق آن حسابی برایتان دلبری کند. همانطور که گفته شد کراتین مو از مزایای قابل توجهی برخوردار است که بهتر است پیش از انجام کراتینه مو با آن ها آشنا شوید. ولی کراتینی که برای درمان و کراتینه کردن مو استفاده می شود، به صورت مصنوعی ساخته می شود. هرچند که گفته می شود کراتینه کردن مو مراقبت کمتری نسبت به روش های دیگر لازم دارد، اما برای ماندگاری بیشتر آن باید از یک سری محصولات خاص استفاده کنید. پس قبل از این که بخواهید موهای خود را کراتینه کنید، تمام گزینه های دیگر را هم در نظر گرفته و بررسی کنید.